اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

قطعی برق ,جیره بندی آب
وزیر نیرو هشدارداد:

قطعی برق ,جیره بندی آب

وزیر نیرو در حالی نسبت به کمبود شدید آب و برق برای تابستان هشدار می دهد که تعدادی از نیروگاه های برق آبی خوزستان به زودی از مدار تولید برق خارج می شوند.

رییس مرکز پشتیبانی صنایع آب و برق و توسعه صادرات وزارت نیرو منصوب شد

رییس مرکز پشتیبانی صنایع آب و برق و توسعه صادرات وزارت نیرو منصوب شد

مهندس "حمید چیت چیان" طی حکمی مهندس "همایون حایری خیاوی" را به سمت مشاور عالی وزیر نیرو در توسعه صنعتی و فناوری و رییس مرکز پشتیبانی صنایع آب و برق و توسعه صادرات وزارت نیرو منصوب کرد.

سومین تغییر مدیریتی در بخش برق ایران

سومین تغییر مدیریتی در بخش برق ایران

شنیده ها حاکی از این است که مهندس مجید صالحی نیز از ریاست سازمان توسعه برق ایران برکنار شده است. دکتر داود منظور، قائم مقام فعلی شرکت توانیر و مشاور وزیر نیرو به زودی و به صورت رسمی به جای مهندس صالحی معرفی خواهد شد. بعد از برکناری همایون حائری از ریاست توانیر و خداحافظی یوسف آرمودلی این سومین جابجایی بزرگ در مدیران ارشد برق ایران است.

احتمال افزایش ظهور کانون های ناآرام آبی در ایران
وزیر نیرو در هفتمین اجلاس شورای جهانی آب مطرح کرد:

احتمال افزایش ظهور کانون های ناآرام آبی در ایران

"حمید چیت چیان" وزیر نیرو در جمع وزیران کشورهای حاضر در هفتمین اجلاس شورای جهانی آب و میزگردی با عنوان "مدیریت به هم پیوسته منابع آب" در شهر گیانگ جو کره جنوبی شرکت کرد.

بهینه سازی در مصرف آب

بهینه سازی در مصرف آب

ایران یک بار دیگر در آستانه بحران آب قرارگرفته است. این مرتبه مسئولان حتی منتظر نماندند نوروز به پایان برسد

کسری بارش ها معادل 3 برابر مصرف آب شرب کشور
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:

کسری بارش ها معادل 3 برابر مصرف آب شرب کشور

هم اکنون 9 مرکز استان شامل شهرهای کرمان، بندرعباس، سنندج، تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، کرج و همدان در وضعیت قرمز آبی قرار دارند که صرفه جویی دست کم 20 درصدی مشترکان برای تامین پایدار آب شرب ضروری است.

دستگاه چیلر

دستگاه چیلر

یکی از نیازهای هر ساختمانی تأمین سرمایش آن در فصل گرماست، این مهم در ساختمان های بزرگ با استفاده از چیلر انجام می پذیرد.

انتقاد وزیر نیرو از برق ارزان

انتقاد وزیر نیرو از برق ارزان

وزیر نیرو با دفاع از افزایش 10 درصدی قیمت برق با تاکید بر اینکه پرداخت یارانه مانع توسعه صنعت آب و برق است، گفت: برق 220 تومانی را 50 تومان به مردم می فروشیم.

رخنه تاسیسات چینی در بازار ایتالیایی

رخنه تاسیسات چینی در بازار ایتالیایی

گرچه همیشه اهمیت خیابان ها به ادارات مستقر در آن نیست و برخی از خیابان ها به دلایل تاریخی و یا اجتماعی اهمیت سمبلیک پیدا می کنند. میان خیابان های مهم پایتخت خیابان طالقانی هم ازنظر ادارات مهم و هم ازنظر وجه سمبلیک و تاریخی واجد اهمیت است اما ما برای کار دیگری به این خیابان مهم می رویم، دیدار از بازار تأسیسات ساختمانی تهران.

کم آبی در فصل بارش
گزارشی از مشکلات مراجعین به شرکت آب و فاضلاب

کم آبی در فصل بارش

گرچه در این روزها بارش رحمت الهی ساکنان شهرهای بزرگ کشورمان را خوشحال کرده است اما به نظر نمی رسد این مقدار بارش ها ،سدها را پر آب و زمین را سیراب کرده باشد. از آن بدتر به نظر نمی رسد مصرف کننده های عزیز نسبت به بحرانی که به دلیل مصرف بی رویه و متعاقب آن کم آبی گریبانگیر آنان خواهد شد، ترتیب اثر چندانی بدهند.

فصل کِشت برق

فصل کِشت برق

گرچه حجم بالایی از این میزان تبادلات را با کشور عراق داریم و از کشورهای ترکمنستان و ارمنستان نیز برق وارد می کنیم. بااین همه تأمین برق در کشور با چالش هایی روبه روست که شائبه هایی بر سر توانایی ایران در این صنعت را ایجاد کرده است.

چیلرهایی با کندانسور آبی

چیلرهایی با کندانسور آبی

چیلر های آب خنک قابل ارائه به صورت یک یا دو مداره ، دارای جداکننده روغن ثانویه (2nd Oil Separator) ، کندانسور آبی، اواپراتور نوع فلادد و تابلو برق شامل پانل قدرت و پانل کنترل است .

ساختمان هوشمند

ساختمان هوشمند

امروزه سیستم مدیریتی در ساختمان به منظور نظارت و کنترل خودکار تأسیسات، تبدیل به یکی از گریز ناپذیرترین شاخه های علمی، تحقیقاتی و اجرایی شده است. همچنین با توجه به کمبود منابع انرژی در سطح جهان، اهمیت مصرف بهینهی سوخت بیش ازپیش مورد توجه است.

از کولر تا چیلر
در کنار کولر آبی و گازی گاه به نام های غریب و آشنای دیگری هم برمیخوریم که سایر وسایل سرمایشی را تشکیل می دهند. چیلر و فن کوئل مهم ترین این نام ها هستند که درباره شان شاید زیاد ندانیم، اما دست کم می توان با مروری کوتاه و ساده اطلاعاتی از آن در اختیار گذاشت.

از کولر تا چیلر


ایران- بوسنی در تاریکی
تاثیر ساخت و ساز های بی رویه بر قطعی برق

ایران- بوسنی در تاریکی

کابل ها برای تعداد معین مشترک طراحی شده اند اما به خاطر حجم زیاد ساخت و سازهایی که صورت می گیرد، توانایی تأمین برق محله را ندارند و دچار سوختگی می شوند.

اول . . . . 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 . . . .
×