اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

ایران تنها در 10 نمایشگاه از 100 نمایشگاه دنیا حضور فعال دارد

ایران تنها در 10 نمایشگاه از 100 نمایشگاه دنیا حضور فعال دارد

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی تهران گفت: در دنیا بیش از 100 نمایشگاه معتبر آب و برق برگزار می شود که ایران تنها در 10 نمایشگاه حضور فعال دارد و با برنامه ریزی می توان بنگاه های اقتصادی را ترغیب کرد که در 50 درصد نمایشگاه ها شرکت کنند.

دومین همایش خانواده سیندژبرگزار شد / اتحادیه صنف پروفیل تشکیل می شود

دومین همایش خانواده سیندژبرگزار شد / اتحادیه صنف پروفیل تشکیل می شود

در دومین همایش خانواده سیندژ ، پنلی با حضور مدیران ارشد شرکت سیندژ و وحید جلال پور، رئیس انجمن پروفیل مبنی بر یکنواخت سازی قیمت ها تشکیل و پیشنهاد شد ؛ اتحادیه صنف پروفیل تشکیل شود تا شرایط را برای تأمین مواد اولیه شرکت ها با شرایط مساعد قیمتی فراهم کنند

ساخت برج خلاف مقررات است

ساخت برج خلاف مقررات است

کاخ گلستان ثبت جهانی شد تا همه یک نفس راحت از تضمین حفظ ارزش های فرهنگی و منظری این اثر منحصربه فرد بکشند، اما گویا میراث جهانی هم تضمینی برای نگهداری از میراث پایتخت نیست؛ دو ماه پس از ثبت جهانی کاخ گلستان، زمزمه ها از ساخت و ساز در حریم آن خبر داد و حال صحبت از ساخت مجتمعی تجاری به ارتفاع 27 متر در نزدیکی کاخ گلستان است.

درخت کاری اعضای شورای شهر در خانه ای تاریخی

درخت کاری اعضای شورای شهر در خانه ای تاریخی

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، در این برنامه که به همت کمیته پیگیری ثبت آثار تاریخی تهران و میراث فرهنگی استان تهران اجرا شد، در ابتدا از مدرسه تاریخی دارالفنون بازدید به عمل آمد. مدرسه ای که به فرمان امیرکبیر ساخته شده و اکنون احتیاج مبرمی به مرمت دارد که به دلایل نبود بودجه به تعویق افتاده است. ابوطالب حافظی مشاور محمدیان، معاون وزیر آموزش و پرورش و مدیر مدرسه دارالفنون درباره این مدرسه چنین توضیح داد:

چرخه رونق و رکود در بازار مسکن

چرخه رونق و رکود در بازار مسکن

به نظر می رسد بازار مسکن هم اکنون در مرحله کاهش تقاضای خرید و کاهش قیمت حقیقی قرار دارد و هرچند این روزها افزایش تسهیلات خرید مسکن نظرات متفاوت فعالان و کارشناسان بخش مسکن را به همراه داشته است اما غالب این نظرات بدون در نظر گرفتن دوره های رونق و رکود بازار مسکن ارائه شده اند.

عوامل موثر برعمر ساخت و سازها

عوامل موثر برعمر ساخت و سازها

همان گونه که خوانندگان محترم پیام ساختمان در جریان هستند، در شماره های قبل طی چند مصاحبه و گزارش به موضوع طول عمر ساختمان ها در ایران و جهان پرداختیم و البته همچنان این سؤال برایمان باقی مانده است که بالأخره متوسط عمر ساختمان ها در کشور ما چه قدر است. در ادامه همین مبحث به نظرمان رسید مسئولان سازمان استاندارد ملی از جمله کسانی هستند که بیشترین صلاحیت برای اظهارنظر کارشناسانه در خصوص عمر ساختمان ها را دارند. زیرا هم فرایند تولید مصالح استاندارد زیر نظر آنهاست و هم بر کالاها و مصالح ساختمانی موجود در بازار هم نظارت دارند ، از این رو در حاشیه مراسمی که مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای استاندارد هم جزو مدعوین آن بود، از وی در این خصوص سؤال کردیم.

کیفیت پایین نمایشگاه های استانی

کیفیت پایین نمایشگاه های استانی

در فاصله دو هفته ای انتشار پیام ساختمان به طور معمول چندین و چند نمایشگاه بزرگ و کوچک در سراسر کشورمان در زمینه صنعت ساختمان و مسکن برگزار می شود ولی تماس های ما با مسئولان سازمان های نظام مهندسی استان های کشورمان و نیز سایر تشکل ها نظیر انجمن انبوه سازان استان نشان از این دارد که در شکل گیری و برگزاری این نمایشگاه ها نه تنها کوچک ترین نقشی ندارند بلکه در بسیاری از موارد حتی از برگزاری آنها نیز مطلع نمی شوند. به همین دلیل خبرنگار پیام ساختمان در تماس با مسئولان تشکل های تخصصی صنعت ساختمان در استان های مختلف، معمولاً با این پاسخ تکراری روبه رو می شود: «ما خبر نداریم!».

برگزاری اولین کنگره ملی توسعه نظام پیمانکاری در روز مهندس

برگزاری اولین کنگره ملی توسعه نظام پیمانکاری در روز مهندس

رئیس کمیسیون ساختمان انجمن صنفی پیمانکاران در خصوص برگزار نشدن اولین کنگره ملی توسعه نظام پیمانکاری گفت: کنگره برنامه ریزی شده برای هدف ما که طرح سازمان نظام پیمانکاری است کوچک بود و چند ماه آینده این کنگره با وسعت و کیفیت بهتر برگزار خواهد شد.

توقف مسکن مهر اشتباه است

توقف مسکن مهر اشتباه است

اگر بتوان دو مشکل مسکن مهر را بر طرف کرد این طرح به خوبی خواهد توانست پاسخگوی قشر ضعیف و متوسط جامعه در حوزه مسکن شود. حسینی در مورد این دو مشکل گفت: شمولیت مسکن مهر نباید گسترده باشد و تنها برای نیازمندان واقعی احداث شود. مشکل دوم نیز حق خرید و فروش و یا اجاره دادن واحد مسکونی را از مالکان مسکن مهر سلب کند که در نتیجه تنها کسانی متقاضی مسکن مهر خواهند بود که نمی توانند این نیاز خود را تأمین کنند.

گردشگری الکترونیکی در ایران

گردشگری الکترونیکی در ایران

کنفرانس "گردشگری الکترونیکی ایران، چالش ها و راهکارها" در روزهای هشتم و نهم آبان ماه سال جاری در هتل آزادی تهران برگزار می شود .

باید تلاش شود مسکن از کالای سرمایه ای به مصرفی تبدیل شود

باید تلاش شود مسکن از کالای سرمایه ای به مصرفی تبدیل شود

محمدجواد قنبری معاون امور نمایشگاهی نمایشگاه های بین المللی ایران در حاشیه نمایشگاه املاک و مستغلات به خبرنگار پیام ساختمان گفت: این نمایشگاه اولین تجربه نمایشگاهی ایران در بحث صنعت ساختمان بود و نقش موثری در ایجاد تبادل نظر و استفاده از دیدگاه متخصصان عرصه صنعت ساختمان کشور دارد.

افتتاح نخستین نمایشگاه بزرگ املاک و مستغلات ایران

افتتاح نخستین نمایشگاه بزرگ املاک و مستغلات ایران

نخستین نمایشگاه بزرگ املاک و مستغلات ایران با حضور محمدجواد قنبری، معاون امور نمایشگاهی نمایشگاه های بین المللی ایران و مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور ، مشاوران املاک و تعدادی از شرکت های ساختمانی، انبوه سازان مسکن و تعاونی های ساخت وساز 26 مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا شد

آموزش معماری بسیار متفاوت از گذشته است

آموزش معماری بسیار متفاوت از گذشته است

در مورد بسیاری از دروس دانشگاهی رشته معماری ، وجود تجربه طراحی توأم با پژوهش های دوره های تحصیلات تکمیلی (از جمله دکتری) در نزد مدرس معماری الزامی و از جنبه کیفی حیاتی است.

حوادث ساختمانی سیر نزولی دارد

حوادث ساختمانی سیر نزولی دارد

سید مهدی هاشمی از دو جهت نقش حساسی در صنعت ساختمان کشور دارد: از طرفی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است و از طرف دیگر رئیس کمیسیون عمران مجلس. این دو سمت، که یکی نقش و ماهیتی پرسشگرانه و مطالبه جویانه و دیگری موقعیتی اجرایی دارد، به مهندس هاشمی جایگاه خاصی داده تا بتواند در خصوص تمام حوزه های امور زیربنایی کشور به اظهارنظر کارشناسی بپردازد. از این رو بی سبب نیست که وی را در اماکن عمومی فقط می توان در جمع خبرنگاران و گزارشگران حوزه های خبر و رسانه دید.

اول . . . . 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 . . . . آخر
×