اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

نیرو های نامریی در کمین اند

نیرو های نامریی در کمین اند

با توجه به اینکه حدود یک ماه پیش مهلت بنده به اتمام رسید، شهرداری با استفاده از نیروهای نامریی از موضوع با خبر شد و از بنده خواستند برای پرداخت جریمه به شهرداری مراجعه کنم.

خوش نشینی ویلا سازان در شالیزارها

خوش نشینی ویلا سازان در شالیزارها

بیش از یک دهه است که سونامی ساخت وساز ویلاها در استان های حاشیه دریای مازندران آغاز شده است. جریانی که به یک باره سبب تحولات زیادی در لایه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شد و به مرور سبک زندگی مردم مناطق گردشگر پذیر را تغییر داد. آب و هوای مناسب و وجود زمین های کشاورزی پهناور سبب شد تا شالیزارها نخستین هدف خوش نشینان و انبوه سازان برای ساخت ویلاها شوند.

اولین همایش مدیریت مهندسی فروش

اولین همایش مدیریت مهندسی فروش

اولین همایش مدیریت مهندسی فروش پروژه های ملکی و ساختمانی، در تاریخ بیست و نهم اردیبهشت ماه سال جاری در سالن همایش های هتل المپیک تهران برگزار می شود.

زنگ خطر حذف روستاها

زنگ خطر حذف روستاها

قانون برنامه پنجم توسعه کشور، دولت را موظف به ساماندهی و تثبیت نسبی جمعیت روستایی تا آخر سال اول برنامه کرده است، حال آنکه آمارهای مرکز آمار نشان می دهد؛ سهم نواحی روستایی از جمعیت کشور طی دوره 1280-1390، از 79 به 29درصد رسیده است.

شاه بیت مقابله با تنش آبی

شاه بیت مقابله با تنش آبی

در نمایشگاه آب و فاضلاب سال 92 بود که مدیران صنعت آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرده و هشدار دادند که: پس از 13 سال، خشکسالی دامنگیر کشور شده است. در آن نشست خبری از مردم خواسته شد برای مقابله با تنش آبی در کشوری که بر روی خط بیابانی قرار دارد بسیج شوند و میزانی از مصرف خود بکاهند. در آن زمان گفته می شد با 10 درصد صرفه جویی می توان با همین حجم آبی، کشور را از تنش آبی نجات داد.

جامعه مسئول تر با روش های خلاقانه

جامعه مسئول تر با روش های خلاقانه

این رویکردی اساسی است که ما شهر را می سازیم و شهر ما را و واکنش متقابلی ایجاد می شود که آثار آن در عرصه های مختلف از هنر مدرن گرفته تا زندگی مدرن بازنمود دارد. رویکردی که تفسیرهای خرد و کلان اجتماعی، همه را در بر می گیرد، خرد را در نظر دارد و نقش شهروندان را قدر می نهد و به همین واسطه مسئولیت اجتماعی و کنش فردی نیز مطرح می شود اما به سنت قدیمی جامعه شناسی یعنی نسبت امر اجتماعی به اجتماع نیز بی اعتنا نیست

چرا طرح معماری اسلامی اجرا نمی شود؟

چرا طرح معماری اسلامی اجرا نمی شود؟

در طول سی و شش سال بعد از انقلاب علیرغم تدوین قانون اساسی بر اساس تعالیم قرآن کریم و احادیث ائمه اطهار(ع) و تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب درخصوص ضرورت استفاده از معماری اسلامی و ایرانی درصنعت ساختمان شاهدظهور و بروز سبک های معماری قارچ گونه غربی و شرقی در کشور هستیم. در چند سال گذشته طبق آمار حداقل 140 همایش در مورد معماری اسلامی برگزار و ده ها سند تدوین شده ولی هم اکنون همه ی آنها در قفسه ی کتابخانه ها به انتظار اجرا نشسته است.

هدفمندی یارانه ها راهی به سوی معماری پایدار

هدفمندی یارانه ها راهی به سوی معماری پایدار

گران شدن حامل های انرژی باعث می شود معماران تجدیدنظری در نوع طراحی خود داشته باشند و این اتفاق مثبتی است.خود من چند سالی است روی مبحث معماری پایدار کار می کنم اما خریداری ندارد چون سوخت ارزان بود و سازندگان دلیلی نمی دیدند نوع معماری خود را تغییر دهند. از این جهت می تواند در صرفه جویی انرژی بسیار موثر باشد

معماران با دید اقتصادی از مصالح استفاده کنند

معماران با دید اقتصادی از مصالح استفاده کنند

در حال حاضر با توجه به هدفمندی یارانه ها شیشه و دیوار دوجداره کالای لوکسی نیست و معماران نباید فکر کنند استفاده از این مصالح فقط هزینه بر است و فقط برای برخی مناطق گران قیمت تهران استفاده شود .

سایه سنگین بر دوش کاخ گلستان

سایه سنگین بر دوش کاخ گلستان

دو سال پیش بود که مالک سرای دلگشا با رأی دیوان عدالت اداری توانست این اثر را از فهرست آثار ملی درآورد تا تاریخی 130 ساله فرو بریزد. اتفاقی که بعدها «مهدی حجت» در دوره کوتاه حضور خود در معاونت میراث فرهنگی از آن به عنوان یک جنایت فرهنگی یاد کرد.

ارتباط دانشگاه و ساختمان حرفه ای شود

ارتباط دانشگاه و ساختمان حرفه ای شود

صنعت ساختمان این روزها حال و روز خوشی ندارد و قربانی بسیاری از ندانم کاری ها شده است. در چنین شرایطی ساختمان های حتی به ظاهر نوساز از حداقل استاندارد بی بهره اند و با وقوع زلزله های کوچک باید تنمان بلرزد. اما راهکار برون رفت صنعت ساختمان از وضعیت موجود چیست؟ آیا با روند موجود می توان به آینده این صنعت بسیار حیاتی کشور امیدوار بود. در همین رابطه پیام ساختمان به سراغ صاحبنظران صنعت ساختمان رفته و گزارشی ترتیب داده که در زیر آمده است.

معماری متاثر ازاقتصاد و فرهنگ

معماری متاثر ازاقتصاد و فرهنگ

تحولات اقتصادی و سیاسی ایران در سالیان اخیر و تشدید تحریم های ناعادلانه در تمام پهنه های زندگی مردم ایران تأثیرگذار بوده و این تأثیرات انکارناپذیر است.مردم در تمام این سالیان بزرگوارانه مقاومت کردند و اکنون که در سال 93 دوران گذار به شرایط بهتر نوید داده می شود لازم است مدیریت اقتصادی و فرهنگی خاصی اعمال شود تا با ورود نوسانات ناخوانده دیگر میزان تأثیرات عوامل تهدید زا کاهش یابد و نبض اقتصاد و فرهنگ از تکان های اجتماعی و تصمیمات دشمنان کمتر تأثیر بپذیرد و در درازمدت به مرحله آفندی و مقاومت موثر برسد. طبیعتاً پهنه معماری کشور به دور از تأثیرات اخیر نبوده و لازم است با تحلیل و بررسی عوامل تأثیرگذار برای سال جدید سیاست های مناسب سازی شده ارائه گردد.

مخالفان مالیات چه کسانی هستند

مخالفان مالیات چه کسانی هستند

بسیاری از مخالفان انبوه ساز یا سرمایه داران اقتصادی و مالی هستند که با توجیهاتی مانند شناسایی خانه های خالی امکان ندارد و پر هزینه است، می خواهند این طرح ارزشمند را زیر سؤال ببرند

شهرداری هامسبب اصلی خانه های خالی

شهرداری هامسبب اصلی خانه های خالی

مصوبه مجلس در اواخر سال 92 مبنی بر اخذ مالیات از خانه های خالی موافقان و مخالفان متعددی داشت. جمع بندی نظر موافقان حاکی از این است که موافقان اخذ مالیات از خانه های خالی، این اقدام را ابزاری کنترلی می دانند که با اجرای آن، احتکار از بازار مسکن به عنوان یک کالای سرمایه ای رخت بربسته، تورم ناشی از گرانی اجاره و خرید و فروش مسکن مهار می شود

همایش ملی توسعه پایدار کالبدی - فضایی سکونتگاه های روستایی برگزار می شود

همایش ملی توسعه پایدار کالبدی - فضایی سکونتگاه های روستایی برگزار می شود

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از برگزاری اولین همایش ملی توسعه پایدار کالبدی - فضایی سکونتگاه های روستایی در دوم و سوم تیرماه سال جاری در اربیل خبر داد.

تاثیر اقتصاد و فرهنگ بر معماری

تاثیر اقتصاد و فرهنگ بر معماری

تحولات اقتصادی و سیاسی ایران در سالیان اخیر و تشدید تحریم های ناعادلانه در تمام پهنه های زندگی مردم ایران تأثیرگذار بوده و این تأثیرات انکارناپذیر است.مردم در تمام این سالیان بزرگوارانه مقاومت کردند و اکنون که در سال 93 دوران گذار به شرایط سبز نوید داده می شود لازم است مدیریت اقتصادی و فرهنگی خاصی اعمال شود تا با ورود نوسانات ناخوانده دیگر میزان تأثیرات عوامل تهدید زا کاهش یابد

دریافت مالیات عین عدالت است/ کاملاً با دریافت مالیات موافق هستم

دریافت مالیات عین عدالت است/ کاملاً با دریافت مالیات موافق هستم

بنده کاملاً با دریافت مالیات موافق هستم، زمانی که این موضوع تصویب شد با مخالفت برخی از اعضای کمیسیون عمران روبرو بود،اگرچه بنده دلیل آن ها را برای مخالفت قابل توجیه ندانستم .

اخذ مالیات از سازندگان واقعی

اخذ مالیات از سازندگان واقعی

چند روزی است که مالیات بر بساز بفروش ها تیتر خبری بسیاری از نشریات شده است برای پیگیری این موضوع با چند تن از کارشناسان مسکن به گفتگو نشستیم، با ما همراه شوید .

اول . . . . 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 . . . . آخر
×