اخبار ساختمان ، مطالب و مقالات ساختمانی

خطر افت کیفیت مصالح
گزارش پیام ساختمان از پروژه های ساختمانی سطح شهر؛

خطر افت کیفیت مصالح

«هر زمان که قیمت حامل های انرژی اضافه شود و هزینه های تولید مصالح افزایش یابد، به دلیل اینکه تا یکی، دو ماه کارخانه ها اجازه گران کردن مصالح را ندارند، از کیفیت آن می کاهند؛ بنابراین در ابتدای اجرای این طرح، خطر افت کیفیت مصالح وجود دارد.»

بازار املاک بستر کلاهبرداری و پول شویی

بازار املاک بستر کلاهبرداری و پول شویی

برخی از املاکی ها با تلاش فراوان و با هزار حربه زمین های مساعد و روبه رو رشد را از چنگ مردم درمی آورند. مثلا این عده با خرید زمین های مرغوب شمال کشور با استفاده از این ملک ها از بانک وثیقه های سنگین می گیرند و یا این زمین ها را در بازار بی در و پیکر ارز و سکه تبدیل به سرمایه های هنگفت می کنند.

اشتباه تاریخی دولت در مسکن مهر
مخالفان و موافقان فروش زمین های 99 ساله

اشتباه تاریخی دولت در مسکن مهر

ازجمله اصول سیاستی مسکن مهر تخصیص زمین با هزینه صفر و به صورت اجاره 99 ساله به متقاضیان مسکن مهر بوده است. واگذاری مالکیت زمین های مسکن مهر به منزله نادیده انگاشتن اصول منطقی و دقیق برنامه مسکن مهر است و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و تبعات منفی آن در آینده نزدیک به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.

میراث مشترک معماری ایرانی

میراث مشترک معماری ایرانی

تمدن ایران که گاهی با نام فلات نجد ایران نیز خوانده می شود، شامل کلیه سرزمین های ماوراءالنهر تا میان رودان است و افغانستان و بخش شمالی پاکستان را در بر می گیرد و تا مرز هند پیش می رود.

روز بتن شانزدهم مهرماه برگزار می شود

روز بتن شانزدهم مهرماه برگزار می شود

انجمن بتن ایران ، مطابق روال سال های گذشته، روز شانزدهم مهرماه را به عنوان "روز بتن" برگزار می کند و برنامه های ویژه ای را در آن روز به اجراء می گذارد . معرفی طرح های بتنی برتر که تا پایان سال 1392 به بهره برداری رسیده اند ، یکی از مهم ترین برنامه هاست

آسفالت قیری ارزانتر از آسفالت بتنی

آسفالت قیری ارزانتر از آسفالت بتنی

علی نعمت چهاردولی درباره تصمیم وزارت راه و شهرسازی مبنی بر استفاده از روکش های بتنی در صنعت راهسازی به جای قیر به علت گران شدن این ماده نفتی گفت: برنامه ریزی ها گاها خط وخطوط سیاسی به خود می گیرند و این حالت صحیح نیست.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کاشی و سرامیک

به مناسبت برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کاشی، سرامیک و چینی بهداشتی در تیرماه به سراغ مهندس بهنام عزیز زاده؛ مدیرعامل شرکت پویا نگار سرام پارسیان که مجری این دوره نمایشگاه کاشی و سرامیک و چینی بهداشتی تهران است،

حکم تخریب هتل جاجرود صادر شد
رییس کمیسیون اصل نود مطرح کرد:

حکم تخریب هتل جاجرود صادر شد

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، با یادآوری تکمیل گزارش پرونده زمین خواری، از سفر اعضای این کمیسیون به برخی استان ها برای پیگیری پرونده های زمین خواری خبر داد.

همایش ژئوفیزیک برگزار می شود

همایش ژئوفیزیک برگزار می شود

شانزدهمین کنفرانس ژئوفیزیک ایران 23 تا 25 اردیبهشت ماه جاری در تالار دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برگزار می شود. به همین منظور رئیس انجمن ژئوفیزیک ایران اقدام به برگزاری نشست خبری با حضور خبرنگاران کرد.

گردشگری و میراث فرهنگی دو مقوله متفاوت هستند

گردشگری و میراث فرهنگی دو مقوله متفاوت هستند

دو نهاد "گردشگری" و "میراث فرهنگی" دو مقوله کاملا متفاوت هستند و نمی توانند ادغام شوند. ساختار میراث فرهنگی به گونه ای است که باید برای آن به لحاظ حاکمیتی هزینه کرد، همچون دیگر زیرساخت ها... ، ولی صنعت گردشگری یک سامانه عمدتا اقتصادی و درآمدزاست که انتظار می رود بخشی از اعتبارات مورد نیاز بودجه ای کشور از طریق آن تامین گردد؛ به عبارت دیگر، ذات گردشگری بر بنیاد امری اقتصادی نهاده شده و ذات میراث فرهنگی بر بنیاد هویت فرهنگی برپا شده است.

مواضع موافقان و مخالفان معماری مسجد ولیعصر(عج)

مواضع موافقان و مخالفان معماری مسجد ولیعصر(عج)

ساخت مسجد ولیعصر در سال 1383 مصوب شد و در دوره شهرداری محمود احمدی نژاد، طراحی آن، به معماری به نام عبدالحمید نقره کار (که پیش از این مسجد قبا، مسجدالرسول(ص) و ده ها مسجد دیگر در تهران و شهرستان ها را طراحی و نظارت بر اجرا نموده است) سپرده شد. این طرح به مذاق هنرمندانی که تئاتر شهر خانه شان بود، خوش نیامد و لب به اعتراض گشودند

واگذاری یک واحد به دو متقاضی
متقاضی مسکن پرند در مجتمع قضایی رباط کریم مدعی شد؛

واگذاری یک واحد به دو متقاضی

برخی از متقاضیان مسکن مهر در فاز 3 برند اعلام می کنند که علی رغم اینکه آورده خود را پرداخت کرده اند یک سری از واحد های مسکونی به دو نفر فروخته شده است.

چالش ها و راهکارهای معماری منظر

چالش ها و راهکارهای معماری منظر

معماری منظر رشته ای مستقل و جدید است که هدف آن طراحی فضاهای باز بیرونی است. این فضا دارای عناصر متنوعی است که درختان،گیاهان،حوض و استخر و جوی ها، پیاده رو یا پیاده راه ها و خیابان ها، پارک ها، مبلمان شهری و مانند آن را در بر می گیرد. معماران منظر نقش پر رنگی در زیباسازی شهر دارند.اگر به این رشته اهمیت داده شود و این رشته بتواند جایگاه واقعی خود را داشته باشد شهری زیبا دارای فضای بیرونی معمارانه خواهیم داشت.در رابطه با جایگاه معماری منظر در فضاهای شهری با دکتر سید حسن تقوایی ، رئیس گروه معماری منظر دانشگاه شهید بهشتی گفتگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

هجوم ویلاسازان به روستاهای شمالی

هجوم ویلاسازان به روستاهای شمالی

تبدیل اراضی کشاورزی و شالیزارها به دلیل لطمه ای که به بخش کشاورزی وارد می شود، بسیار خطرناک است و قطعا با تبدیل اراضی کشاورزی به ویلا خطراتی که بخش کشاورزی را تهدید می کند، بسیار جدی تر است.

بتن جایگزین آسفالت شود

بتن جایگزین آسفالت شود

نشست خبری محمد شکرچی زاده، رئیس مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی با موضوع برگزاری نخستین سمینار رویه های بتن غلطکی برگزار شد.

اول . . . . 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 . . . . آخر
×