دانستنی های جک پارکینگ

جک پارکینگ چیست؟

جک پارکینگ وسیله مکانیکی می باشد که برای باز و بسته شدن درب پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرد.جک پارکینگ معمولاً شامل یک بازوی مکانیکی، چشم الکترونیکی، چند ریموت ، ریسیور و موتور می باشد.چشمی جک پارکینگ نیز از نور مادون قرمز یا فروسرخ استفاده می کند.

جک پارکینگ

یکی از فناوری های روز دنیا برای استفاده بهینه از وقت و انرژی، جک پارکینگ است که از بازار خوبی برخوردار شده است . محصولی که معمولاً شامل یک بازوی مکانیکی، چشم الکترونیکی، چند ریموت ، ریسیور و موتور می باشد و برخی خیابان لاله زار را بورسی برای عرضه این کالای ساختمانی معرفی می کنند. در ادامه معرفی کالاهای برتر صنعت ساختمان ، در این شماره بازار جک های در پارکینگ را بررسی کرده ایم البته با این توضیح که مطالب عنوان شده در این گزارش نظرات عرضه کنندگان این محصول می باشد و پیام ساختمان از بیان نظرات منتقدان نیز استقبال خواهد کرد.

چه محصولی به چه قیمتی

حسین نعمت الهی، مدیرعامل شرکت «کلینیک ساختمانی خانه نوین» که جک در پارکینگ با برندBFT را به بازار عرضه می کند، گفت: این محصول ساخت کشور ایتالیاست و یک جک در پارکینگ درجه یک ساخت کشورهای اروپایی به همراه اجرت نصب در حدود یک میلیون و 700 هزار تا 2 میلیون تومان قیمت دارد. همچنین نوع چینی آن یک میلیون و صد هزار تا یک میلیون 400 هزار تومان و محصولات ایرانی زیر یک میلیون تا یک میلیون و 200 هزار تومان قیمت دارد.
نعمت الهی برای شناسایی اصل و تقلبی بودن جک در پارکینگ به خبرنگار پیام ساختمان گفت: اگر بخواهید اصالت یک محصول اروپایی را بشناسید و آن را از محصولات چینی تفکیک کنید، می توانید شماره سریال آن را در سایت شرکت سازنده آن وارد کنید تا بتوانید از اصلی یا تقلبی بودن محصول اطمینان حاصل کنید. وی با بیان اینکه مدل های مختلفی از این کالا وجود دارد و حتی برخی از آنها می تواند هر لنگه در به وزن یک تن را نیز حرکت دهد اما قیمت بالایی دارند، تاکید کرد : جک هایی که مورد تقاضای عمومی است بیشتر از نوعی است که می تواند در پارکینگ به عرض 2.5 متر تا وزن هر لنگه 250 کیلوگرم را پشتیبانی کند.

نکته کلیدی دیگر

نکته کلیدی دیگری که مدیرعامل «کلینیک ساختمانی خانه نوین» توضیح داد، این بود که دو نوع موتور 24 ولت و 220 ولتی برای جک در پارکینگ وجود دارد و تفاوت آنها در این است که با توجه به اتلاف انرژی در نوع 220 ولتی این جک ها، درصورتی که زیاد باز و بسته شوند به دلیل گرما ممکن است دچار مشکل شوند ازاین رو برای مدل های24 ولتی امکان تردد نامحدود وجود دارد. از طرف دیگر نوعی که فاقد ترانس می باشد با تردد زیاد گرمای زیادی تولید می کنند و به ناچار به صورت خودکار از مدار خارج می شود. ازاین رو مشتریان باید بدانند که میزان تردد از دری که به جک مجهز شده، دارای اهمیت است.

چه محصولی به چه قیمتی

فرشاد وش نیا، مدیر فروش شرکت «کرکره هوشمند آلفا» محصولات شرکتش را جایگزینی برای جک در پارکینگ می داند. وی در این خصوص اظهار داشت : در بسیاری از پارکینگ ها کمبود فضا اجازه استفاده از درهای عادی را نمی دهد ازاین رو بهتر است از درهای کرکره ای هوشمند که به شکل عمودی باز و بسته می شوند، استفاده کرد.
وی تاکید کرد: این درها که از جنس آلومینیوم و معمولاً به قطر 4 سانتی متر ساخته می شود بسیار سبک تر از فولاد است. قیمت میانگین برای این درها (تیغه، موتور و اجرت نصب) در حدود یک و نیم میلیون تومان است. همچنین محصولات این شرکت سه سال ضمانت تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش دارد.

الای جایگزین جک

فرشاد وش نیا، مدیر فروش شرکت «کرکره هوشمند آلفا» محصولات شرکتش را جایگزینی برای جک پارکینگ می داند. وی در این خصوص اظهار داشت : در بسیاری از پارکینگ ها کمبود فضا اجازه استفاده از درهای عادی را نمی دهد ازاین رو بهتر است از درهای کرکره ای هوشمند که به شکل عمودی باز و بسته می شوند، استفاده کرد.
وی تاکید کرد: این درها که از جنس آلومینیوم و معمولاً به قطر 4 سانتی متر ساخته می شود بسیار سبک تر از فولاد است. قیمت میانگین برای این درها (تیغه، موتور و اجرت نصب) در حدود یک و نیم میلیون تومان است. همچنین محصولات این شرکت سه سال ضمانت تعویض و 10 سال خدمات پس از فروش دارد.

محصول منحصر به فرد ایرانی

محسن عقیلیان(مدیر بازاریابی و فروش شرکت الکتروپیک) به پیام ساختمان گفت با افزایش ساختمان سازی و بهسازی ساختمان ها نیاز بازار به تعداد بیشتری از این جک ها احساس شد. بسیاری از واردکنندگان به واردنمودن جک هایی با کیفیت بسیار پایین اقدام نمودن که اغلب هم چینی بود . وی افزود: شرکت الکتروپیک که دارای سابقه ای 29 ساله در تولید در بازکن صوتی و تصویری می باشد با درک این نیاز و به همت مهندسان و کارگران خود توانست اولین جک ایرانی را طراحی و تولید نماید این جک با همان کیفیت جک های آلمانی و قیمت مناسب توانست جایگاه خود را در بازار پیدا نماید. در حال حاضر این جک با نام تجاری «یوتاب» بخشی از بازار جک را به خود اختصاص داده است. موتور پرقدرت این جک تولید کشور آلمان بوده و مهمترین مزیت آن داخلی بودن محصول است که ارائه سرویس سریع ترو بهتر را به مصرف کنندگان مهیا می سازد.مزیت دیگر آن این است که کار از نصابان را راحت نموده؛ نصباین جک و سریع و آسان می باشد. بدنه آن از پلیمر مسلح شده است که مقاومت آن را درشرایط جوی بالا می برد وی خاطر نشان کرد قابلیت استفاده از باتری و خلاص کننده دستی باعث گردیده این جک در زمان قطع برق نیز عمل نماید و سیستم Over Load و Auto Closing از دیگر مزایای این جک می باشد .

نکاتی کلیدی برای کاربران

خاطرم هست سال های پیش که جک در پارکینگ در حال فراگیر شدن بود برق شهر تهران قطع شده بود و در همان زمان همسایه ای را دیدم که نمی توانست در خانه اش که همان در پارکینگ بود، را باز کند. بنابراین نه می توانست به داخل خانه برود و نه خودروی خود را به داخل محوطه پارکینگ ببرد و به دلیل توقف چند خودرو، ترافیک سنگینی در خیابان ایجاد شده بود.

درباره ریموت

باوجود اینکه مزایای این محصولات به حدی زیاد است که کاربران را جذب کند اما در زمان خرید این کالا باید به نکاتی خاص توجه داشت. نکاتی مانند اینکه این جک ها برای کدام درها مناسب هستند و چه تعداد ریموت می توان برای آن بارگذاری کرد. چرا که برای مجتمع های بزرگ مسکونی یا اداری و تجاری اگر به تعداد کاربران ریموت وجود نداشته باشد خود به مشکلی بزرگ تبدیل می شود. بااین حال اگرچه این کالا با دو ریموت عرضه می شود اما این امکان وجود دارد که تا 200 ریموت بدون محدودیت تردد برای آن بارگذاری شود. این قابلیت امکان آن را فراهم می کند که اعضای یک مجتمع هرکدام دارای یک عدد ریموت مستقل از دیگری باشند.

درباره نصب جک در

جعفری- نصاب جک در پارکینگ به نکته مهمی اشاره می کند؛ ضمانت نامه های این محصولات معمولاً زمانی قابلیت دارد که جک در پارکینگ در همان محل نصب اولیه خود باشد و اگر آن را باز کرده و روی در دیگری نصب کنید این اقدام به معنای ابطال ضمانت نامه ها خواهد بود. این نکته ای است که کمتر به چشم می آید. وی تاکید دارد: بیشتر شرکت ها ترجیح می دهند خود نصاب را اعزام کنند اما در مورد هزینه های نصب عددی را اعلام نمی کنند چرا که نوع نصب به شرایط ساختمان و محل قرارگیری جک در پارکینگ بستگی دارد. البته نباید از نظر دور داشت که در تمام محصولات ریموت و ریسیور شامل ضمانت نامه نمی شوند.×