فهرست مطالب نشریه شماره 370 هفته نامه پیام ساختمان

بهره-مندی-از-مسکن-حق-همه-اقشار

بهره مندی از مسکن حق همه اقشار

شماره : 370تاسیساتتاریخ انتشار : 1399/07/27
اثر-جریان-برق-بر-روی-انساناثر جریان برق بر روی انسان

بدن انسان نسبت به عبور جریان برق یک هادی محسوب می شود ، در نتیجه جریان برق بر روی نسوج بدن خطراتی به شرح زیر ایجاد می کند :

ادامه مطلب
آزمون-نشت-لوله-های-pvc-در-ساختمانآزمون نشت لوله های pvc در ساختمان

در ادامه مطلب شماره قبل در خصوص نصب لوله و اتصالات pvc در ساختمان های بلند، در این بخش آزمون نشت شبکه لوله کشی PVC در حوزه ساختمان بررسی شده است. با استعلام انجام شده از نظام مهندسی اصفهان مراجع برای تست های نشتی در حوزه ساختمان مرجع مبحث 16 مقررات ملی ساختمان و نشریه 128 می باشد.

ادامه مطلب
سازه-های-متناسب-با-شرایط-کروناییسازه های متناسب با شرایط کرونایی

به بهانه آشنایی با کارآفرینان در صنعت ساختمان فرصتی دست داد تا با دکتر سهراب رضایی، کارآفرین امور زیربنایی از جمله سازه های متحرک گپ و گفت مفصلی داشته باشیم تا فعالان شهرسازی، ساختمان و عمران هرچه بیشتر با مطالب مرتبط با این حوزه آشنا شوند.

ادامه مطلب
چرا-بورس-انرژی-رونق-نگرفته-استچرا بورس انرژی رونق نگرفته است؟

وزیر نفت که به مجلس رفته بود تا گزارشی درباره برنامه های این وزارت خانه ارائه کند، درباره فروش نفت در شرایط تحریمی، بورس انرژی، قرارداد گاز ترکمنستان، الگوی مصرف انرژی و انتقادات درباره نحوه سهمیه بندی بنزین توضیح داد و گفت که اتاق تاریک برای خارجی ها، نه داخلی هاست.

ادامه مطلب
جاماندگان-وام-ودیعه-مسکن-تا-30-مهر-فرصت-دارندجاماندگان وام ودیعه مسکن تا 30 مهر فرصت دارند

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه این وزارت خانه با وزارت جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران از اخذ مصوبه جدیدی در ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد که بر اساس آن، افرادی که در دوره قبلی از ثبت نام وام ودیعه مسکن جا مانده بودند یا مطلع نشده بودند، بتوانند تا 30 مهر مجددا ثبت نام کنند.

ادامه مطلب
مسکن-سازی-سرمایه-گذار-خارجی-برای-فقرای-ایرانیمسکن سازی سرمایه گذار خارجی برای فقرای ایرانی

در راستای هدف دولت برای ساخت مسکن برای دهک های پایین جامعه، یکصد هزار واحدمسکونی جدید با مشارکت یک شرکت خارجی در ایران ساخته خواهد شد

ادامه مطلب
بهره-مندی-از-مسکن-حق-همه-اقشاربهره مندی از مسکن حق همه اقشار

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مسکن لوکس و مسکنی که بانک ها ساخته اند امروز بلای جان اقتصاد است، اکثریت این مسکن ها را اگر به بازار ارائه دهند جامعه هدف ما قدرت خرید مسکن متری 60 میلیون و 70 میلیون را ندارند، لذا دو و نیم میلیون تا 3 میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد.

ادامه مطلب
×