آیا این موارد را از سونا میدانستید ؟

شهر : تهران

قیمت : 25,000,000 ريال

DR POOL GROUP

گروه دکتر استخر

مشاوره ، بازدید ، کارشناسی
بازسازی ، نوسازی ، زیباسازی
عیب یابی ، سرویس دوره ای
تعمیر و نگهداری پروژه های :
پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی ، استخر ، سونا ، جکوزی
در تهران ، البرز و شمال ایران


این موارد را از سونا میدانستید؟

کسانی که به استخر میروند غیر ممکن است حتی یک بار هم به سونا نرفته باشند و خود را از این لذت زیاد بی بهره بگذارند.اتاق سونا یکی از مکان های لذت بخش در جهان است که مردم بخصوص ورزشکاران از آن استفاده میکنند و اکثر افراد دوست دارند چند دقیقه را در اتاق سونا در آرامش بگذرانند و باید بگوییم سونا فواید زیادی دارد.
فواید سونا
میزان گرما و رطوبت سونا تاثیر آن بر بدن را تغییر می دهد. سونا باعث افزایش جریان خون، کاهش سوزش عضلات، بهبود بخشیدن به حرکت مفاصل و درمان آرتروز می شود. گرمای سونا آرامش را افزایش می دهد و برای سلامتی مفید است.
به گزارش سایت MNT،استفاده از سونا احتمال مرگ بر اثر بیماری های قلبی – عروقی را کاهش می دهد. افرادی که در طول هفته دو تا سه بار از سونا استفاده می کنند، 22 درصد کمتر احتمال مرگ ناگهانی دارند. افرادی که در طول هفته بیش از چهار بار از سونا استفاده می کنند، 63 درصد کمتر دچار مرگ ناگهانی می شوند.
بررسی ها نشان داده است که نشستن در سونا می تواند تاثیر ورزش با شدت متعادل را داشته باشد. ضربان قلب تا 150 بار در دقیقه افزایش می یابد و جریان خون افزایش می یابد. سونا عملکرد سلول های قلب را بهبود می بخشد. این سلول ها در میزان خون رسانی به ارگان های بدن تاثیر گذار هستند و عملکرد قلب را بهبود می بخشند.
استفاده از سونا استرس را کاهش می دهد. با همه این ها سونا نباید جایگزین برنامه های ورزشی شود و باید همراه با ورزش استفاده شود.
خطرات سونا
طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، استفاده متعادل از سونا بی خطر است. رفتن از سونای بخار به داخل استخر آب سرد توصیه نمی شود ، زیرا فشار خون را افزایش می دهد. افرادی که فشار خون کمی دارند باید قبل از استفاده از سونا با پزشک مشورت کنند. افرادی که سکته قلبی داشته اند نیز به مشورت با پزشک احتیاج دارند.
یکی از خطرات استفاده از سونا کاهش میزان رطوبت و آب بدن است، زیرا تعریق افزایش می یابد. افرادی که بیماری های خاصی همچون بیماری کلیه دارند نیز در معرض کاهش میزان آب بدن در سونا هستند. همچنین دمای بالای هوا در سونا ممکن است باعث سرگیجه و تهوع شود.
برای استفاده از سونا چه نکاتی را باید رعایت کرد
– الکل مصرف نکنید. الکل احتمال کاهش آب بدن را افزایش می دهد.
– زمان استفاده از سونا را محدود کنید. بیش از 20 دقیقه در سونا نمانید. افرادی که کمتر از سونا استفاده کرده اند، بهتر است که کمتر از 10 دقیقه در اتاق سونا بمانند.
– آب بنوشید. بهتر است آب و مایعات مصرف کنید تا جایگزین آب از دست رفته بدن شود. افرادی که در سونا هستند باید دو تا چهار لیوان آب بنوشند.
– در صورت بیماری از سونا استفاده نکنید. بهتر است صبر کنید تا بیماری شما بر طرف شود. زنان باردار نیز بهتر است با پزشک مشورت کنند.
تصورات اشتباهی نیز درباره سونا وجود دارد . بعضی افراد فکر می کنند که استفاده از سونا سموم را از بدن خارج می کند. هیچ شواهد علمی برای این مساله وجود ندارد. عرق لزوماً از سم تشکیل نشده است. بسیاری از سموم به روش های دیگری باید از بدن خارج شوند.
تصور غلط دیگر درباره سونا این است که سونا وزن را کاهش می دهد. ممکن است که استفاده از سونا به تنهایی باعث کاهش نیم کیلو از وزن بدن شود، اما این کاهش وزن به دلیل از دست دادن آب بدن است و نه چربی ها، به محض این که فرد غذا بخورد و آب بنوشد این میزان وزن جایگزین می شود.


با ما تماس بگیرید

تلفکس : 02124521639 02143850311 02195118234
همراه : 09121978874 09130137157 09163661255
وبسایت WWW.DRPOOL.IR
ایمیل INFO@DRPOOL.IR DRPOOL.IR@GMAIL.COM
کانال تلگرام DRPOOLGROUP
اینستاگرام DRPOOL.IR

مدیر گروه دکتر استخر : مهندس سید محسن نقیبیان

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، میدان جمهوری ، برج اداری سهیل ، طبقه چهارم ، واحد 410

#هود_سینک_اجاق_گاز_و_تجهیزات_آشپزخانه

×