هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   163   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

خراسان رضوی، پیشرو در صنعتی سازی


گروه گزارش: مهندس محمدرضا قلندر، قائم مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی، دارای مدرک تحصیلی مهندسی عمران و 19 سال سابقه كار اجرايي در مسئوليت حوزه‌های مختلف شهرداري مشهد مقدس، مديركل مسكن و شهرسازي استان قم، سرپرست اداره كل راه و ترابري استان قم و قائم‌مقام وزير و مديركل راه و شهرسازي استان قم می‌باشد.

در نخستین برخورد آنچه شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد، صمیمیت او و به ویژه تسلطش بر واژگان و ظرافت‌های کلامی است. مهندس قلندر باسابقه کار در استانی مثل قم به خوبی تجربه مدیریت در استان‌های حساس مذهبی و نحوه تعامل با شرایط پیچیده حاکم بر این استان‌ها را می‌داند.

پیام ساختمان :لطفاً در خصوص پروژه‌های مهر ماندگار استان، شامل تعداد و وضعیت پیشرفت این طرح‌ها توضیحاتی بیان کنید.پروژه‌های مهر ماندگار جزو طرح‌های با اولویت بالای دولت محترم و وزارت راه و شهرسازی می‌باشند که از خدمات ارزنده دولت به شمار می‌آیند. در استان خراسان رضوی هم 9 پروژه از مجموعه پروژه‌های ملی مهر ماندگار وجود دارد که خوشبختانه 5 مورد آنها بیمارستانی بوده و عبارتند از بیمارستان‌های 24 تختخوابی فیض‌آباد، 24 تختخوابی کلات، 24 تختخوابی رشتخوار که اینها به اتمام رسیدند و در 25 آذرماه 91 با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی افتتاح و در اختیار مردم منطقه گذاشته شدند. بیمارستان‌های 32 تختخوابی خلیل‌آباد و 64 تختخوابی فریمان را هم داریم که اولی با توجه به پیشرفت بیش از 90 درصد امیدواریم حداکثر تا هفته دولت به بهره‌برداری برسد. بیمارستان فریمان هم با توجه به اهمیت و ابعاد پروژه حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که قرار شده تأمین اعتبار مورد نیاز آن صورت بگیرد که انشاء الله تا پایان شهریور شاهد افتتاح آن هم خواهیم بود.

پروژه مهر ماندگار دیگر ما در حوزه راه است. در واقع تقاطع‌های غیر هم سطحی در کمربندی کنار گذر شمالی قوچان داریم که یکی از آنها به نام تقاطع نشاط که شبدری کامل است کارش آغازشده و 15 درصد هم پیشرفت فیزیکی داشته است و با تأمین اعتباری که جناب آقای محرابیان قول آن را دادند تا پایان شهریورماه افتتاح خواهد شد. پروژه دیگر مهر ماندگار ما در جاده درگز – لطف آباد قرار دارد که 19 کیلومتر جاده و یک تونل به طول 525 متر است که تونل بازگشایی شده و عملیات لاینینگ و نازک‌کاری آن در حال انجام است . بخش زیادی از راه آن هم انجام‌شده اما برای اتمام نیاز به 20 میلیارد تومان اعتبار دارد که در صورت تأمین به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید. موضوع دیگر ایمن‌سازی محور گناباد – بیدخت بوده که قسمت اعظم آن انجام‌شده و تقاطع هم‌سطح نقاب در این پروژه در دست اجرا است که بیش از 90 درصد پیشرفت داشته و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

پیام ساختمان :یکی از مسائلی که همواره مورد تاکید دولت و وزارتخانه است، موضوع ارتقای ایمنی جاده‌های کشور است که در همین چهارچوب راهبرد احداث بزرگراه‌ها اتخاذ شد. سؤال این است که وضعیت چهار بانده کردن محورهای استان در حال حاضر چگونه است؟

در واقع با توجه به وضعیت خاص جغرافیایی خراسان رضوی، بحث جاده‌های استان از اهمیت کلیدی برخوردار است. به این معنا که از یک سو بخش عمده‌ای از حمل‌ونقل ترانزیت کشور از طریق محورهای این منطقه صورت می‌پذیرد و از سوی دیگر موضوع زائران مرقد مطهر امام رضا (ع) و تقاضای بالای سفر جاده‌ای درون و برون استانی را داریم. البته خوشبختانه کل محور اصلی از استان سمنان تا شهر مشهد و از مشهد تا بجنورد هم اکنون وضعیت آزادراهی و چهار بانده را دارند و در دیگر محورهای اصلی نیز پروژه چهار بانده کردن محور مشهد – فریمان – تربت جام – تایباد – دوغارون تعریف‌شده که تا کنون عملیات اجرایی بیش از 50 درصد از مسیر یادشده به اتمام رسیده و احداث 30 کیلومتر دیگر از مسیر فوق، در برنامه کاری سال 1392 قرار دارد. احداث باند دوم محور باغچه – تربت‌حیدریه – شادمهر – گناباد نیز توسط همکاران شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در دست انجام است که بیش از 83 درصد از عملیات اجرایی این پروژه نیز به اتمام رسیده و در حال آماده سازی برای بهره‌برداری می‌باشد.

پیام ساختمان :وضعیت آزادراهی استان چگونه است؟ تکلیف پروژه حرم تا حرم چه شد؟

متأسفانه تا قبل از بازگشایی آزادراه کنار گذر شمالی شهر مشهد، سهم این استان نسبت به میانگین برخورداری استان‌های کشور بسیار ناچیز بوده اما به لطف الهی و باهمت همه همکاران پس از بازگشایی پروژه یادشده، از وضعیت مناسب‌تری برخوردار هستیم. شایان‌ذکر است اجرای آزادراه مشهد – چناران نیز در دستور کار قرارگرفته و روند اتخاذ مجوز ماده 215 قانون بودجه جهت برقراری اعتبار پروژه احداث آزادراه مشهد – چناران مراحل پایانی خود را طی می‌کند. در خصوص پروژه حرم تا حرم نیز این نوید را باید به مردم شریف میهن اسلامی بدهیم که انشاء الله در بازدید آتی مقام عالی وزارت قطعه اول پروژه یادشده کلنگ زنی خواهد شد.

پیام ساختمان :با توجه به نزدیکی و تعامل هرچه بیشتر استان با کشور افغانستان و کشورهای آسیای میانه و افزایش ترافیک محور مرتبط، آیا این جاده‌ها گنجایش افزایش ترافیک را دارد؟

با توجه به اهمیت موضوع تعامل با کشورهای همسایه و پهنه وسیع استان و دارا بودن مرز مشترک با کشورهای افغانستان و استفاده از ظرفیت ترانزیتی کشورهای حوزه آسیای میانه، اداره کل خراسان رضوی در راستای سیاست‌های دولت خدمتگزار، برنامه احداث محور درگز – کبکان – دوغایی و بهسازی محور دوغایی – سبزوار را در دستور کار دارد که بخشی از پروژه فوق در حال اجراست. شایان‌ذکر است که با اجرای این پروژه، مسیر فوق از سطح سرویس بالاتری برخوردار خواهد شد و همچنین حدود 40 کیلومتر نیز مسیر فعلی کوتاه‌تر خواهد شد.

در خصوص ارتباط از طریق محور مشهد – سرخس نیز بخشی از مسیر توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور به صورت بزرگراه ارتقاء یافته و مسیر موجود نیز توسط این اداره کل در دست بهسازی و روکش می‌باشد. به همین ترتیب در محور مشهد – فریمان – تربت‌جام – تایباد – دوغارون نیز برنامه احداث باند دوم و بهسازی محور موجود توسط این اداره کل به صورت جدی در دست پیگیری و اجرا می‌باشد.

پیام ساختمان :وضعیت پروژه مسکن مهر استان چطور است؟

ما پروژه مسکن مهر را یک پروژه عمرانی عادی تلقی نمی‌کنیم، بلکه آن را مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پروژه تاریخ کشور در حوزه صنعت ساختمان می‌دانیم که ظرفیت دارد به صورت پروژه الگو در سطح جهانی مطرح شود. در استان خراسان رضوی هم ما در حال حاضر 117063 واحد مسکن مهر با میانگین پیشرفت فیزیکی 54/74 درصد در سطح 28 شهرستان و 75 شهر استان در حال ساخت داریم. از این در شهرهای بالای 25 هزار نفر 55550 واحد و در شهرهای زیر 25 هزار نفر حدود 18000 واحد و مابقی واحدها نیز در دو شهر جدید گلبهار و بینالود در حال ساخت هستند که حدود 40 هزار در گلبهار و حدود 3700 واحد هم در بینالود قرار دارد. از مجموع واحدها، تعداد 23919 واحد در سال‌های گذشته افتتاح گردیده و با پیگیری به عمل آمده بعد از افتخار خدمت اینجانب در استان خراسان رضوی هم اکنون 29801 واحد دیگر نیز آماده افتتاح است که در آینده نزدیک با حضور مقامات کشوری و استانی افتتاح خواهد گردید. لذا همان طور که مشخص است حدود نیمی از واحدهای مسکن مهر استان افتتاح‌شده و با پیشرفت حدوداً 80 درصدی پروژه‌ها با افتتاح 63343 واحد دیگر، کل واحدهای مسکن مهر استان انشاء الله به زودی افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

پیام ساختمان :نحوه همکاری و تعامل دیگر دستگاه‌های متولی زیرساخت‌های مسکن مهر چگونه است؟

علاوه بر تعامل و همکاری‌های عادی بین دستگاه‌های اجرایی که همواره و در تمامی پروژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، مهم‌ترین ویژگی خاص پروژه‌های مسکن مهر وجود شورای مسکن استان، مصوبات جلسات مشترک با مقام عالی وزارت و معاونین ایشان، پیگیری‌های استاندار محترم خراسان رضوی و معاونین و مشاورین ایشان و پیگیری‌های مشاورین محترم مقام عالی وزارت و ... در امور مختلف مربوط به زیرساخت‌های مسکن مهر می‌باشد. پیگیری‌های صورت گرفته از طریق وزارت متبوعه و استانداری باعث شده که با وجود مشکلات اعتباری موجود در کشور و از طریق کمک‌های اعتباری دولت جهت‌گیری‌ها به سمت بهره‌برداری از پروژه‌های مسکن مهر قرار گیرد. در همین راستا باید تاکید کنم که ما در استان از مرحله تعامل با دیگر دستگاه‌ها عبور کرده و به همدلی با کلیه دستگاه‌های خدمات رسان رسیده‌ایم و از سوی دیگر با تشکیل کمیته‌ها و کارگروه‌های مختلف و با اعمال مدیریت پروژه و مهندسی ارزش به گونه‌ای عمل شده که با عنایت به کمبود اعتبار، عملیات اجرایی لازم جهت زیرساخت‌ها فازبندی گردیده و با انجام یک کار تیمی و مشترک در استان جهت جلوگیری از اتلاف توان اجرایی کلیه عملیات اجرایی زیرساخت‌ها طبق اولویت‌بندی در پروژه‌های قابل افتتاح انجام می‌گیرد.

پیام ساختمان :یکی از نتایج مثبت پروژه مسکن مهر در اقتصادی شدن شیوه صنعتی سازی بود. در این حوزه شما چه کارهایی انجام داده‌اید؟

خراسان رضوی به حدی در مقوله صنعتی سازی پیشرو بوده که دبیرخانه فناوری‌های نوین ساختمان کشور در اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی مستقر است و تاکنون دو همایش کشوری هم به همت همکاران ما و با همکاری دیگر متولیان برگزار شده است. از سوی دیگر کمیته پژوهش و دبیرخانه نوآوران مرکز تحقیقات نیز در اینجا فعال‌شده که با جذب و حمایت از محققین و مهندسین دارای ایده، زمینه ورود آنها به بازار و ایجاد روش‌های صنعتی سازی نوین نیز مهیا می‌گردد.

در حوزه عملیاتی و اجرایی هم ما شهرک مهرگان را داریم که به صورت ویژه تمام واحدهای احداثی‌اش توسط فناوری‌های نوین احداث‌شده که یک کارگاه آموزشی محسوب می‌گردد.

در مجموع استان خراسان رضوی هم 48296 واحد مسکن مهر به صورت صنعتی و نیمه‌صنعتی ساخته و یا در حال ساخت است که عمده فناوری‌های نوین به کار گرفته‌شده در صنعتی سازی شامل LSF، ICF، قالب تونلی، انواع سازه‌های پیچ و مهره‌ای و ... می‌باشند.

پیام ساختمان : آیامسکن مهر نقشی در کنترل قیمت مسکن داشته است؟

مسلماً داشته است؛ شما اگر سال 86 را با سال 90 مقایسه کنید این تأثیر را خیلی پر رنگ خواهید دید، اما برخی مشکلات اقتصادی یک سال گذاشته و تأثیر افزایش نهاده‌ها موجب افزایش قیمت تمام‌شده در بخش مسکن هم شده است. ولی یقین داشته باشید اگر این تعداد مسکن در سال‌های اخیر احداث و عرضه نمی‌شد بازار مسکن وضعیتی بحرانی می‌یافت. در واقع همان‌طور که می‌دانید مهم‌ترین عامل کنترل قیمت در خرید و فروش هر کالایی برقراری تعادل در نظام عرضه و تقاضا می‌باشد و مهم‌ترین نقش مسکن مهر هم افزایش عرضه مسکن و در نتیجه کنترل قیمت‌ها بوده که مطمئن باشید در صورت اخذ تصمیمات دیگری نظیر ارائه تسهیلات به تنهایی و یا فقط تأمین زمین مسلماً به میزان کنونی اثربخش نبود و حتی ممکن بود با افزایش نقدینگی و یا بازار سیاه خرید و فروش مسکن مهر موجب افزایش هر چه بیشتر قیمت‌ها نیز بشود.

در نهایت به گفته مقام عالی وزارت که از بزرگی نقل می‌کردند؛ مسکن مهر پروژه آسمانی است که با زمین رایگان، تسهیلات مناسب و یارانه‌ها و آب و برق و امکانات تأمین‌شده، واحد مسکونی به مردم تحویل می‌شود و به طور حتم توجه به انتقادات سازنده هم چراغی است برای ادامه هر چه بهتر این کار.

پیام ساختمان :بافت‌های فرسوده در مشهد و دیگر شهرهای استان در چه وضعیتی است؟

در شهر مشهد بیش از دو هزار هکتار بافت فرسوده داریم که شناسایی شده‌اند و طراحی‌های لازم برای بهسازی آنها تهیه شده است. در شهرهای دیگر استان مثل سبزوار، نیشابور و دیگر شهرهای بزرگ هم این مطالعات انجام شده است اما واقعیت امر این است که در این خصوص با نقطه مطلوب و برنامه چهارم و پنجم فاصله زیادی داریم. البته دولت تسهیلات و امکانات خوبی را برای مردم به منظور بازسازی واحدهای فرسوده در نظر گرفته است. در مشهد هم با توجه به قدمت محلات، یکی از مراکز بافت فرسوده مناطق پیرامونی حرم مطهر است که برای بازسازی و بهسازی این منطقه شرکت مسکن‌سازان ثامن فعال است که سهامداران آن آستان قدس، شهرداری و شرکت عمران و بهسازی ایران متعلق به وزارت راه و شهرسازی هستند و در واقع این محدوده که دارای طرح ویژه است، پیشرفت خوبی هم داشته است. سایر بخش‌های بافت فرسوده مشهد و سایر شهرهای استان هم توسط شرکت مسکن‌سازان شرق کار می‌شود که در آن هم عمده سهامداران، شرکت عمران بهسازی، شهرداری و دستگاه‌های متولی هستند و از این نظر تنها استانی هستیم که دو شرکت مسکن‌سازان در آن وجود دارد. اما نسبت به اهداف تعریف‌شده کماکان فاصله زیادی داریم که باید تلاش بیشتری بنماییم و هرچه بیشتر مردم را در این رابطه فعال کنیم.

پیام ساختمان :وضعیت طرح جامع و تفصیلی مشهد و شهرهای دیگر چگونه است؟

با توجه به نزدیک به اتمام بودن افق طرح جامع مصوب فعلی مشهد که بر اساس اجرای دور زمانی 1370 تا 1395 تهیه و به تصویب رسیده بود و همچنین نظر به تغییرات وسیع صورت گرفته در پهنه این کلان‌شهر و در ادامه تهیه طرح ناحیه‌ای و به دنبال آن طرح مجموعه شهری مشهد، این اداره کل اقدام به عقد قرارداد جهت تهیه طرح جامع بازنگری سوم شهر مشهد نمود که در ادامه کار این مهم طی تفاهمی با شهرداری مشهد به نهاد مطالعات توسعه و عمران شهر مشهد سپرده‌شده و پس از ارائه طرح توسط مشاور و برگزاری جلسات متعدد کارشناسی طرح مذکور در کارگروه تخصصی مسکن و شهرسازی (کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی فعلی) مورد موافقت قرار گرفت. حدوداً دو سال است که در نوبت طرح در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان است اما متأسفانه به دلایل متعدد از جمله عدم تعیین تکلیف مرز محدوده شهرستان جدیدالتأسیس طرقبه – شاندیز و مرز حریم شهر مشهد تا این تاریخ در این شورا مطرح و تصمیم‌گیری نشده است ولی بر این اساس ، طرح جامع در دست تصویب و طرح‌های تفصیلی نیز در حال تهیه و بررسی می‌باشد.

در خصوص سایر شهرهای استان نیز به جز شهرهایی که اخیراً تشکیل‌شده (تبدیل روستا به شهر) و مقرر گردیده توسط دفتر فنی استانداری برای آنها طرح هادی تهیه گردد، سایر شهرهای استان یا طرح جامع، هادی و تفصیلی مصوب دارند و یا در دست تهیه می‌باشد که به مرور تصویب و ابلاغ می‌گردد و از این حیث مشکل خاصی نداریم و امیدواریم با تخصیص اعتبار بیشتر و به موقع استانداری محترم باقیمانده طرح‌ها نیز هر چه سریع‌تر مصوب و ابلاغ گردد.

پیام ساختمان :استان خراسان رضوی به برکت وجود بارگاه امام رضا (ع) همواره یکی از استان‌های میزبان مسافرت‌های نوروزی و تعطیلات تابستانی است. برنامه‌های نوروزی شما شامل چه مواردی بوده و برای تابستان چه برنامه‌هایی دارید؟

خوشبختانه وزارت راه و شهرسازی نه تنها برای تعطیلات نوروزی و تابستانی بلکه برای تمام فصول سال برنامه مدون و منظمی دارد که با همکاری سازمان حمل‌ونقل و راهداری کشور برای سفر ایمن، ارزان و مطمئن طراحی شده است. در همین چارچوب هم همکاران ما در تمام طول سال درگیر این برنامه‌ها هستند که با راهداری نوروزی در ابتدای سال شروع می‌شود و سپس به راهداری تابستانی رسیده و در نهایت به راهداری زمستانی ختم می‌شود که با توجه به تقاضای سفر و طول محورها و گردنه‌های موجود در استان، همکاران ما متحمل زحمت شبانه‌روزی می‌شوند. مثلاً در نوروز امسال از مجموع 11 میلیون سفر کشوری 6 میلیون مسافر در شهر مشهد حضور داشت که برای ساماندهی این حجم تردد، 10 ایستگاه ثابت خدمت رسانی در محورهای اصلی استان مستقر شده بود و 431 نفر راهدار، 33 باب راهدارخانه و 242 دستگاه ماشین‌آلات راهداری به کار گرفته شده بود.

رویکرد دیگر ما موضوع اطلاع‌رسانی به مسافرین و زائرین محترم بود که به این منظور علاوه بر به‌روزرسانی سیستم تلفن گویای 141 به منظور پاسخگویی به مسافران و اطلاع‌رسانی، اقدام به ثبت پیام‌های ایمنی از طریق تابلوهای پیام متغیر و همچنین چاپ 120 بنر ویژه نوروز و نصب آنها در حاشیه راه‌های اصلی و چاپ و توزیع 3 هزار جلد بروشور با موضوع پیام‌های ایمنی نمودیم.

برنامه‌های راهداری تابستانی ما هم به قبل از شروع عملیات راهداری تابستانی و اقدامات در حین عملیات راهداری تابستانی تقسیم می‌شود که در قسمت اول تشکیل جلسات هماهنگی با روسای ادارات تابعه و مسئولین استان و پلیس راه و سازمان‌های ذی‌ربط بوده و در بخش دوم نیز شامل برنامه‌ریزی و اقدامات لازم در حفظ و ارتقای رویه راه‌ها ، پل‌ها ،علائم ایمنی و تجهیزات ایمنی و ماشین‌آلات و راهدارخانه‌های استان است.

برای تأمین اهداف بخش دوم، با آغاز مسافرت‌های تابستانی ما با 82 اکیپ راهداری و 45 گشت سیار مجهز و 900 نفر راهدار و 526 دستگاه ماشین‌آلات راهداری در شبکه‌ای به وسعت بیش از 20 هزار کیلومتر از راه‌های استان آماده خدمت‌گزاری به مردم شریف ایران هستیم.