هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   228   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

استانداردسازی خانه‌های بوم‌گردی

کد مطلب: 3642
معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور با تاکید بر اینکه بحث خانه‌های بوم‌گردی باید مدنظر قرار گیرد، گفت: مردم منطقه می‌توانند در کنار کشاورزی از خانه‌های بوم‌گردی تامین معاش کنند.
«محمدحسن طالبیان» در دیدار بازرسان و کارشناسان IUCN (اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط‌زیست) با استاندار کرمان ضمن تاکید بر استانداردسازی خانه‌های بوم‌گردی توسط سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گفت: با ارائه تسهیلات برای استانداردسازی خانه‌های بوم‌گردی، مردم خود امنیت منطقه را تضمین خواهند کرد.
«محمود وفایی»، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه در سطح استان کرمان کلکسیونی از آثار طبیعی، تاریخی و مجموعه‌ای از اقلیم‌های متفاوت و در کنار آن هم جاذبه‌های کویری بی‌نظیری داریم، تصریح کرد: بعد از اینکه شما کویر کرمان را مورد بازدید قرار دادید، انتظار ما این است که سِیر جهانی شدن این پرونده هرچه سریع‌تر طی شده تا عظمت آن به همه جهانیان معرفی شود.
«ماهر محجوب»، ارزیاب تونسی یونسکو ضمن تشکر از دست‌اندرکاران استانداری و اداره‌کل میراث فرهنگی استان کرمان برای مهیا ساختن تیم خوبی برای سفر به لوت افزود: سایت طبیعی بیابان لوت بسیار گسترده و ثبت جهانی این اثر طبیعی منوط به همکاری مردم محلی است.