هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   228   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بـــهره گــیری از 9 روند فوق العاده

کد مطلب: 3630
1- توزیع دوباره ثروت و قدرت اقتصادی
طبقه جدیدی از ثروتمندان درحال ظهور هستند. شرکت‌های بزرگ می‌توانند از برخی از این منابع ثروت بهره‌برداری کنند. این روند فوق‌العاده می‌تواند موردتوجه شرکت‌های دارای کالاها و خدمات لوکس قرار بگیرد.
2- تمرکز دوباره استراتژیک از جهانی به منطقه‌ای و محلی
وقتی فرصت‌ها فراوان باشند، شرکت‌ها به بازارها و شهرهای بزرگ‌تر اکتفا می‌کنند. حضور در بازارهای محلی فرصت‌های جدیدتری را به وجود می‌آورد.
3- شهرنشینی متوالی و رشد نیازهای زیرساختی
با روند توسعه شهرهای جدید و گستردگی آن، وجود جاده، برق، انرژی ساختمان، تأسیسات آب و تسهیلات بهداشتی نیز در آنها ضروری می‌شود.
4-رشد تعداد فرصت‌های ناشی از علم و تکنولوژی
جهان پر از مشکلاتی است که همچنان به راه‌حل نیاز دارند. فقر، کمبود آب، آب‌وهوای آلوده و گرمای جهان. علوم تازه‌ای به‌سرعت در حال شکل‌گیری هستند که نیازمند بهبود و بهره‌برداری هستند، مانند علوم زندگی، پزشکی، غذاهای مفید و نانو تکنولوژی.
5- سرعت اقتصاد سبز جهانی
منابع طبیعی در همه‌جا در معرض خطر است، نیاز روزافزون برای نوآوری‌هایی وجود دارد تا راه‌هایی برای کاهش مصرف انرژی، آلودگی و مواد بازیافتی پیدا شود.
6-ارزش‌های اجتماعی به‌سرعت در حال تغییر
دسته‌های مختلفی از شهروندان را می‌توان با نیازها و خواسته‌های ویژه یافت.
7-افزایش همکاری بین بخش‌های خصوصی و دولتی
توسعه اقتصادی بین بخش‌های خصوصی و دولتی در حال افزایش است و شواهد بیشتری از شراکت‌های موفق در این روزها به چشم می‌خورد.
8-قدرتمند شدن مشتری و دگرگونی اطلاعات
وقتی مصرف‌کنندگان بتوانند به‌راحتی و سریع سطح کالاها و خدمات فروشنده را تنها با چند کلیک مشخص نمایند، شرکت‌های ماندگار، آنهایی خواهند بود که نیازها و خواسته‌های بازار هدفشان را درک نموده و برای رضایت مشتریان خود تلاش کرده باشند.
9-رقابت و نوآوری اخلالگر
در دگرگونی دیجیتالی، شرکت‌ها باید به رقبایی توجه کنند که ممکن است با مدل تجاری نوین ظهور کرده باشند، رقیبی که قیمت پایین‌تر، کیفیت برتر و مناسب‌تر ارائه می‌دهد.
ارائه دهنده: لوتوس مشاور