هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   227   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

سرمایه‌گذاری جدید در آزادراه تهران- شمال

کد مطلب : 3567
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سرمایه‌گذاری جدید 650 میلیارد تومانی در آزادراه تهران- شمال، گفت: در طول یک سال گذشته 50 میلیارد تومان برای اتمام قطعه 4 سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و برای احداث قطعه یک با 6 پیمانکار به مبلغ 600 میلیارد تومان قرارداد منعقدشده است.
علی نورزاد، با بیان اینکه برای احداث قطعه یک با 6 پیمانکار داخلی و خارجی قرارداد 600 میلیاردی منعقدشده است،‌ اظهار کرد:‌ عزم و اراده قوی در مجموعه وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان برای ساخت این پروژه وجود دارد و علی‌رغم تمام محدودیت‌ها در منابع مالی کشور تا پایان سال آینده قطعه یک این آزادراه بالاخره پس از 18 سال به افتتاح می‌رسد.
وی با بیان اینکه یکی از 6 پیمانکار قطعه یک چینی‌ها هستند، ادامه داد:‌ سال بعد قرارداد شرکت چینی برای حضور در آزادراه تهران- شمال تمام می‌شود و چینی‌ها سال بعدازاین پروژه می‌روند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ارائه تسهیلات خاص به سرمایه‌گذاران متقاضی سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیرساختی مانند آزادراه و بزرگراه‌ها،‌ گفت: ارائه اراضی محدوده پروژه به سرمایه‌گذاران را به‌عنوان تسهیلات خاص می‌دانیم و برای جبران بازگشت سرمایه،‌ اراضی محدوده پروژه‌ها را در اختیار سرمایه‌گذاران می‌گذاریم تا با ساخت پروژه‌هایی مانند مجتمع‌های مسکونی و تجاری،‌ بین‌راهی و‌... از عواید آن بهره‌مند شوند.