هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   227   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

مشارکت ایران و روسیه در 50 طرح اقتصادی

کد مطلب:3601
وزیر انرژی روسیه با بیان آنکه همکاری‌های تجاری روسیه و ایران بر پایه اصول تاریخی که بر اصل هم‌جواری و همسایگی دو کشور استوار است، تداوم خواهد یافت، گفت: روسیه ایران را شریک بزرگ تجاری خود قلمداد می‌کند.
 الکساندر نواک  در حاشیه دیدار با محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک ایران و روسیه در یک ماه آینده، افزود: بیش از ٥٠ شرکت روسی در بخش‌هایی ازجمله نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه، راه‌آهن و صنعت وی را همراهی می‌کنند که این امر نشانگر عمق روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور است.وی تصریح کرد: در نشست مشترک میان شرکت‌های ایرانی و روسی قرار شد یک خط مالی اعتباری به مبلغ ٥ میلیارد دلار از طرف روسیه برای توسعه همکاری‌ها میان دو کشور اختصاص داده شود.
وزیر انرژی روسیه با اشاره به دیدارهای مهمی که با معاون اول رئیس‌جمهوری، وزرای نفت، نیرو، راه و شهرسازی، اقتصاد و رئیس‌کل بانک مرکزی خواهد داشت، گفت: حجم روابط ایران و روسیه اکنون یک میلیارد و ٧٠ میلیون دلار است که به نظر می‌رسد با سازوکارهای اتخاذشده حجم روابط اقتصادی و تجاری تا چندین برابر قابل‌افزایش باشد.
وی این میزان مبادلات را بسیار ضعیف ذکر و تأکید کرد: باید با حضور شرکت‌های خصوصی دو طرف سطح این مبادلات به طرز چشمگیری افزایش یابد.
دور جدید مذاکرات اقتصادی ایران و فدراسیون روسیه با سفر الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه و هیئت همراه به تهران آغاز خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود توافقات جدیدی بین دو کشور حاصل شود.