هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   224   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

پادشاه فصل ها را به خانه بیاورید!

کد        مطلب:3207
 پاییز این پادشاه فصل‌ها از راه می رسد و آنها که به این فصل علاقه مند هستند سعی می کنند دکوراسیون خانه خود را پاییزی کنند‌. اگر شما می خواهید قسمتی از پاییز را به فضای خانه‌تان وارد کنید‌، باید چند عنصر که مترادف با پاییز هستند را به خانه‌تان اضافه نمایید‌. عناصر جادویی پاییز را در هر گوشه ای از خانه وارد نمایید‌.
برای داشتن لباسی پاییزی در خانه می توانید از رنگ قرمز و تنالیته های قهوه ای و ترکیب آنها با میوه هایی که مشخصه این زمان از سال می باشند مانند کدو تنبل‌، میوه کاج‌، شاه بلوط و یا حتی برگ های رنگارنگ پاییزی و شاخه های درختان استفاده کنید‌.
دکورهایی نیز وجود دارند که خودتان می توانید به‌وجود آورید و نیازمند هزینه های زیاد نیز نمی باشد و به راحتی می توانید آنها را اجرا نمایید‌. شمعدان های قدیمی‌، فانوس‌، گلدان‌، سبد‌ها و یا حتی کپسول هایی که برای کیک استفاده می شود‌، همه و همه را می توان به این دکوراسیون اضافه کرد‌.
با کمی عشق و صبر و شکیبایی می توانید دکوراسیون فوق العاده ای را ایجاد نمایید که لبخند را بر روی لبانتان بیاورد‌.
پاییز علاوه بر باران های زیبا‌، رنگ های فوق العاده جذاب آن است که جلوه ویژه ای به درختان و گیاهان می دهد‌. رنگ های زرد و نارنجی و قرمز در کنار هم منظره هایی می سازند که فقط دو یا سه ماه در سال می توان از جذابیت‌شان بهره برد‌. پس چه بهتر که این زیبایی و هیجان را داخل خانه هم بیاوریم و از آن برای تزئینات فصلی خانه خود بهره بگیریم‌.
۱‌. چند شاخه با برگ های خوش رنگ و متنوع را از درختان پاییزی بچینید و داخل گلدان های زیبا قرار دهید‌.
۲‌. کدو حلوایی یکی از نمادهای پاییز است‌. چند عدد از آنها که رنگ روشن دارند را در اندازه های نه چندان متفاوت انتخاب کنید و با اسپری رنگ‌، آنها را به رنگ های روشن پاییزی رنگ کنید‌. تا رنگ خیس است‌، پودر براق‌کننده یا پودر صدفی روی آنها بپاشید تا کدو‌ها شیک و لوکس و زیبا جلوه کنند‌.
۳‌. چه کسی گفته‌است حلقه گل روی در باید گرد باشد و اصلا چرا باید همیشه گل باشد‌؟ کمی خلاقیت به خرج دهید و به جای دایره‌، طرح مستطیل انتخاب کنید و به جای گل از انواع بادام و فندق استفاده کنید‌. فقط برای دوام و جذابیت بیشتر‌، پس از چسباندن آجیل روی قاب‌، روی آنها اسپری براق‌کننده بزنید و با یک روبان قهوه ای پهن آن را از در آویزان کنید‌.
۴‌. درست است که زرد‌، نارنجی‌، قرمز و قهوه ای رنگ های اصلی پاییز هستند اما بنفش و سبز نیز جایگاه خود را دارند‌. برای اضافه کردن این رنگ‌ها به دکوراسیون خانه‌، می توانید از گلدان کلم های تزئینی سبز و بنفش استفاده کنید‌.
۵‌. برای ساخت این اثر هنری بسیار زیبا و نمایش پاییز در یک نگاه به شیشه و کاسه ای زیبا نیاز دارید‌. یک کاسه مثلا قدیمی بردارید‌. خاک بریزید‌. روی آن خزه بگذارید‌. در کنار آن نیز یک کدوی کوچک به رنگ برگ های درخت بگذارید و آنها را داخل یک شیشه زیبا‌، شیشه مربا یا… قرار دهید‌. به همین سادگی می توان بخشی از عظمت خدا را به تصویر کشید‌.
۶‌. با استفاده نامعمول از عناصر طبیعت می توانید یک گلدان زیبا که نمایش دهنده پاییز است‌، تهیه کنید‌. کمی آجیل داخل گلدان گل بریزید‌. یک کاغذ کادوی پارچه ای که بافت زیبا و رنگ قهوه ای سوخته دارد‌، انتخاب کنید و در بالای آجیل داخل گلدان بگذارید‌. در انتها نیز می توانید چند شاخه گندم به عنوان گل بگذارید و به این ترتیب با روشی ساده یک گلدان دکوری زیبا بسازید‌.
۷‌. برای دکوراسیون پاییزی با عناصر طبیعی‌، بیرون بروید و انواع گیاهان و گل های زیبا را پیدا کنید و شاخه ای از آنها را بچینید و به سلیقه خود و البته در هم و شلوغ در کنار هم داخل یک گلدان قرار دهید.