هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   223   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

افتتاح بزرگ ترین خط متروی خاورمیانه

کد مطلب:3150
18کیلومتر از نیمه شمالی خط 3 مترو تهران، از ایستگاه شهید بهشتی تا شهرک قائم (عج) به بهره‌برداری رسید. به‌این‌ترتیب خط 3 مترو تهران آزادگان، نیمه جنوبی تهران را به قائم در شمال تهران متصل کرد.
هابیل درویش، مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه ضمن تشکر از تمامی کارگران و طراحان پروژه خط 3 متروی تهران گفت: خط 3 متروی تهران یکی از دستاوردهای اقتصاد مقاومتی است. خط 3 از محله‌های قدیمی و اصیل تهران عبور داده‌شده و بیش از دو میلیون سفر در این محدوده انجام می‌شود.
وی تأکید کرد: 80 درصد تجهیزات مترو تهران امروز ایرانی است و توسط وزارت دفاع و سایر بخش‌های کشور تهیه و تولید می‌شود. امروز مترو به بلوغی رسیده که می‌تواند به‌جز ایران به کشورهای منطقه، دانش و فناوری خود را انتقال دهد.
مدیرعامل شرکت متروی تهران در تشریح پروژه‌های مترویی در سال 94 گفت: سه خط 6، 7 و فرودگاه امام (ره) از پروژه‌های آتی مترو هستند که در صورت مساعدت دولت و تأمین فاینانس‌ها قول می‌دهم که تا پایان سال 95 این سه خط به بهره‌برداری برسند. پیش‌بینی می‌کنیم که برای تکمیل این پروژه‌ها به 14 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز باشد.
وی خطاب به رئیس‌جمهور ضمن درخواست برای کمک دولت در تکمیل این سه خط گفت: اگر سه فاینانسی که در نظر گرفته‌ایم برای مترو داده شود می‌توانیم تا سال 95 این سه خط را تکمیل کنیم.