هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   222   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

بازگشایی موزه ونگوک

کد مطلب : 2890
تغییرات اعمال‌شده در پر بازدیدترین موزه هلند، شفافیت لازم برای ارتباط فضایی بین ساختمان اداری و فضاهای فرهنگی را افزایش داده است.
موزه ونگوک در شهر آمستردام و محبوب‌ترین موزه هلند با توجه به میزان رشد بازدیدکنندگان در سال‌های اخیر مورد بازسازی قرارگرفته است.نیاز به توسعه و تغییر ساختمان نسبت به طرح اولیه ریتولد در سال 1973 و همچنین طرح کوروکاوا در سال 1999 طراحی امروز این موزه معتبر هنری را شکل داده است.
طرح جدید شامل بررسی و تغییر تمام خطوط بیرونی موزه و فرم بیضوی کوروکاوا در سال 1999 است. شرکت معماری کیشو کوروکاوا و همکاران که پیش از این ورودی و سردر این موزه را در سال 1999 طراحی و اجرا کرده بودند، مسئول گسترش و تغییرات جدید ورودی و سالن، همچنین گروه معماری هانس ون هیسویک مسئول طراحی و گسترش داخل موزه بودند.
در طراحی جدید لابی موزه گسترش‌یافته و یک فروشگاه در این بخش تعبیه‌شده است. بهبود دسترسی، تدارکات مناسب و خلق فضای بیشتر باعث شده تا بازدیدکنندگان به‌راحتی از موزه بهره لازم را ببرند. علاوه بر ویژگی‌های یادشده، تغییرات مختصر در پلان موزه، شفافیت لازم برای ارتباط فضایی بین ساختمان اداری و فضاهای فرهنگی را افزایش داده است.