برخورد شدید با تخریب باغات

شمار نشریه : 222

کد مطلب : 3008
مدیرعامل سازمان بوستان و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به برخی شایعات مبنی بر تخریب باغات گفت: شهرداری تهران با تخریب باغات به‌شدت برخورد می‌کند.
علی‌محمد مختاری با اشاره به آتش‌سوزی در باغ ازگل افزود: این باغ حدود 22 هزار و 600 مترمربع مساحت داشته که در سال 83 بر اساس پلاک بندی به مالکیت اداره اوقاف شمیران درآمده است.
وی ادامه داد: در سال 83 لایحه‌ای به کمیسیون باغات ارجاع داده‌شده و بر همین اساس این ملک با 1414 اصله درخت سبز و 67 درخت خشکیده، باغ شناخته و بر اساس ماده 86 قانون جمهوری اسلامی ایران به پارک عمومی تبدیل شد.
مدیرعامل سازمان بوستان و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به اینکه روز جمعه مالک باغ با آتش زدن عمدی سه‌چهارم درختان قصد نابودی این باغ را داشته است، افزود: به‌محض اطلاع از این موضوع کارشناسان سازمان بوستان‌ها و فضای سبز را به آن باغ فرستادیم اما مالک مانع از ورود کارشناسان به باغ شد که در این راستا روز شنبه شکایتی تنظیم کرده و به دادسرای ناحیه 7 ارجاع دادیم.
مختاری با بیان اینکه در حال حاضر شکایت وضعیت 53 باغ را که به‌صورت عمدی تخریب‌شده بودند، به دادستانی ارجاع داده‌ایم،تصریح کرد: متأسفانه حتی یک مورد از پرونده‌ها هم در دادستانی بررسی نشده و این در حالی است که ما با متخلفان تخریب باغات به‌شدت برخورد می‌کنیم.