عرضه سهام مسکن پردیس در فرابورس

شمار نشریه : 222

کد مطلب:  3028
مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن از عرضه سهام شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس در فرابورس از روز چهارشنبه 25 شهریورماه خبر داد.
ایرج معزی در نشست معرفی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس، گفت: این شرکت یکی از شرکت‌های تابعه گروه سرمایه‌گذاری مسکن است که به‌عنوان نود و چهارمین نماد معاملاتی در فرابورس ایران ثبت‌شده است.
وی با اشاره به پروژه‌های مختلف شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس، افزود: ارائه خدمات مشاوره‌ای، فنی و مهندسی و اجرای پروژه‌های انبوه‌سازی مسکن و ساختمان‌های اداری، تجاری، فرهنگی، ورزشی و خدماتی ازجمله فعالیت‌های این شرکت سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت‌وساز کشور است.
معزی اظهار داشت: پیشتازی در توسعه صنعت ساختمان با حضور فعال در بازارهای داخلی و رقابت در حوزه انبوه‌سازی با رعایت استانداردهای لازم فنی و مهندسی و ایجاد ارزش سهام برای ذینفعان و کسب رضایت مشتریان از استراتژی‌های این شرکت فعال در حوزه ساخت‌وساز است.
مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن یادآور شد: در زمینه پروژه‌های سرمایه‌گذاری تاکنون ۲۰ پروژه ساخت‌وساز با ۴ هزار و ۱۶۵ واحد توسط این شرکت به بهره‌برداری رسیده و هم‌اکنون سه پروژه با ۵۳ هزار و ۸۶۹ مترمربع در دست احداث است بیشتر پروژه‌های این شرکت در تهران و شمال قرار دارند.
وی درباره پروژه‌های مشارکتی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس گفت: این شرکت هم‌اکنون ۵ پروژه با ۳۷۰ واحد و ۹ پروژه با ۱۸۵ هزار و ۶۸۳ مترمربع را در دست احداث دارد و تلاش می‌کنیم تا ضمن تأمین حاشیه سود حداقلی برای سهامداران آینده شرکت چشم‌انداز مناسبی را در بازار فرابورس داشته باشد.
وی تصریح کرد: تمام پروژه‌های ساخت‌وساز این شرکت با انجام بررسی‌های کارشناسی انجام می‌شود تا در فروش واحدهای مسکونی، اداری و تجاری خود در مناطق مختلف شرکت مشکلی نداشته باشد.
معزی گفت: علیرغم رکود در بازار مسکن ما همچنان مشتریان خاص خود را داریم و دائماً با رصد بازار به دنبال انجام سرمایه‌گذاری در پروژه‌های سود ده هستیم و با وجود زیان برخی از انبوه‌سازان در پروژه مسکن مهر، برخی از شرکت تابعه در این زمینه متضرر نشده‌اند.
از سوی دیگر مدیریت امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) اعلام کرد: ۵۵۲۷ نفر در معاملات هفته گذشته فرابورس با خرید اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن صاحب‌خانه شدند.
 در معاملات هفته گذشته فرابورس، تعداد ۵۵۲۷ نفر با خرید ۲۵۴هزار و ۸۲۴ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند خرید مسکن شدند.در هفته گذشته ۴۲میلیون و ۵۹۹ هزار برگه اوراق منتشرشده که درمجموع ۳۳ میلیون و ۶۶۳ هزار عدد از این اوراق استفاده‌شده است.حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به ۲۰ مرداد۱۸ هزار و ۲۸۰ و ارزش معاملات این اوراق درمجموع ۱۳۱ میلیارد ریال بود. معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغازشده که هم‌اکنون بیش از۲۰ اوراق در این شرکت معامله می‌شود.
سقف پرداخت تسهیلات خرید و تعمیرات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال می‌باشد که مدت بازار پرداخت تسهیلات ۱۲ سال تعیین‌شده است.
نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن حداکثر ۱۶ درصد(تقسیط تسهیلات به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره‌ای) است که متقاضیان استفاده از این اوراق می‌توانند به شرکت‌های کارگزاری عضو فرابورس و یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند.