هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   222   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رئیس سازمان خصوصی‌سازی واگذاری آلومینیوم المهدی قانونی است

کد مطلب:  3025
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: معتقدم فرآیند واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال کاملاً قانونی بوده است سازمان خصوصی‌سازی پای صورت‌های مالی را امضا نکرده و متولی صحت‌وسقم گزارش‌های ارائه‌شده نیست.
میرعلی‌اشرف پوری‌حسینی ‌با بیان اینکه حدس و گمان‌های مطرح‌شده در جریان واگذاری سهام شرکت آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال در حد یک ادعاست،‌ عنوان کرد: «قرار نیست من به این حدس‌ها و ادعاها جواب بدهم» آنچه که درباره آن گمان برده شده، می‌بایست مرجع ادعا پاسخ آن را بدهد.
رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: دوستان و عزیزانی که فعالیت کار در مجلس را تجربه کرده‌اند، می‌دانند که می‌بایست در مواجهه با ابهام‌ها و شایعه‌های احتمالی نخست صحت موضوع را بررسی کرده و سپس از طریق مجاری قانونی و نهادهای نظارتی آن را پیگیری کنند، بر این اساس رسانه‌ای شدن برخی ادعاها در جریان واگذاری سهام مجتمع آلومینیوم المهدی اقدام اشتباهی است که فقط تشویش اذهان عمومی مردم را در پی دارد.
وی افزود: تا آنجا که قوانین خصوصی‌سازی را یاد گرفته‌ام، معتقدم فرآیند واگذاری آلومینیوم المهدی و طرح هرمزال کاملاً قانونی بوده است.
پوری‌حسینی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود در جریان قیمت‌گذاری سهام شرکت آلومینیوم المهدی هیئت‌مدیره وقت این مجتمع با هدف جلوگیری از واگذاری آن اقدام به ارائه صورت‌های مالی مخدوش به کارشناس قیمت‌گذاری کرده ، پاسخ داد: اینکه در جریان واگذاری شرکت، هیئت‌مدیره شاید با غفلت و یا کتمان صورت‌های مالی در فرآیند قیمت‌گذاری و واگذاری سهام مانع ایجاد کند، همیشه و در هر زمانی می‌تواند اتفاق بیفتد، زیرا نه سازمان خصوصی‌سازی پای صورت‌های مالی را امضا کرده و نه متولی صحت‌وسقم گزارش‌های ارائه‌شده است.
وی ادامه داد: در این زمینه هرگاه سازمان یا نهادهای ناظر بر واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به سازمان خصوصی‌سازی گزارشی مبنی بر کتمان کردن گزارش‌های مالی و یا از قلم افتادن ارزش‌گذاری برخی دارایی‌ها ارائه دهند، سازمان خصوصی‌سازی به هیئت داوری شکایت کرده و یا بر اساس توافق با خریدار، چنانچه اثبات شود که دارایی جدیدی کشف و قیمت‌گذاری نشده، می‌بایست مبلغ آن را به نرخ روز استرداد کنند.