هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   222   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

آمریکایی ها در فرانسه خانه می خرند

کد مطلب : 3032
این روزها رویای آمریکایی هایی که دوست دارند در فرانسه خانه بخرند به واقعیت تبدیل شده است. آنها بیشتر از گذشته به خرید خانه درکشورهای اروپایی مانند فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و آلمان علاقه نشان می دهند.
علت این علاقه را می توان افت قیمت مسکن در کشورهای اروپایی به دلیل بحران مالی سال 2008 دانست که از آن تاریخ تاکنون همچنان قیمت املاک پایین مانده اند. در فرانسه نیز قیمت مسکن تا 40 درصد کاهش نشان داده است . از آنجایی که اقتصاد آمریکا قوی تر است و دلار در ماه های اخیر نسبت به یورو رشد چشمگیری داشته است، آمریکایی ها را به خرید خانه در کشورهای اروپایی به ویژه فرانسه تشویق کرده است. به طور مثال خریداران در ژوئیه سال 2014، با یک میلیون دلار می توانستند یک خانه 735هزار یورویی در فرانسه  بخرند درحالی که درحال حاضر با همان مقدار دلار می توانند یک خانه 920 هزار یورویی را خریداری کنند.
به عبارت دیگر قدرت خرید دلار در برابر یورو 25 درصد افزایش نشان داده است. فرانسه و شهر پاریس مکان رویایی آمریکایی هایی است که می خواهند خانه ای در مکانی دیگر علاوه بر کشور خود داشته باشند و این روزها خریداران بسیاری از آمریکا به پاریس هجوم آورده اند و احتمال می رود این روند تا پایان سال شدت نیز بگیرد.