هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   221   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اختصاص1000 میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی

کد مطلب : 2882
معاون رئیس‌جمهور از اختصاص هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی در نیمه دوم شهریورماه و پرداخت 10 هزار میلیارد تومان از بدهی پیمانکاران تا آخر ماه جاری خبر داد و اعلام کرد: گزارش‌های شورای عالی آمار برای سال 1394 از رشد مثبت اقتصادی و تقلیل نرخ تورم حکایت دارد.
به گزارش پیام ساختمان، محمدباقر نوبخت در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های بخش تعاون اظهار کرد: تا چند ماه دیگر مراحل تهیه، تنظیم و تدوین برنامه ششم توسعه توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در شرایطی که کشور می‌تواند از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل خود در این شرایط به نحو مطلوبی بهره‌برداری کند، پایان می‌یابد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی افزود: در برنامه ششم علاوه بر ظرفیت داخلی، از مشارکت بین‌المللی در توسعه بخش‌های مختلف کشور برخوردار هستیم و طی دو سال اخیر حتی عالی‌ترین مقام‌های اروپایی به ایران سفرکرده‌ و همه آنها برای حضور در توسعه ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.
سخنگوی دولت با اشاره به تأکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: برای تحقق این نوع اقتصاد در کنار بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی، از مشارکت خارجی‌ها هم بهره‌گیری خواهیم کرد تا بتوانیم تولید را افزایش دهیم و تولید به‌ویژه صادرات غیرنفتی از ایران خارج شود که برای این مهم به بازار نیاز داریم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با بیان اینکه تعاون بنیان توانمندی‌ در اقتصاد ایران است، ادامه داد: در تدوین برنامه ششم نمایندگانی از شوراها و تعاونی‌ها حضور دارند تا بتوانیم فرصتی را فراهم کنیم که زمینه شکوفایی برای توسعه این بخش نیز مورد توجه قرار گیرد.
نوبخت با بیان اینکه اکنون طرح‌های عمرانی بر سایر طرح‌ها تقدم دارند، افزود: در آخرین نشست با مسئولان حوزه نیرو، علاوه بر 2100 میلیارد تومان تخصیصی، مقداری نیز برای مهار آب‌های مرزی پرداخت کردیم. همچنین بالغ بر 6800 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی اختصاص دادیم که جمع پرداخت‌های دولتی بالغ‌بر 8900 میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی است.
معاون رئیس‌جمهور از اختصاص هزار میلیارد تومان دیگر برای اجرای طرح‌های عمرانی  خبر داد و گفت: معادل 10 هزار میلیارد تومان بدهی پیمانکاران را تا آخر این ماه -شهریور- تسویه خواهیم کرد و 5000 میلیارد تومان اوراق مشارکت نیز به وزارت امور اقتصادی و دارایی تحویل می‌شود.
تعاون در برنامه ششم دیده شود
رئیس اتاق تعاون ایران نیز در این مراسم اظهار کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته مسئولان دولتی توجه خاصی به بخش تعاون نداشتند زیرا باور عمیقی به بخش تعاون نبود.
بهمن عبدالهی با بیان اینکه بیش از ٨٠ درصد برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه تحقق‌نیافته است از مسئولان خواست تا موارد مغفول مانده در این دو برنامه را در برنامه ششم توسعه که هم‌اکنون در حال تنظیم است لحاظ کنند.
عبداللهی افزود: اخیراً به ابتکار اتاق تعاون دبیرخانه مشترکی از سه اتاق بخش خصوصی تشکیل‌شده که می‌تواند مطالبات بخش‌های غیردولتی را پیگیری کند.