هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   220   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

خندیدی؟ بیا مالیاتش را بده!

 کد مطلب : 2752
 رئیس شورای شهر تهران در جلسه این شورا با تأکید بر غیراستاندارد بودن خانه‌ها در تهران گفت: اگر یک تریلی پشت یک خانه فرسوده گاز بدهد، آن خانه تخریب می‌شود، ضمن اینکه ساختمان‌های جدید هم که مهندس ناظر و مجری دارد، در حین ساخت خراب‌شده است.
نوشته پشت کامیونی: داداش گاز نده، شاگردم خوابه به جهنم، خونه‌ام خراب میشه
جمعی از معترضان به برخی مسائل: حالا که دولت پول را نمی‌ریزد توی دامن ما، ما هم می‌رویم گاز می‌دهیم
آگهی: کلنگی و بافت فرسوده، گاز دیده و گاز ندیده، خریداریم
یک راننده هیجده چرخ: عه! تو جاده گاز بدیم میریم ته دره، تو شهر گاز بدیم مردم میرن زیر آوار! پ من این گاز بی صاحبو کوجا بدم بره؟.
تابلوی جدید برای نصب در اطراف بیمارستان‌ها: بوق بزن، گاز نده!
اصلاحیه قانون نظام‌مهندسی: هرگاه ساختمانی بدون زلزله فروبریزد، کلیه کاردان‌هایی که در آن ساختمان حق کار نداشتند و آن همسایه‌ای که راننده تریلی است باید پاسخگو باشند
کمیسیون ماده 100 شهرداری: قانون برای همه یکسان است و هرکسی تخلفی در حین ساخت‌وساز بکند باید هزینه آن را جرینگی بسلفد، چه راننده تریلی باشد چه صاحب فراری.
اطلاعیه: وزارت مذکور با همکاری سایر دستگاه‌های مربوطه به‌زودی همایش «نقش گاز در ساخت‌وساز» را با همکاری اساتید برجسته، مسطح و فرورفته برگزار می‌کند. اسپانسرهای همایش پول نقد به همراه داشته باشند.
سازمان نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده: متقاضیان تسهیلات نوسازی بروند جلو بوق بزنند، ولی لطفاً گاز ندهید
سازمان مدیریت بحران طی اعلامیه‌ای اعلام کرد: بیشترین آمار مرگ‌ومیر در زمستان‌ها به علت گازگرفتگی و در سایر ایام سال به دلیل گاز دادن راننده‌هاست.
بسته پيشنهادي: گازگرفتگي شاخ و دم ندارد؛ بچه آدمیزاد تا دو تا دندان در می‌آورد گاز می‌گیرد، حيوانات غیر اهلی گاز می‌گیرند، بخاری غیراستاندارد گاز می‌گیرد، حالا هم تریلی و هیجده چرخ گاز می‌گیرند، همه در معرض خطر گاز هستيم. ازاین‌رو به سهم ناچيز خودم، پيشنهاد مي‌کنم دستگاه هشداردهنده علاوه بر کنار بخاري‌ها در همه‌جا نصب شود که در صورت انتشار گاز، صدايي از آن بلند شود که: بلند شو که فاتحه‌ات خوانده است!
دست به مهره، حرکت است!
خانه ساخته‌ای؟ بیا مالیاتش را بده! می‌خواهی آن را بفروشی؟ بیا مالیاتش را بده! می‌خواهی آن را اجاره بدهی؟ بیا مالیاتش را بده! اصلاً نه می‌خواهی آن را بفروشی و نه می‌خواهی اجاره بدهی؟ پس مشمول خانه‌های خالی می‌شود، بیا مالیاتش را بده! یعنی یک‌جوری سازنده بیچاره را آچمز می‌کنند که هیچ وزیری هم نمی‌تواند او را از ششدر نجات دهد حتی اگر تک حکم را داشته باشد! نخند آقاجان، فردا می‌گویند خندیدی؟ بیا مالیاتش را بده.
خانه برای ازواج مفرد
می‌گویند تا قبل از ازدواج فقط مرگ می‌تواند دو عاشق دلداده را از هم جدا کند اما بعد از ازدواج تقریباً هر چیزی می‌تواند سبب جدایی آنان شود! این را ازاین‌جهت گفتم که صحبتم را با یک جمله شیک و باکلاس شروع کرده باشم و در ضمن مقدمه‌ای هم باشد برای پیشنهادی که می‌خواهم ارائه کنم. بله، معمولاً وقتی می‌خواهند بررسی کنند که سالانه به چه تعداد خانه نیاز داریم، «نرخ تشکیل خانوار» را مبنا قرار می‌دهند و می‌گویند چون به‌طور متوسط سالانه بالغ‌بر 800 هزار ازدواج جدید صورت می‌گیرد پس این ازدواج‌ها بالقوه متقاضی واحد مسکونی ملکی در آینده و مسکن استیجاری در حال حاضر هستند. فدوی پیشنهاد می‌کنم علاوه بر نرخ تشکیل خانوار، «نرخ تفریق خانوار» را هم مدنظر داشته باشند.
صدور خدمات فنی و مهندسی به اروپا
در خبرها آمده بود که تعدادی از مهاجران ایرانی که به همراه خیل بسیاری از مهاجران از کشورهای مختلف نظیر سوریه، لیبی، عراق، یمن، افغانستان و ... در حال فتح اروپا هستند، به ایستگاه پلیس و محل صدور روادید در یونان حمله کرده‌اند. با خواندن این خبر به ذهنم رسید که از حدود 2500 هزار سال پیش به این‌طرف، این اولین بار است که برخی ایرانی‌ها تصمیم به فتح یونان گرفته‌اند! اتفاقاً همین یک ماه پیش هم که خبر توافق هسته‌ای ایران با شش قدرت جهانی همزمان شده بود با خبر تنش شدید مالی یونان با اتحادیه اروپا، خبرنگار خبرگزاری اسوشییتدپرس در تهران، چنین چیزی را مخابره کرده بود که بعد از 2500 سال، بازهم ایران و یونان به صدر خبرهای جهان بازگشتند! حالا غرضم از طرح این مسائل این بود بدانم این اروپایی‌هایی که زمانی مستعمره نشین بودند و حالا علیه حکومت‌های مستقل خاورمیانه کنفرانس گذاشته و بیانیه صادر کرده و سلاح می‌رسانند، چطور می‌خواهند داعشی‌های منفجر شونده را از بین این‌همه مهاجر که در حال فتح اروپا هستند، یعنی از سرزمین‌های خودشان راه افتاده‌اند و بعد از رسیدن به یونان یا ایتالیا، به سمت مقدونیه، صربستان و مجارستان حرکت می‌کنند تا نهایتاً خودشان را به آلمان، فرانسه، انگلستان، سوئد و سایر کشورهای اروپای شمالی برسانند، الک کنند؟ با توجه به قدرت تکثیر این موجودات منتظرالانفجار، بعید نیست که چند سال بعد زمینه صدور خدمات فنی مهندسی به اروپا فراهم شود. تصور بفرمایید روزی که آلمان از ما ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی بخرد و انبوه‌سازان ما پروژه‌های مسکن مهر و مسکن اجتماعی را در فرانسه و اتریش و سوئد آغاز کنند.
سه کارته ولی بدون اخراج
گردش روزگار را می‌بینید؟ وزیری که دو سال پیش با ۲۷۴ رأی، رکورد بیشترین آرای وزیران پس از انقلاب را به نام خود ثبت کرده بود، حالا عنوان «اولین وزیر سه کارته» را هم به نام خود ثبت کرده است! علی طیب‌نیا، ۵۵ ساله، وزیر امور اقتصادی دولت و سکان‌دار ساختمان باب همایون در بهارستان سه کارته شد اما گویا بهارستان نشینان در دوراهی حفظ حرمت بهارستان یا قدرشناسی باب همایون گیر کرده‌اند. یک دلشان می‌خواهد نشان بدهند که حرفشان حرف است و از طرف دیگر نمی‌توانند چشمشان را روی عملکرد باب همایونی  ببندند. خدا هیچ بنده‌ای را توی رودرباسی قرار ندهد.