مشاوره‌ رایگان برای خرید زمین یا ساختمان

شمار نشریه : 220

کد مطلب : 2849
رئیس سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه به‌طور هفتگی ۲ تا ۳هزار گزارش مردمی در حوزه تخلفات زمین از طریق سامانه تلفنی ۱۳۱ دریافت می‌شود و این گزارش‌ها پس از هشدارهای رهبری بیشتر شده است، گفت: اکثر این گزارش‌های مردمی منجر به پیگیری و نتیجه می‌شود.
قباد افشار درباره اقدامات این سازمان برای پیشگیری از زمین‌خواری در کشور اظهار کرد: عزم دولت برای برخورد با تخلفات در حوزه زمین جدی است، به همین منظور در سال جاری 300 گروه گشت در 300 شهر کشور برقرار کردیم و سامانه 131 برای دریافت گزارش‌های مردمی در این زمینه راه‌اندازی شده است.
وی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند خبرها و گزارش‌های خود در حوزه تخلفات حوزه زمین را به ما انتقال دهند، همچنین کسانی که می‌خواهند زمینی بخرند یا ساختمانی بسازند، می‌توانند در این زمینه مشاوره‌های رایگانی را از ما دریافت کنند تا بدون هماهنگی با دستگاه متولی ورود پیدا نکنند.
افشار ادامه داد: در این مدت کوتاهی که سامانه 131 راه‌اندازی شده است، اطلاعات خوبی به دست ما رسیده است به‌طوری‌که از این اطلاعات توانسته‌ایم بسیاری از عملیات خود را بر پایه گزارش‌های مردمی طراحی کنیم. البته نظارت مردمی خیلی بهتر و دقیق‌تر از خود دستگاه‌های دولتی در این زمینه است.
این مقام مسئول گفت: بعد از راه‌اندازی این سامانه و دریافت گزارش‌های مردمی ما اطلاعاتی کسب کردیم که کمتر توسط ناظران و مأموران خود ما قابل‌دسترسی بود که این امر نشان می‌دهد مردم حساسیت بالایی نسبت به این تخلفات به‌ویژه بعد از رهنمود‌های مقام معظم رهبری داشته‌اند.
افشار اضافه کرد: مردم و گروه‌های مردم‌نهاد در این زمینه ورود پیدا کرده‌اند و اطلاعات خوبی برای ما می‌فرستند و از مردم در این زمینه تشکر می‌کنم.وی تأکید کرد: در چند روز گذشته سامانه ارتباطات مردمی استان فارس نیز راه‌اندازی شد تا این سامانه در تمام کشور در اختیار مردم برای دریافت گزارش‌های آنها باشد.
رئیس سازمان امور اراضی کشور همچنین تصریح کرد: به‌صورت هفتگی 2 تا 3هزار گزارش از مردم در این باره داریم که اکثر آنها منجر به پیگیری و نتیجه می‌شود.
افشار در پایان درباره درصد خطای گزارش‌های مردمی ابراز کرد: عمده گزارش‌های مردمی درست هستند.