هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   220   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

آغاز به کار یگان ویژه حفاظت از اراضی

کدمطلب: 2839
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از آغاز به کار یگان ویژه حفاظت از اراضی کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
سید محمد پژمان با اشاره به‌ضرورت حفظ و نگه‌داری از اراضی موجود در مناطق مختلف به‌عنوان یک سرمایه ملی اظهار کرد: با توجه هماهنگی و توافق صورت گرفته میان سازمان ملی زمین و مسکن با ستاد کل نیروهای مسلح، یگان ویژه حفاظت از اراضی کشور فعالیت اجرایی خود را در آینده نزدیک آغاز می‌کند.
این مسئول بیان کرد: در گردهمایی مسئولان و مدیران کل‌ حوزه راه و شهرسازی در استان‌های مختلف در عموم مناطق کشور اقدامات لازم برای حفاظت و نگه‌داری از اراضی انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن عنوان کرد: آغاز فعالیت رسمی یگان ویژه حفاظت از اراضی کشور می‌تواند ضمن جلوگیری از تصرف اراضی ملی از سوی زمین‌خواران و منفعت‌طلبان زمینه حفظ بیش‌ازپیش سرمایه را برای جامعه و برنامه‌ریزی در راستای منافع عموم مردم محقق کند.
پژمان ادامه داد: مقررشده تا نیروی انتظامی با هماهنگی مسئولان عالی قضایی، اقدامات اجرایی قاطعانه را با زمین‌خواران انجام دهند تا از هرگونه تصرف غیرقانونی زمین جلوگیری شود.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ابراز کرد: انتظار می‌رود با انجام اقدامات موردنیاز برای جلوگیری از فعالیت زمین‌خواران، که با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی ازجمله راه و شهرسازی و ستاد کل نیروهای مسلح برنامه‌ریزی و صورت می‌گیرد، آثار و برکات آن در آینده‌ای نزدیک برای مردم مشخص شود.