هتل های زیرآب دنیا

شمار نشریه : 216

کد مطلب : 2139
در بسیاری از زیردریایی‌های گردشگری، سوئیت‌ها از جهات مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند. در این مکان‌ها سعی شده محیطی انحصاری یا محلی خلوت و دنج ساخته شود؛ از سویی دیگر، انسان مرزهای موجود را پشت سرنهاده و قدم به اقیانوس‌ها گذارده است. با توجه به دسترسی سخت به این مکان‌ها، در این مطلب سعی شده چند مورد از بهترین هتل‌های زیرآبی ایجادشده توسط بشر موردبررسی قرار گیرند.
هتل اوتر، سوئد
این هتل، اتاقی با فاصله ۱۰فوت پایین‌تر از سطح دریاچه ای در سوئد است. این مکان در نگاه اول تنها یک اتاق است، درحالی‌که اگر دقت کنیم، مسافرخانه یا یک هتل غیرمعمولی است.
ازنظر موقعیت، میان دریاچه‌ای در شرق استکهلم به نام «فلوآتل» قرارگرفته و پشت آن یک آکواریوم پر از ماهی برای میهمان‌ها به نمایش گذاشته شده است. در اینجا منظور از میهمان‌ها فقط دو نفر است. در این مسافرخانه منحصربه‌فرد، یک اتاق با دو تخت‌خواب مجزا وجود دارد و البته یک تجربه فوق‌العاده برای میهمان‌هاست که به‌وسیله «میکائیل جنبرگ» هنرمند سوئدی طراحی شده‌است.
مهم‌ترین ویژگی آن را می‌توان موقعیت زیردریایی و فاصله آن از ساحل برشمرد،  به طوری که به‌وسیله یک قایق موتوری نیز می‌توان به این مکان دسترسی داشت.
لژ زیرآبی جولز، فلوریدا
زیردریایی‌ای که می‌بینید با نام جولز در «کی لارگو» در فلوریدا مورد استفاده قرار می گیرد. با این زیردریایی میهمان‌ها حتماً باید با لباس غواصی تا عمق ۲۱ فوت در دریا پایین بروند. این زیردریایی به‌عنوان آزمایشگاه تحقیقاتی در دهه۱۹۷۰ کار خود را آغاز کرد اما امروزه به غواصانی که می‌خواهند بر تجربه کاری خودبیفزایند کمک می‌کند. هر اتاق یک پنجره بزرگ رو به دریا دارد. هنگامی‌که زیردریایی جولز در تالاب منگرو جای می‌گیرد، به یک صخره دریایی برای نگهداری انواع آبزیان در یک منطقه طبیعی تبدیل می‌شود.
آتلانتیس، جزایر نخل، دبی
وقتی صحبت از آتلانتیس است، خدای دریاها در ذهن تداعی می‌شود. این مکان شامل اتاق‌های خواب و حمام می‌شود و با پنجره‌هایی از کف به سقف، داخل مرداب پیداست و بیننده را شیفته خود می‌کند. این سفر رمانتیک با یک مستخدم خصوصی، بلیت افتخاری برای تماشای دلفین‌ها، استفاده از بخار، سونا و استخر شیرجه و یک کابین اختصاصی در استخر و اسکله همراه است.
استراحتگاه پوزیدون، فیجی
استراحتگاه پوزیدون در حقیقت یک زیردریایی است که در جزیره کوچک «اتول نیل شمالی» قرار گرفته و اولین زیردریایی مجهز به ماساژدرمانی به شمار می رود. اتاق‌هایی در این زیردریایی هستند که طراحی مدرن و سنتی را توأمان دارند. رایحه ملایم اقیانوس، بالا و پایین شدن ریتمیک امواج، منحنی ملایم امواج که می‌توانیم آن را هدیه‌ای از جانب یک زیردریایی بنامیم. فیجی خدای دریاهاست که با غرش خود تمام ساخته‌های زمین و دریا را تحقیر می‌کند و به‌صورت مکانی برای غواصی و نمایشگاهی برای عرضه داشته‌های دریاست. این زیردریایی  به‌وسیله  فضای تالاب اطراف آن احاطه شده است. آب این تالاب مملو از مواد طبیعی دست‌ نخورده و مفید برای سلامتی است. بیرون از تالاب، صخره‌هایی فرورفته در یک قلمرو ژرف و بکر وجود دارند که در منظره زیردریایی شناور قرار دارند.