هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   216   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دکوراسیـون اتـاق ناهار خوری

کد مطلب : 2281
ایجاد یک اتاق یا فضای ناهارخوری زیبا و کاربردی وابسته به عوامل زیادی است که مهم‌ترین آن انتخاب یک میز مناسب است.شما می‌توانید با توجه به متراژ محل زندگی خود یکی از این فضاها را در خانه خود ایجاد نمایید.شاید هرکسی فضایی به نام اتاق ناهارخوری رسمی‌ در خانه‌اش نداشته باشد، اما بهتر است گوشه‌ای از فضای منزلتان را به این منظور اختصاص دهید و یک میز و چندین صندلی در آنجا قرار دهید. اندازه فضا اهمیت ندارد بلکه وجود این قسمت در خانه است که اهمیت دارد، و با زیبا ساختن آن می‌توانید به زیبایی و دکوراسیون داخلی منزلتان کمک کنید.با ما همراه باشید:
*اگر از رنگ سفید خانه خسته شده‌اید و می‌خواهید تغییراتی را در فضای ناهارخوری ایجاد نمایید می‌توانید با آوردن رنگ اشتهاآور و محرک قرمز در دیوارها و رویه صندلی‌ها این کار را انجام دهید.
*در خانه‌هایی که اتاق غذاخوری تفکیک‌شده وجود ندارد، شما می‌توانید با پهن نمودن یک قالی زیر میز ناهارخوری محدوده آن را تعیین و به‌گونه‌ای آن را جداسازی کنید.
*امروزه با توجه به کوچک بودن خانه‌ها قرار دادن میز ناهارخوری در کنار کتابخانه باب شده است.
*اگر فضایی با پنجره زیاد و نور کافی در اختیاردارید آن را به اتاق ناهارخوری اختصاص دهید.
اتاق غذاخوری را با قرار دادن آثار هنری به یک گالری زیبا و آرامش‌بخش تبدیل نمایید.
*اگر فرزند دارید از رنگ‌ها غافل نشوید.
*می‌توانید با تعویض رویه صندلی‌ها و یا خود صندلی‌ها  فضایی نو داشته باشید.
*همه‌چیز در این اتاق مستطیلی است؛ از لوستر آویز بالای میز تا صندلی‌ها، میز و نیمکت تا تابلو، همگی با ایجاد قائمه‌های منظم فضایی هندسی و آرام ایجاد کرده‌اند.
*می‌توانید بافت یا رنگ صندلی‌ها را در سقف اجرا نمایید.