هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   161   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

اهمیت طراحی داخلی رستوران


گروه معماری و دکوراسیون: اگر قصد دارید برای كسب درآمد به سراغ رستوران‌داری بروید، باید بدانید كه تنها داشتن آشپزهای ماهر و باتجربه و مواد غذایی باکیفیت عالی، برای این كار كافی نیست. مهم‌تر از این عناصر، داشتن فضایی مناسب برای پذیرایی از مهمانان است. رستوران شما باید دارای فضایی مناسب با کسب‌وکار شما باشد؛ فضایی كه شما را در ذهن مشتری جاودانه كند به گونه‌ای که از میان صدها رستوران رستوران شما را انتخاب کند. در عرف کسب‌وکار به این مشتری‌ها می‌گویند پر و پا قرص و همیشگی. برای داشتن چنین مشتریانی و كسب درآمد روزافزون، به نكات زیر توجه كنید:

ظرافت‌های طراحی

قبل از اینكه شما از رستوران خود حرفی بزنید،‌ دیوارها، مبلمان، ظروف، بافت و رنگ، لباس کارکنان، نقاشی‌ها، چراغ‌های برق و فرش به نمایندگی شما در مورد كیفیت رستوران تان حرف می‌زنند. تأثیر بصری كه رستوران شما بر مهمانان می‌گذارد به مراتب بیش از تعریف و تمجید شما از فضای كارتان است.

طراحی و هویت تجاری

طراحی فضای كار شما به سرعت به هویت نام تجاری شما تبدیل می‌شود و هر كسی با دیدن یا شنیدن نام شما، فضا و دكوراسیون خاص شما در ذهنش تداعی می‌شود. در حال حاضر هر كسی با شنیدن نام مك‌دونالد فوراً فضای رنگی و سرخ و زرد و انرژی‌بخش آن را به یاد می‌آورد و به نوعی اشتهایش تحریك می‌شود.

لحظه ورود

ممكن است رستوران خود را از طریق كاتالوگ‌ها و تصاویری در سایت‌ها و مجلات معرفی كرده باشید. این كارها موجب می‌شود كه مشتری به سمت رستوران شما هدایت شود اما مهم‌ترین لحظه، لحظه ورود مشتریان به رستوران شماست. تصویری كه از خود ارائه داده‌اید نباید با واقعیت در تضاد باشد. این را هم بدانید كه زیبایی محوطه ورودی بسیار مهم است و جلب رضایت مشتری در گرو پسندیدن آن است.