هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   218   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دفتر کارتان را لوکس کنید!

کد مطلب : 2606
شما براي داشتن يك فضاي اداري متفاوت و لوكس نبايد به فضايي مملو از رنگ فكر كنيد. حتي اگر مثلاً عاشق رنگ نارنجي هستيد! طراحي فضاي اداري اصولي دارد. اينكه شما صرفاً به دليل علايق شخصي از طراحتان خواسته‌اي داشته باشيد منطقي نيست. اين درست كه شما زمان زيادي را در اتاق كارتان سپري مي‌كنيد اما به فكر افراد ديگري هم كه با سليقه‌هايي متفاوت به دفتر شما رفت‌وآمد مي‌كنند، باشيد!
ويترين شركت شما دفتر و مهم‌تر از آن اتاق كار شماست
مشتريان شما بايد تصوير درستي از دفترتان در ذهن داشته باشند تا با ميل و رغبت بيشتري به دفتر شما مراجعه كنند. چه باب میلتان باشد و چه نه، شما با دفتر كارتان از طرف افرادي كه به شما مراجعه مي‌كنند قضاوت مي‌شويد. اگر قراردادهاي كاري مهمي را در دفترتان امضا می‌کنید به فكر انتخاب رنگي مناسب با مبلماني ساده و شيك براي دفتر كار لوكس‌تان باشيد.
هر كجا هستم باشم، آسمان مال من است!
براي آنكه آرامش را به اتاق كارتان بياوريد، استفاده از يك آسمان مجازي را فراموش نكنيد. حتماً سؤالتان اين است كه مگر آسمان هم مجازي مي‌شود؟ بله! براي نخستین‌بار يك شركت آمريكايي اقدام به ساخت پنجره‌هاي مجازي كرد. در حال حاضر در ايران هم شركت‌هايي هستند كه اين كار را انجام مي‌دهند. فكرش را بكنيد در سقف فضاي كارتان هم آسمان را با وضوحي بالا‌تر و حتي نزديك‌تر از فضاي بيرون تماشا كنيد! آسمان‌هاي مجازي اين امكان را به شما مي‌دهند تا با انتخاب يك تصوير زيبا، آرامش را به خودتان هديه كنيد.
ويترين شركت شما دفتر و مهم‌تر از آن اتاق كار شماست
حالا آسمان تنها با فاصله چند متر بالاي سر شما قرار دارد. كافي است سرتان را بالا بگيريد و به سقف نگاهي بيندازيد! به دليل طيف رنگي آبي، اين آسمان‌ها خاصيت درماني هم دارند و باعث كاهش استرس مي‌شوند. شما با داشتن اين آسمان‌ها يك فضاي كاري متفاوت و آرام‌بخش را تجربه خواهيد كرد. زماني هم كه به آن نگاه مي‌كنيد قطعاً از آسمان پر از دود و آلوده شهر هم خوش‌رنگ و لعاب‌تر است.
يك دفتر كار لوكس هيچ‌وقت شلوغ نيست
فراموش نكنيد اتاق كار شما لوكس به نظر نمي‌رسد مگر با نظم. حتي اگر بهترين مبلمان را داشته باشيد و از بهترين طراح‌ها براي دكوراسيون اتاق كارتان كمك گرفته باشيد اما دفتر شما بي‌نظم باشد، قطعاً صرف هزينه بي‌فايده است. پس اگر منظم نيستيد از همین‌الان تكليف را با خودتان مشخص كنيد تا هزينه زيادي را متحمل نشويد! اين بي‌نظمي نه فقط به معناي مرتب بودن پوشه‌ها، وسايل روي ميز و... اتاق كار شماست بلكه شما با انتخاب رنگ‌هاي نامناسب هم نبايد شلختگي فضايي به وجود بياوريد. يكي از رنگ‌هاي مناسب براي اتاق كاري لوكس، طيف رنگي سفيد، خاكستري و مشكي است.
طيف رنگي كرم تا قهوه‌اي هم مناسب است. حتي اگر مي‌خواهيد از رنگ‌هاي متفاوت‌تري استفاده كنيد از رنگ‌هايي مثل سرمه‌اي و بنفش تيره هم مي‌توانيد كمك بگيريد. تنها آيتم خيلي رنگي اتاق شما، پوسته‌هاي شكلات‌هايي است كه احیاناً روي ميز مي‌گذاريد! اگر از المان‌هاي عمودي روي ديوار اتاق كارتان استفاده كنيد (مثل قاب عكس‌هاي ساده) ارتفاع كف تا سقف اتاق كار هم بلند‌تر به نظر خواهد رسيد. جنس ديوارهاي اتاق كار شما مي‌تواند بتن، رنگ، تركيب گچ و چوب يا بتن و چوب باشد. كاغذديواري هم گزينه خوبي است؛ البته اگر نوع گل‌گلي آن را انتخاب نكنيد!