هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   215   هفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

توضیحات لاریجانی در مورد وصول نشدن استیضاح آخوندی

 کد مطلب: 2236
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر شفاهی حسن کامران‌، نماینده اصفهان درباره دلیل اعلام وصول نشدن استیضاح وزیر راه و شهرسازی توضیحاتی ارائه کرد‌.
حسن کامران در تذکر شفاهی درجلسه علنی با استناد به ماده 223 آیین نامه در مورد روند استیضاح گفت‌: استیضاح وزیر راه و شهرسازی بعد از طی فرآیند طولانی به هیئت رئیسه ارائه شد که طبق آیین نامه اگر ظرف یک هفته تعداد امضاءکنندگان استیضاح به کمتر از 10نفر نرسیده باشد باید اعلام وصول شود‌. قبل از تعطیلات مجلس این اتفاق رخ نداد و موضوع به بعد از تعطیلات مجلس کشید که این خود جای سؤال دارد‌.
کامران گفت‌: اگر بخواهیم دوباره امضا جمع کنیم وقت مجلس گرفته می شود ما اصرار به استیضاح داریم که بعد از آن به عهده نمایندگان است رأی اعتماد مجدد به وزیر بدهند یا خیر‌. درخواست ما اعلام وصول استیضاح وزیر راه و شهرسازی است حال اینکه این تفسیر‌ها در مورد استیضاح وزیر آموزش وپرورش مطرح نشد‌.
علی لاریجانی‌، رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر اظهار کرد‌: در جلسه ای که با حضور شما و برخی نمایندگان وزیر راه و شهرسازی مطرح شد شما بعد از پاسخ های وزیر گفتید که اصرار به انجام استیضاح دارید‌. بنده نیز در همان جلسه گفتم آقای کامران و دوستانش حق انجام استیضاح را دارند‌.
وی افزود‌: در جلسه های هیئت رئیسه توجهی به تغییرات در آیین نامه نشد که طبق آن باید قبل از اعلام وصول استیضاح به کمیسیون مربوطه ارجاع شود همچنین اگر تعداد امضاکنندگان کمتر از 10نفر باشد باید روال استیضاح مجددا انجام شود‌.
رئیس مجلس ادامه داد‌: با توجه به صحبت های شما مبنی بر اینکه 10نفر همچنان برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی اصرار دارند از آقای ابوترابی فرد خواهش کردم پیگیر‌ی های لازم را انجام دهند که این بررسی‌ها حکایت از آن دارد که تنها هشت نفر درخواست استیضاح دارند‌.