هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   211   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دپوی سنگ‌آهن به دلیل پایین بودن قیمت

عضو هیئت‌مدیره انجمن تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان سنگ‌آهن از دپوی سنگ‌آهن برخی معادن به دلیل پایین بودن قیمت جهانی این محصول خبر داد و گفت:‌ در حال حاضر در بازار سنگ‌آهن ثبات نسبی ایجادشده است. 
پروا سلطانی دراین باره اظهار کرد: برخی از معادن که قصد تعطیلی نداشتند کالای خود را در انبار دپو کردند تا بتوانند در زمان ثبات قیمت‌، محصولاتشان را بفروشند و از این طریق نیز متحمل ضرر و زیان زیادی نشوند. وی با اشاره به کاهش جهانی قیمت سنگ‌آهن گفت: تولید‌کنندگان بزرگ سنگ‌آهن تلاش می‌کنند با ایجاد بالانس در عرضه و تقاضا، مشکلات فعلی را برطرف کنند.  سلطانی افزود: این فشار از سوی کشور استرالیا و برخی دیگر از رقبا ایجادشده اما اینکه این تلاش‌ها در مسیر اصلاح قیمت‌ها قرار بگیرد، جای سؤال است؛ چراکه ممکن است علی‌رغم تلاش‌های فعلی، مجددا با چالش عرضه و تقاضا روبه‌رو شویم. 
عضو هیئت‌مدیره انجمن تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان سنگ‌آهن با بیان اینکه در حال حاضر در قیمت سنگ‌آهن پایداری و ثبات نسبی ایجادشده است، گفت: این پایداری به معنای افزایش قیمت سنگ‌آهن نیست اما موجب کاهش نوسان در قیمت این محصول شده است. وی یکی از مزایای مهم این امر را دلگرمی تولیدکنندگان عنوان و اظهار کرد: برخی از معادن سنگ‌آهن که در شرایط رکود و تعطیلی قرار داشتند به دلیل ایجاد پایداری و ثبات، شروع به کار کرده‌اند و فعالیت مجدد آنها مورد آنالیز قرار گرفته است.