هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   211   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

طراحی برج ساحل طلای استرالیا

به گزارش   archdaily  زاها حدید از برنامه طراحی دو برج و یک بخش فرهنگی خصوصی روی ساحل طلای استرالیا که توسط گروه سان لند راه‌اندازی شده است، در اوایل ماه ژوئن 2015 برابر با اواسط خردادماه 1394 پرده‌برداری کرد. مدیرعامل شرکت سازنده این برج یک ایرانی‌تبار به نام سهیل عابدیان است.
 این پروژه 600 میلیون دلاری شامل 44 طبقه مسکونی، یک طبقه فروشگاه (همکف) و آکواریوم زیرزمینی است که در طول این آکواریوم یک گالری هنری و یک موزه نیز طراحی و ساخته‌شده است. همچنین فضای باز هتل هم دارای باغ مجسمه می‌باشد.
 این برج مسکونی که بر اساس یک فرم زندگی ارگانیک طراحی‌شده است، درواقع یک فرم زندگی مخروطی شکل با خطوط سینوسی(موجی) مشبک به سمت بالاست که حس جریان و جنبش را ایجاد می‌کند که این جریان توسط اثر متقابل و انعکاس نمای شیشه‌ای بیشتر به زندگی بازتاب می‌شود .
 سهیل عابدیان؛ مدیرعامل شرکت سازنده این برج در گفتگو با خبرگزاری‌های انگلیسی‌زبان گفت: فرم ارگانیک گسترده موزه چشم‌اندازی را منعکس می‌کند که در موقعیت خودش منحصربه‌فرد است. وی ادامه داد: در نقشه پلان، برج‌ها به‌صورت یکپارچه با فضاهای عمومی اختصاص داده‌شده به حوزه فرهنگ و هنر ادغام‌شده‌اند. این حوزه شامل یک گالری موزه و هنر، موزه مجسمه‌های هنری و همچنین مرکز کنفرانس است که طراحی آن در فضای باز می‌باشد. عابدیان در آخر به آکواریوم زیرزمینی ارگانیک اشاره کرد که با  چشم‌انداز بدیعی که دارد جامعیت ویژه‌ای به این طرح می‌بخشد.