هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   160   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دفاع نيكزاد از وزارت راه و شهرسازي


علی نیكزاد در قزوین گفت: فردی كه خودش ۳۰سال مسئول نظام مهندسی كشور بوده است، می‌گوید : این مسکن‌ها ۲۰سال هم دوام نمی‌آورد كه این حرف، توهین به مهندسان و مجموعه نظام مهندسی كشور است. وی افزود: دولت در ساخت مسكن مهر آجر روی آجر نگذاشته، مگر اینكه با نظارت سازمان نظام مهندسی و پروانه این سازمان بوده و مهندسان زیر آن را امضاء كرده باشند.

وزير راه و شهرسازي اظهار داشت: بنده به عنوان وزیر مسكن، خودم ابتدا مهندس هستم و در نظام مهندسی عضویت دارم و چنین صحبت‌هایی توهین به شأن مهندسان كشور است.وی ادامه داد: یكی دیگر از نامزدها می‌گوید؛ من مسكن ماندگارمی‌سازم درحالی‌که هم اكنون اجازه ساخت‌وساز در ارتفاعات تهران به ۱۸۰۰متر رسیده و رهبری دستور داده كه دیگر بالاتر از آن ساخت‌وساز صورت نگیرد. نیكزاد افزود: از سوی دیگر تهران ازجنوب به ری ، از غرب به كرج و از شرق به سمنان نزدیك است؛ شما از كجا می‌خواهید زمین دولتی بیاورید و مسكن ماندگار بسازید؟

وزیر راه و شهرسازی درباره اظهارات یكی دیگر از نامزدها مبنی بر ساخت و سازهای جدید در بافت فرسوده تهران اظهار داشت: از این نامزد، باید پرسید؛ شما چند بافت فرسوده احیا کرده‌اید؟ اگر ۴۰متر برای هر واحد مسكونی در نظر بگیرید كه قیمت زمین متری ۲میلیون تومان است، ۸۰ میلیون آورده برای زمین لازم است. باید به این آقایان گفت كه دعوای ما بر سر ۵ میلیون تومان است . نیكزاد توضیح داد: مردم می‌گویند ما ۵ میلیون تومان نداریم، آن وقت شما چگونه می‌گویید در بافت‌های فرسوده برای همه مسكن می‌سازیم.