هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   160   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

راه‌حل‌هایی ساده برای مشکلات دکوراسیونی


گروه معماری ودکوراسیون:برای همه ما پیش آمده که می‌خواهیم اتاقی را مرتب کنیم، ولی نمی‌توانیم. وقتی تابلوهای روی دیوار را عوض می‌کنیم و می‌خواهیم تابلوهای جدیدی آویزان کنیم ولی نمی‌دانیم به چه ترتیبی این کار را انجام دهیم. حالا باید راه‌حلی پیدا کنیم و این کار را تمام کنیم. در اینجا به چند مانع بر سر راه دکوراسیون اتاق اشاره‌کرده و راه‌حل‌هایی برای آنها پیشنهاد کرده‌ایم.

 

 

جنون رنگ

 

مانع: انتخاب‌های زیادی برای رنگ اتاق وجود دارد.

اگر برای اتاق تان طرح‌ها و رنگ‌های زیادی دارید و نمی‌توانید تصمیم بگیرید، لازم نیست از استفاده از رنگ بترسید. بسیاری از ما ماه‌ها وقت می‌گذاریم و در نهایت هم نمی‌دانیم اتاق مان را چه رنگی کنیم.

راه حل: از دوربین عکاسی خود برای یافتن زوایای مختلف اتاق استفاده کنید. از اتاق تان عکس‌هایی بگیرید و با ترتیبات مختلف آن بازی کنید. با نگاه کردن به عکس‌ها می‌توانید تصمیم بگیرید و نگران نباشید که اگر چیز دیگری انتخاب می‌کردید، بهتر بود. وقتی برای خرید بیرون می‌روید ، عکس‌ها را با خودتان ببرید تا بتوانید به راحتی رنگ‌ها و طرح‌ها را هماهنگ کنید.

کنترل به‌هم‌ریختگی

 

 

 

 

مانع: خانواده من خیلی شلخته هستند، نمی‌دانم از کجا شروع کنم.

با وجود بچه‌ها در خانه هم می‌توانید خانه شاد و با کلاسی داشته باشید، ولی وقتی از هر گوشه از منزل شما شلختگی می‌بارد، نیازی نیست که پروژه‌های دکوراسیون خود را شروع کنید.

راه حل: یک آخر هفته را به جمع و جور کردن خانه و بخشیدن اشیای بی‌مصرف به دیگران، اختصاص دهید. هر روز با اضافه کردن قلاب به پشت در و تمیز کردن میز و کابینت آشپزخانه و تمیز کردن داخل آنها، شلختگی را به حداقل برسانید. به جای قالیچه از کف پوش و کاشی استفاده کنید تا بتوانید در صورت لک شدن و آسیب دیدن آنها، به راحتی آنها را تعویض کنید. هر شب 10 دقیقه را به مرتب کردن خانه اختصاص دهید تا بعد از چند روز همه چیز مرتب شود.

اتاق کسل کننده

 

 

 

 

مانع: کل قالب و مدل اتاق من خسته کننده است.

شما از رنگ‌های خنثی و تمام سفید خوشتان می‌آید، زیرا ساده و زیبا هستند ولی گاهی رنگ‌های کرم و بژ کاملاً کسل‌کننده و پیش‌بینی پذیر می‌شوند.

راه حل: شیء خاص و منحصر به فردی مانند یک آینه بزرگ با فرم و رنگی جالب و خاص به شکل یک اثر هنری انتخاب کنید یا اشیای فلزی اضافه کنید. رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و پلاتینه به زیبایی و شیکی اتاق افزوده و رنگ‌های خنثی را جذاب می‌کنند. روش دیگری برای جالب کردن فضایی با رنگ‌های خنثی این است که یک رنگ شاد و جسورانه انتخاب کنید و در مقیاس‌های کوچک آن را در اتاق به کار ببرید. چند کوسن قرمز یا رنگ کردن یک دیوار به رنگی شاد، به اتاق شما روح می‌دهد.