طرح های زیبای باغچه و سبزه برای جلوی منزل

شمار نشریه : 160

  گروه معماری ودکوراسیون:از گذرها و پیاده راه‌های ماسه‌ای و آجری گرفته تا گذرهای سنگی و بتنی، این گذرهای زیبا گزینه‌های خوبی برای طراحی فضای سبز حیاط و باغچه شما فراهم می‌کنند.

1.

سنگ‌های بزرگ کارشده داخل چمن، گذر ساده و خوبی برای مسیر بین حیاط و گاراژ هستند. حتی تازه‌کارها هم می‌توانند خودشان این گذر را در عرض یک روز تعطیل، در حیاط بسازند.

گذر آجری گزینه خوبی برای بسیاری از خانه‌هاست. در این نوع گذر، آجرها را می‌توان به مدل های مختلفی کنار هم چید و برای آن حاشیه هم انتخاب کرد. طرح موجی، سبدی و جناغی هم مدل‌های خوبی برای گذر آجری هستند.

شن و ماسه فقط مناسب مسیرهای اختصاصی نیست. این ماده چندکاره به رنگ‌ها و اندازه های فراوانی وجود دارد. در اینجا، تخته‌ها به شکل راه‌آهن یا پله چیده شده‌اند و رنگ شیک آنها روی رنگ طوسی ماسه‌ها به چشم می‌آید.

لاشبرگ هم یک ماده مقرون به صرفه برای درست کردن گذر است که برای تازه‌کارها هم درست کردنش آسان است. این نوع گذر که با سنگ‌های رودخانه حاشیه‌بندی می‌شوند، در کنار باغچه لاله و ایجاد فضایی طبیعی و بکر مناسب است.

سنگفرش برای درست کردن گذر میان باغچه‌ها و پارک بسیار مناسب است، ولی از مواد و مصالح دیگر کمی گران‌تر است و نگهداری از آن از موارد ارزان‌تر کمتر هزینه برمی‌دارد.

اگر می‌خواهید گذری زیبا داشته باشید و قیمتش برایتان مهم نیست، یک گذر هنری با سنگریزه بدهید برایتان بسازند که بینندگان آن واقعاً تحت تأثیر قرار بگیرند. این نوع گذر که اصولاً تجملی است باید توسط یک هنرمند ماهر نصب شود.

گذرهای سنگی ظاهر کلاسیک و مرتبی دارند و از لحاظ طرح و رنگ هم انتخاب‌ها فراوان است. در اینجا، ویژگی طبیعی این سنگ‌ها، جذابیت خاصی به گذر داده است.

بتن در این دوره و زمانه نسبت به گذشته، انتخاب‌های بیشتری در دسترس ما می‌گذارد. این روزها، می‌توان به بتن، رنگ و طرح داد تا شبیه سنگ و سنگفرش‌های دیگر شود.

گل‌های آویشن که بین سنگ‌ها سبز شوند، زیبایی و عطر مست‌کننده فضا را بیشتر می‌کنند و درعین‌حال مراقبت و نگهداری از این مدل گذر سنگین نیست.