هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   205   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

آپارتمان های مناسب در اطراف تهران

بيشترکساني که از اجاره‌هاي سرسام آور و بعضا غيرمنصفانه خسته شده‌اند با يک جستجوي چند روزه مي‌توانند مورد‌هاي خوبي براي خريد يک واحد مناسب در اطراف تهران پيدا کنند که بيشتر به صورت اقساطي فروخته مي‌شوند‌. اين واحد‌ها هر چند شايد از مرکز شهر دور باشد و يا متراژ کوچکي داشته باشند اما داشتن يک سرپناه شخصي بهتر از خانه بدوشي و رنج مستاجري است‌. در اين گزارش از مشاوران املاک در مناطق مختلف و شهرک‌هاي اطراف تهران پرسيده‌ايم که در کجا‌ها مي‌توان واحد‌هاي ارزان قيمت يا داراي اقساط پيدا کرد‌. با ما همراه شويد‌.
تنوع واحد‌ها به  تناسب  قدرت مالي
عباس کي مرام‌، مشاور املاک در شهر انديشه با بيان اين مطلب که متوسط قيمت هر مترمربع واحد مسکوني در انديشه حدود يک ميليون و 400 هزار تومان است‌، به پيام ساختمان گفت‌: اين منطقه واحد‌هاي فروشي مناسبي براي هر نوع قدرت مالي دارد‌.
وي با اشاره به اينکه در اين منطقه که با تهران 30کيلومتر فاصله دارد و ازنظر امکانات و امنيت چيزي کمتر از تهران ندارد‌، مي‌توانيد آپارتمان‌هايي از 50متر تا 130 متر و با قيمت مناسب پيدا کنيد‌، افزود‌: در اين منطقه مجتمع‌هاي مسکوني زيادي در حال ساخت و ساز است و از سوي مسئولان پروژه‌، به بازار فروش معرفي شده‌است که ارزش پيشنهادي هر مترمربع اين واحد‌ها بين يک ميليون و 420هزار تومان تا يک ميليون و 490 هزار تومان برآورد شده‌است‌. از طرف ديگر همه واحد‌ها از پارکينگ و انباري برخوردار هستند اما متقاضيان براي پارکينگ‌ها بايد مبلغ 5 ميليون تومان جداگانه پرداخت کنند؛ زيرا پارکينگ در سند واحد‌ها ذکرشده‌است‌، اما خريد انباري اختياري است که 2 ميليون تومان ارزش دارد‌.
اين مشاور املاک در مورد قيمت پيشنهادي براي هر متر از اين واحد‌ها اظهار داشت‌: واحد‌هاي 58 و 62 متري يک ميليون و 490هزار تومان‌، واحد‌هاي 70 و 88 متري يک ميليون و 455 هزار تومان و در واحد‌هاي 120 و 145 متري يک ميليون و 420 هزار تومان براي فروش گذاشته شده‌است‌.
وي با بيان اينکه بيشتر اين واحد‌ها تابستان 94 عرضه مي‌شوند‌، در مورد شرايط خريد اين واحد‌ها به پيام ساختمان گفت‌: براي مثال خريدار واحد 70 متري که قيمت پيشنهادي فروش آن براي هر مترمربع يک ميليون و 455 هزار تومان عنوان شده‌است‌، بايد 24 ميليون تومان را در ابتداي قرارداد و 4 قسط 8 ميليون توماني را در ازاي هر 45 روز (‌يک ماه و نيم‌) و 10 ميليون و 800 هزار تومان را در زمان تحويل واحد پرداخت کند و ناگفته نماند که کليه واحد‌ها از 35 ميليون تومان وام خريد هم بهره‌مند هستند‌.
منطقه خوش آب وهوا با قيمت مناسب
علي بهاري‌، مشاور املاک در فرديس کرج با بيان اين مطلب که فاصله اين شهرک تا تهران تنها 56 کيلومتر است به پيام ساختمان گفت‌: در حال حاضر بيشتر ساکنان فرديس در تهران کار مي‌کنند و به دليل آب وهواي بسيار مناسب‌، اين منطقه را براي سکونت برگزيده‌اند‌.
وي قيمت هر مترمربع واحد مسکوني اين منطقه را از يک ميليون و 200هزار تومان تا يک ميليون و 500هزار تومان عنوان کرد و افزود‌: در حال حاضر يک واحد صد متري در اين منطقه حدود 150ميليون قيمت دارد که به لحاظ متراژ و ساخت بسيار اکازيون است‌.
آپارتمان متري 1 ميليون تومان
اميد گناري‌، مشاور املاک در منطقه پيشواي ورامين به پيام ساختمان گفت‌: يک متقاضي مي‌تواند يک واحد 60 متري در پيشوا را به قيمت 60 ميليون تومان خريداري کند‌. وي افزود‌: اين منطقه با تهران حدود 60کيلومتر فاصله دارد‌، البته تا پايان سال 93 مترو تهران - پيشوا هم به بهره برداري خواهد رسيد‌، بنابراين ساکنان اين منطقه از نظر رفت وآمد دچار مشکل نخواهند شد‌.
اين مشاور املاک اظهار داشت‌: در حال حاضر يک واحد 76 متري در اين منطقه حدود 83 ميليون تومان قيمت دارد و بيشتر واحد‌ها ازنظر نوع ساخت و مصالح کيفيت قابل قبولي دارند‌. متوسط قيمت هر مترمربع واحد‌هاي اين منطقه يک ميليون تا يک ميليون و 200هزار تومان است‌.
فقط 30 دقيقه تا تهران
يک مشاور املاک در گلشهر کرج با بيان اينکه شما در مدت 30 دقيقه مي‌توانيد از گلشهر وارد تهران شويد‌، به پيام ساختمان گفت‌: قيمت هر مترمربع واحد مسکوني در اين منطقه يک ميليون تا يک ميليون و 300هزار تومان است‌.
سجاد گلشني افزود‌: در حال حاضر يک خانواده پرجمعيت مي‌توانند يک واحد 130متري را به قيمت 169 ميليون تومان خريداري کرده و در کنار آن از هواي مناسب و آرامش نيز برخوردار شوند‌.
جدول زير قيمت واحد‌هاي آپارتماني در شهر‌هاي اطراف تهران در گفتگو با مشاوران املاک گردآوری شده است.