هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   203   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

هتلی بر فراز کوه

هتل “شافبرگ اشپيتزه” که بر فراز قله 1780 متري شافبرگ، بر روي لبه يک صخره در استان سالزبورگ اتريش قرار دارد، يکي از زيباترين هتل هاي جهان به حساب مي آيد. هتل کوه شافبرگ اشپيتزه در سال 1862 توسط Wolfgang Grömmer ساخته شده است که در آن زمان اولين هتل کوه در اتريش به شمار مي رفت.

ملاک برتري و خاص بودن اين هتل براي توريست هايي که سالانه از نقاط مختلف جهان براي اقامت در آن مشقت سفر را به جان مي خرند، چشم انداز زيبا و باشکوه آن از کوه هاي آلپ است. مشاهده طبيعت دل انگيز کوه ها و درياچه هاي اطراف آن چشم اندازي رويايي و خيره کننده به خصوص موقع غروب يا طلوع آفتاب به وجود مي آورد.براي رسيدن به هتل 2انتخاب پيش روي شماست، اولي پياده روي 6کيلومتري مسير قله است و دومي استفاده از قطاري که در اين مسير ساخته شده و درمدت 35 دقيقه شما را به بالاي قله مي رساند.

هزينه اقامت در اين هتل بيش از حد گران نيست، براي يک شب اقامت همراه با صبحانه فقط 48 يورو (حدود 65$) بايد هزينه کنيد و اگر تمايل به تهيه بليت قطار رفت و برگشت نيز باشيد بايد 73٫50 يورو پرداخت کنيد. البته کودکان زير 14 سال هم در بليت قطار و هم در نرخ هتل مشمول تخفيف مي باشند. همچنين همراه داشتن پول نقد را فراموش نکنيد زيرا کارت اعتباري مورد قبول اين هتل قرار نمي گيرد.