هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   199   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

فناوری برای رهگیری دقیق افراد در داخل ساختمان‌ها

نوعي نرم افزار جديد به نام"SiRFusion " به کاربران در نقشه برداري دقيق داخل ساختمانها و رهگيري افراد در يک محيط عمومي کمک ميکند.

اين نرم افزار سيگنالهاي واي فاي، جي پي اس و حسگرهاي تلفن همراه را براي نقشه برداري از داخل ساختمانها مانند فروشگاههاي خريد ترکيب ميکند و به افراد امکان يافتن اقلام مختلف در سوپرمارکتها و حتي رهگيري ديگران در يک جمعيت شلوغ را ميدهد.

سيستمهاي جي پي اس به طورمعمول به ماهوارهها براي ارائه اطلاعات مکان يابي متکي اند و درحالي که اين سامانهها در محيطهاي داخلي ساختمان کارآمد هستند، دقت و اعتمادپذيري آنها به دليل وجود پشت بامها و ديوارها ضعيف است.

نرم افزار شرکت «راديو سيليکون کمبريج» (‌CSR‌) جي پي اس را با سيگنالهاي واي فاي زمان واقعي براي رهگيري افراد ترکيب ميکند. اطلاعات دريافتي در نهايت به مرکز مکان يابي CSR آپلود ميشود و در آنجا داخل ساختمان به صورت دقيق محاسبه ميشود.

شرکت ارائه دهنده مدعي است اين فناوري در مکاني شلوغ مانند مرکز خريد تا فاصله پنج متري دقيق است اما ميتوان بسته به تعداد سيگنالهاي واي فاي دقت آن را افزايش داد. همچنين ميتوان اين نرم افزار را به هر برنامه اندرويدي اضافه کرد. اين فناوري در مکانهايي مانند خيابانهاي عمومي، هتلها و فروشگاههاي خريد کارآمد است و مردم را قادر به يافتن سريع راهشان به سمت مقصد ميکند.