هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   194   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

10 هزار واحد مسکـن ایلام نیازمند بهسازی

مدير کل بنياد مسکن استان ايلام در تشريح آخرين وضعيت بازسازي منازل روستايي مناطق زلزله زده اين استان  گفت: پرداخت به موقع تسهيلات در نظر گرفته شده از سوي دولت مهمترين نياز مردم است.
فريادرس شهبازي اظهار داشت: فاز اول مرحله بازسازي شامل شناسايي و کارشناسي کردن منازل تخريب شده در سه شهرستان دهلران، دره شهر و آبدانان به پايان رسيده و طبق آخرين بررسي هاي به عمل آمده 20 هزار واحد مسکوني دچار تخريب شده است
وي بيان داشت: کارهاي کارشناسي با استفاده از نيروهاي استان و کارشناس چند استان همجوار صورت گرفته و هم اکنون نيز درخواست هايي از سوي مردم براي نگاه کارشناسي براي برآوردميزان تخريب در اين سه شهرستان وجود دارد. بيش از هفت هزار و 463 واحد مسکوني در مناطق زلزله زده اين سه شهرستان نيازمند نوسازي است و در واقع غير قابل سکونت است و بايد واحدهايي به اين ميزان ساخته شود.
شهبازي تصريح کرد: بيش از 10 هزار و 682 واحد نيز طبق بررسي هاي صورت گرفته و طبق تعاريف کارشناسي شده نيازمند بهسازي هستند و در واقع اين منازل قابل سکونت بوده و فقط بهسازي مي شود.
وي ادامه داد: در حال حاضر بنياد مسکن از محل اعتبارات خود نسبت به پرداخت کمک هاي بلاعوض به مردم زلزله زده اقدام کرده و مردم در انتظار تسهيلات در نظر گرفته شده از سوي دولت هستند و در حال حاضر کار ساخت و بازسازي تعداد 7500 واحد مسکوني در اين مناطق از استان ايلام و در شهرستانهاي آبدانان ، دره شهر و دهلران شروع شده و تلاش ما اين است که همه چيز به موقع و مطابق برنامه ريزي انجام گيرد.
اين مسئول تصريح کرد: در حال حاضر براي هشت هزار نفر از طريق رايانه پرونده پرداخت تسهيلات و کمک تشکيل شده است که هيئت دولت براي واحدهاي تعميري تا 10 هزار واحد مبلغ 70 ميليارد تومان اعتبار با کارمزد 5 درصد و براي احداث و نوسازي 81 ميليارد تومان براي سه هزار و 253 مورد تا سقف تسهيلات 25 ميليون تومان با کارمزد 4 تا 5 درصد اختصاص داده است.