هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   193   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

وضعیت سدهای لتیان و لار نگران‌ کننده است

معاون اول رییس‌جمهوری گفت: وضعیت سدهای لتیان و لار نگران‌کننده است و حجم آب موجود در این سدها برای تامین چند روز آب تهران کفاف می‌دهد.

اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید اعضای شورای‌عالی آب از سامانه آب‌رسانی شرق تهران، با بیان اینکه در این مرحله نیازمند همکاری جدی مردم هستیم، اظهار داشت: در شرایط کم‌آبی کنونی، تامین آب تهران به یکی از دغدغه‌های اساسی کشور تبدیل شده است و به‌دنبال راهکاری هستیم که این مشکل در درازمدت برطرف شود.

جهانگیری با بیان اینکه میزان صرفه‌جویی کنونی در حدی نیست که آب موردنیاز پاییز تامین شود، ادامه داد: درصورت ادامه روند کنونی، راهکارهایی همچون قطع آب مشترکان پرمصرف و یا قطع مقطعی آب در برخی مناطق در دستورکار قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: انتظار ما از وزارت نیرو این است که با سرعت بیشتر طرح‌های در دست اجرا را به پایان برساند و یکی از این طرح‌ها انتقال آب از سد ماملو است که با تزریق اعتبار طی هفته گذشته، امیدواریم هرچه زودتر این طرح به بهره‌برداری برسد.

وی با تاکید بر اینکه تهران بیش از این ظرفیت افزایش جمعیت را ندارد، خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای‌عالی شهرسازی باید به این موضوع ورود کنند و بار جمعیتی جدیدی وارد تهران نشود چراکه این کلان‌شهر از نظر محیط‌زیستی و از نظر تامین منابع، تحمل جمعیت بیشتر را ندارد.