هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   193   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

دکوراسیون پاییزی

پاييز با همه زيباييهايش از راه رسيده و اين يعني يك تغيير بزرگ. تغييري كه روي شاخه هاي درختان مشهود است و در آب و هوا كاملا به چشم مي آيد و خلاصه آنقدر بزرگ هست كه با تمام وجود احساسش كنيد. همه چيز پاييزي شده و اين همه تغيير جالب توجه را اتفاقا مي توان در خانه هم احساس كرد به شرطي كه نكات ريزي را رعايت كنيد. اگر شما هم از علاقه مندان به پاييز هستيد و اين روزها به خاطر شروع اين فصل روي ابرها سير مي كنيد پس بي معطلي اين همه احساس خوشايند را به خانه تان راه بدهيد. در اينجا با ذكر توصيه هايي همراهتان مي شويم تا حس و حال پاييزي را در گوشه به گوشه منزل خود داشته باشيد.

براي پاييزي كردن فضاي خانه از بيرون در ورودي شروع كنيد. گلداني از گلهاي پاييزي يا حتي گل آفتابگردان به خاطر رنگ پاييزي كه دارد مي تواند در همان بدو ورود به خانه، حس پاييزي بودن را در شما زنده نگه دارد.

وقت تعويض روميزي هاست. فراموش نكنيد روميزي هاي پاييزي بايد از رنگ هاي كرم و تقريبا تيرهاي باشند كه با رنگ طبيعي اين فصل همخواني دارند. رنگ هاي قهوه اي سير، طلايي ـ زرد پررنگ كاربرد ويژه اي براي روميزي در اين فصل دارند. يادتان باشد در پاييز بايد سراغ رنگ هاي تيره و گرم برويد

حواستان به نور خانه باشد. در پاييز هوا زودتر تاريك مي شود. پس به تعداد لامپ ها اضافه كنيد تا نور كافي در خانه داشته باشيد.

پرده ها را بکشيد

پرده هاي نازك را باز كنيد و از پرده هاي ضخيم استفاده كنيد. يادتان باشد كه استفاده پرده هاي ضخيم در جلوگيري از به هدر رفتن گرماي درون خانه بسيار تأثيرگذار است.

دكورهاي كوچك اما تأثيرگذار را دست كم نگيريد. برخي ظروف عميق را با ميوه هاي مصنوعي پاييزي پركنيد. در عين حال مي توانيد از برگ هاي پاييزي هم براي پركردن ظروف استفاده كنيد و به عنوان تزئين، آن را جايي قرار بدهيد كه در ديد باشد و نمادي از پاييز به حساب بيايد.

وقت تغيير و تحول است. اين تغييرات را در خانه هم آغاز كنيد. ظروف سفالي نمادي از پاييز هستند پس ظروف ديگر را جمع آوري كنيد و ظرف هاي سفالي را جايگزين كنيد.

فضاي خالي كف خانه را با فرش بپوشانيد. در تابستان به خاطر گرما از تعدد فرش استقبالي نمي شود اما در فصل سرما پيشنهاد مي شود هر فضاي خالي كه كف اتاق وجود دارد با فرش پوشيده شود.

شمعداني هايتان را از شمع هاي رنگارنگ تابستاني مثل صورتي، سبز و آبي خالي كنيد. سراغ شمعداني هايي در رنگ هاي طلايي، زرد و قهوه اي برويد. رنگ هايي به شدت گرم كه اتفاقا نمادي از پاييز هم هستند.

وقتي طبيعت در حال تغيير رنگ است شما هم اجازه بدهيد رنگ هاي پاييزي درخشاني مثل انواع قرمزها، زردها و نارنجي ها به عنوان نشانه هايي از تغيير در خانه هايتان پديدار شوند. اين رنگ ها هر كدام نمادي از پاييز هستند. قرمز به نشانه اشتياق، نارنجي با نمادي از خلاقيت و زرد سمبلي از خوشي است. اين رنگ ها هركدام مي توانند احساسات و شرايط روحي شما را در جهت مثبتي دگرگون كنند.

تغيير فصل را حتي در داخل شومينه هم اعمال كنيد. كافي است جزئياتي با رنگ هاي پاييزي كه پيشتر ذكر شد اطراف شومينه بگذاريد. شمع هم مي تواند يكي از اين جزئيات باشد. اگر گارد مقابل شومينه را براي فصل تابستان برداشته ايد حالا وقت آن را داريد كه گارد را دوباره سر جايش قرار دهيد!

اگر مي خواهيد فضاي خانه را پاييزي كنيد و وسايل مورد نياز را در اختيار نداريد سراغ كم هزينه ترين راه ها برويد. مقداري روبان طلايي، زرد و نارنجي خريداري كنيد و وسايل خانه تان را با آنها تزئين كنيد. به اين ترتيب شما رنگ هاي پاييزي را به خانه آورده ايد.