هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   191   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

هفت ایــده طراحی آشپزخانه

گروه معماری و دکوراسیون: آشپزخانه كوچك شما با اعمال چند تغيير مختصر و جزئي بهراحتي ميتواند بهيك آشپزخانه بزرگ و كاملا كارآمد تبديل شود. تنها كافيست كاري كنيد كه آشپزخانه كوچك شما بزرگتر و دلبازتر بهنظر آيد. براي اينكار براي شما ايدههايي داريم كه با انجام آن به نتيجهاي مطلوب و رضايتبخش خواهيد رسید.    

سیاه و سفید:

شما می توانید با یک طرح تک رنگ سفید هم، به اتاق جذابیت و شخصیت بدهید. یک طرح متداول، مثل این زیک زاک سفید و سیاه مدرن، پشت یک کانتر، بسیار گرافیکی و غیر منتظره است. اگر با فضای کمی برای کابینت های خود مواجه هستید، قفسه های شناور، برای نگهداری ابزار و یا نمایش لوازم جانبی، آویزان کنید.

زندگی قفسه ای:

 از هر اینچ فضای خود، به بهترین نحو استفاده کنید. این قفسه شانزده قسمتی، برای نگهداری بشقاب ها و سرویس غذاخوری، تعبیه شده است. برای داشتن یک دکور غیر معمول، قفسه ها را با کاغذ دیواری بپوشانید؛ اینگونه، با فضایتان هم سو خواهد شد.

فضای خنثی:

یک آشپزخانه خنثی را با اضافه کردن سایه ها( خاکستری، فیلی، کرم) و بافت دادن به تصاویر، گرم کنید. فضا با کابینت دیواری، از زمین تا سقف، افزایش یافته است.

اتاق بزرگ:

 آشپزخانه ای که به فضای اصلی پذیرایی منتهی می شود، یک فضای بی نهایت مهیج برای دکور کردن است. یک میز بزرگ سخاوتمندانه، فضای لازم برای شام های تعطیلات، بازی های شبانه و حتی، پروژه های علمی، مهیا می کند. به روز بودن، تفاوت و زیبایی فضا را، با یک فرش راه راه سفید و مشکی، و آویزان کردن یک لوستر بزرگ استوانه ای، حفظ کنید.

روز آفتابی:

 مساحت کمی در اختیار دارید؟ یک آشپزخانه باریک و بودجه کم، برنامه ریزی دقیق و خلاق می طلبد. یک طرح خاکستری و سفید، در کنار لیمویی و فیروزه ای، انفجاری از زیبایی و دلربایی می آفریند.اگر به اندازه کافی کابینت ندارید، قفسه های مستقل، برای نگه داری لوازم خانه، بشقاب ها و ما بقیه لوازم آشپزخانه، اضافه کنید.

قصه رنگ ها:

 اگر یک دکور مدرن دارید، پذیرای رنگ های جسور و سطوح براق باشید. سفید وانیلی و قرمز لاکی، این آشپزخانه را، جسور نشان می دهد. برای جلوگیری از اغتشاش بصری، بقیه لوازم آشپزخانه را، از همین پالت رنگ انتخاب کنید.

ریزش رنگ:

 یک اجاق گاز بزرگ، می تواند، آشپزخانه را تغییر دهد. برای داشتن یک رنگ زیبا و به روز، یک پیش زمینه زیبا، مانند شیشه آبی دریایی، در نظر بگیرید. برای اینکه یک آشپزخانه را کاربردی و راحت کنید، قفسه های نگهداری را برای قابلمه و ماهی تابه ها از سقف آویزان کنید.