طرح‌های نفتی ساخت داخل تسهیلات می‌گیرند

شمار نشریه : 189

معاون رییس جمهوری با اشاره به تصمیم جدید برای پرداخت وام به طرح های پژوهشی و ساخت داخل در صنعت نفت و سایر صنایع کشور، اعلام کرد: دولت برای حمایت از این طرح ها وام 4 تا 16 درصدی به آنها پرداخت میکند.

سورنا ستاری در نشست هم اندیشی با شرکتهای پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران و سازندگان قطعات، پیمانکاران و مشاوران مهندسی صنعت نفت گفت: برای رسیدن ایده به محصول برای رفع نیاز بازار در صورتی که تقاضایی وجود داشته باشد، تولید کنندگان از حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری برخوردار می شوند.

ستاری با بیان این که اعتقادی به کمک بلاعوض نداریم گفت: سبد تسهیلاتی بسیار خوبی را در حوزه دانش بنیان تدارک دیدهایم.

وی توضیح داد: وامهای 4 درصد صرفاً به طرحهای پژوهشی، علمی و ساخت داخل در مناطق محروم کشور اختصاص مییابد. ستاری تاکید کرد: معاونت علمی ریاست جمهوری از فراخوان وزارت نفت برای تولید 10 گروه کالاهای پرمصرف نفتی حمایت میکند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان این که در گذشته اشتباهات بزرگی اتفاق افتاده است، گفت: در حوزه پژوهش نفت یکی از بزرگترین پژوهشگاهها را داریم ولی تاکنون در صنعت نفت خروجی قابل قبولی نداشتهایم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افزود: باید گذشته را کنار بگذاریم و ساختاری را حاکم کنیم که با توانمندی، کسی اجازه کارشکنی نداشته باشد.

ستاری با بیان اینکه بارقه امیدی در حوزه صنعت نفت دیده می شود ، گفت: در این دوره اتفاقات جدیدی در حال وقوع است و امید داریم که به نتایج خوبی برسیم.