هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   189   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

طرح‌های نفتی ساخت داخل تسهیلات می‌گیرند

معاون رییس جمهوری با اشاره به تصمیم جدید برای پرداخت وام به طرح های پژوهشی و ساخت داخل در صنعت نفت و سایر صنایع کشور، اعلام کرد: دولت برای حمایت از این طرح ها وام 4 تا 16 درصدی به آنها پرداخت میکند.

سورنا ستاری در نشست هم اندیشی با شرکتهای پشتیبانی ساخت و تهیه کالای نفت تهران و سازندگان قطعات، پیمانکاران و مشاوران مهندسی صنعت نفت گفت: برای رسیدن ایده به محصول برای رفع نیاز بازار در صورتی که تقاضایی وجود داشته باشد، تولید کنندگان از حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری برخوردار می شوند.

ستاری با بیان این که اعتقادی به کمک بلاعوض نداریم گفت: سبد تسهیلاتی بسیار خوبی را در حوزه دانش بنیان تدارک دیدهایم.

وی توضیح داد: وامهای 4 درصد صرفاً به طرحهای پژوهشی، علمی و ساخت داخل در مناطق محروم کشور اختصاص مییابد. ستاری تاکید کرد: معاونت علمی ریاست جمهوری از فراخوان وزارت نفت برای تولید 10 گروه کالاهای پرمصرف نفتی حمایت میکند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان این که در گذشته اشتباهات بزرگی اتفاق افتاده است، گفت: در حوزه پژوهش نفت یکی از بزرگترین پژوهشگاهها را داریم ولی تاکنون در صنعت نفت خروجی قابل قبولی نداشتهایم.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افزود: باید گذشته را کنار بگذاریم و ساختاری را حاکم کنیم که با توانمندی، کسی اجازه کارشکنی نداشته باشد.

ستاری با بیان اینکه بارقه امیدی در حوزه صنعت نفت دیده می شود ، گفت: در این دوره اتفاقات جدیدی در حال وقوع است و امید داریم که به نتایج خوبی برسیم.