هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   188   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

کاربرد آرد ذرت در خانه‌داری

گروه معماری دکوراسیون: کاربرد آرد ذرت محدود به آشپزخانه نمیشود. از آرد برای باز کردن گرههای کور، تسکین آفتابسوختگی، پولیش نقره، تمیز کردن پنجرهها، از بین بردن بوی کفش و تمیز کردن لکه خون و روغن بهره ببرید.

1 - تمیز کردن پنجرهها: آرد ذرت برای داشتن شیشههای تمیز و براق عالی است.

2- تمیز کردن لکه روغن و گریس از روی فرش و موکت: مقداری آرد ذرت روی جایی که روغن ریخته، بریزید و 20 دقیقه صبر کنید. با زدن جاروبرقی لکه برطرف میشود.

3- پولیش ماشین و مبل: از این آرد بهعنوان پولیش استفاده کنید. مقداری از آن را روی ماشین یا مبل ریخته، با دستمال تمیز کنید.

4- پولیش نقره: در صورت از بین رفتن جلای نقره، خمیری با آرد ذرت و آب تهیه و روی آن بمالید. بگذارید خمیر خشک شود. سپس آن را پاککرده با پارچه برق اندازید.

5- تمیز کردن لکه جوهر از روی فرش و پارچه: خمیری از آرد ذرت و شیر درست کنید و روی لکه بمالید. بگذارید خشک شود. در صورت باقی ماندن جای لک، قبل از جارو زدن روی آن فرچه بکشید.

6- باز کردن گره کور: باز کردن گره با ریختن کمی آرد ذرت روی آن بسیار آسان است.

7- تسکین آفتابسوختگی، گزش حشرات و پیچک سمی: خمیری از آب و آرد ذرت تهیه، روی قسمت موردنظر بگذارید. بعد از خشک شدن با آب ولرم بشویید

8- تمیز کردن موهای چرب: در صورت نداشتن وقت برای دوش گرفتن، چارهای نیست جز اینکه مقداری آرد روی سرخود ریخته، بعد از چند دقیقه شانه کنید تا چربی مو جذب و گرفته شود.

9- از بین بردن بوی کفش: هیچچیز بدتر از بوی کفش نیست. بوی عرق پا را با پاشیدن مقداری آرد داخل کفش و جوراب از بین ببرید.

10- اتو کردن: برای آهار زدن، یک قاشق غذاخوری آرد ذرت را به یک پیمانه آب اضافه کنید. خوب هم بزنید. داخل بطری اسپری بریزید و مانند یک برند معروف از آن استفاده کنید.

11- پاک کردن روغن از روی پارچه: روغن را تا جای ممکن با دستمالکاغذی پاک کنید. مقداری آرد روی آن بریزید و 10 دقیقه صبر کنید. آرد را با دستمالکاغذی بردارید. مقداری سرکه سفید روی پارچه بمالید و پارچه را طبق معمول بشویید.

12- تمیز کردن لکه روغن از روی چرم: بگذارید آرد یکشب روی لکه باقی بماند. سپس روز بعد آن را تمیز کنید.

13- تمیز کردن لکه خون: با آب سرد و آرد ذرت خمیر درست کنید. آن را روی لکه بمالید. بگذارید پارچه در آفتاب خشک شود. آرد ذرت را دور بریزید. در صورت ماندن جای لکه تا محو شدن کامل این مراحل را تکرار کنید.