هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   187   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

رشد 10 درصدی نمایشگاه آشپزخانه

گروه معماری ودکوراسیون: دوازدهمین نمایشگاه آشپزخانه حمام سونا واستخر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران  با حضور بیش از 191 شرکت داخلی و خارجی برگزار  شد.

اهداف نمایشگاه

فرهاد امینیان رییس ستاد برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی آشپزخانه حمام سونا واستخر در گفتگو با پیام ساختمان گفت:معرفی ظرفیت های این بخش صنعتی کشور، شناسایی و معرفی مشکلات ایجاد بستر های مناسب برای سرمایه گذاری ، اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات ، نوآوری ها و ظرفیت ها ، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید، ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، توسعه صادرات محصول به سایر کشورها،تبادل فکر، فناوری و محصول میان شرکت کنندگان داخلی و خارجی و شناسایی واحدهای برتر در زمینه تولید، صادرات ، بازرگانی و خدمات مرتبط از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

عرصه ای برای تولید کنندگان

وی افزود:در این نمایشگاه 170 شرکت داخلی و21 شرکت خارجی از کشور های چین،ترکیه،کره جنوبی، ایتالیا، اسپانیا، آمریکا،برزیل وهلند حضور داشتند.

امینیان بیان کرد:15 هزار متر مربع فضایی است که به این نمایشگاه اختصاص  داده شده است. وی درباره میزان واردات و صادرات این کالا گفت:در یکی دو سال اخیر به دلیل اینکه آشپزخانه جزو گروه 10 کالایی بود، واردات کالا محدود بوده وعرصه ای برای تولیدکنندگان داخلی ایجاد شده  تا کیفیت کالای خود را افزایش دهند .

رشد 10 درصدی

وی با بیان اینکه صادرات صنایع و تجهیزات آشپزخانه ایران سالیانه به حدود 450 میلیون دلار می رسد اظهار کرد:عراق، افغانستان، تاجیکستان، ارمنستان و جمهوری آذربایجان از جمله واردکنندگان صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا و استخر ایران هستند.

امینیان اضافه کرد:نمایشگاه دوازدهم نسبت به سال گذشته رشد 10 درصدی داشته و در این نمایشگاه انواع وسایل و تجهیزات مختلف آشپزخانه های خانگی، صنعتی و صحرائی ، انواع کابینت ، سینک ظرفشویی ، دستگاه های تهویه ، هواکش و هود آشپزخانه ، سیستم های نورپردازی ، میز و صندلی آشپزخانه ، تجهیزات عمل آوری غذا ، تجهیزات آماده سازی غذا، تجهیزات سرو غذا ( خط سلف سرویس ، کترینگ) تجهیزات نگهداری (سردخانه ثابت و متحرک، ظرفشویی های صنعتی، وسایل و تجهیزات رستوران و کافی شاپ، تجهیزات حمام؛ انواع وان، زیردوشی ، دستشویی ، پارتیشن و کابین دوش و همچنین تجهیزات سونا و استخر؛تأسیسات سونا و استخر و اتاق بخار در معرض دید عموم قرار گرفت.

امینیان درباره برنامه های جنبی این نمایشگاه گفت: کارگاه های آموزشی در حوزه استفاده از انرژی های تجدید شونده در عرصه حمام وسونا واستخر  برگزار شد .

تنوع محصولات نقطه قوت نمایشگاه

مهندس حسن محتشم نایب رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور که برای افتتاح این نمایشگاه  آمده بود به خبرنگار پیام ساختمان گفت: نمایشگاه ها محل عرضه تولیدات مختلف ساختمانی است .انبوه سازان می توانند با حضور در چنین نمایشگاه هایی از کالاهایی با کیفیت ونوآوری بالا استفاده کنند .شرکت ها و بنگاه های تولیدی نیز می توانند با مقایسه خود با سایر  تولیدکنندگان به نقاط قوت وضعف خود پی ببرند .

وی پس از بازدید از غرفه های مختلف که کالاهای مختلف ساختمانی در گروه آشپزخانه و حمام وسونا واستخر عرضه کرده بودند،گفت: محصولات و مصالحی که در نمایشگاه وجود دارند  کیفیت و قیمت خوبی  دارند و  نشان می دهد که محصولات ایرانی قابلیت رقابت با سایر تولیدات کشورهای خارجی را دارند .

رییس هیئت مدیره انجمن صنفی انبوه سازان مسکن استان تهران افزود: اهميت ويژه ای كه هم اينك مصرف كنندگان و نيز سازندگان واحدهای مسكونی به زيبايی و لوكس بودن ساختمان ها می دهند بيش از هر بخش ديگر ساختمان به همين چهار قسمت آشپزخانه، حمام، سونا و استخر معطوف مي شود، چرا كه آنچه كه ساير بخش هاي يك ساختمان را از نظر ظاهری بر سايرين برتری می بخشد دكوراسيون و طراحي داخلي آن است.

 محتشم ادامه داد: در چهار قسمت موضوع اين نمايشگاه علاوه بر طراحی داخلی هر روز شاهد تنوع توليد، نوآوری و بكارگيری تكنولوژی و ابداعات جديد هستيم. از سوی ديگر مشاركت واحدهای توليدكننده آشپزخانه های صنعتی و صحرايی نيز در اين نمايشگاه هر سال فعال تر و گسترده تر از دورة قبلي بوده و سرانجام پس از سال ها فقدان يك نمايشگاه تخصصي براي اينگونه واحدها، شاهد گردهمايی منسجم توليدكنندگان و واردكنندگان اين تجهيزات در اين نمايشگاه هستیم.

وی تنوع محصولاتی که در این نمایشگاه وجود داشت را یکی از نقاط قوت آن ارزیابی کرد وگفت: تنوع محصولات می تواند به نیازهای مختلف صنعت ساختمان پاسخ بگوید.

نایب رئیس کانون سراسری انبوه سازان کشور خاطرنشان کرد: نمایشگاه بسیار خوبی است وشرکت ها  با توانمندی هر چه بیشتر در این نمایشگاه شرکت کرده اند و امیدواریم این نمایشگاه هر چه بیشتر توسعه پیدا کند .

وی درباره وضعیت صنعت ساختمان در حال حاضر گفت:صنعت ساختمان در حال حاضر مشکلی برای تولید مصالح ساختمانی و تهیه آن ندارد. مشکلی که با آن مواجه است مسئله رکود است.

گفتنی است در این نمایشگاه پیام ساختمان نیز حضور داشت و به توزیع رایگان نشریه بین بازدید کنندگان و شرکتکنندگان پرداخت.