هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   186   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

موتورسیکلت برقی در ناوگان حمل و نقل تهران

رئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: برای حل مشکل آلودگی هوای تهران با برنامه ریزی انجام شده موتورسیکلت برقی وارد ناوگان حمل و نقل شهری می شود.

سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به آغاز فرایند ورود موتورسیکلت برقی به ناوگان حمل ونقل شهری تهران در جمع خبرنگاران گفت: احتراق موتورسیکلتهای بنزینی و خودروهای بی کیفیت عامل آلودگی هوای تهران با ذرات معلق به قطر کمتر از 2.5 میکرون هستند.

وی در ادامه گفت: از تامین کنندگان و سازندگان موتورسیکلت دعوت شده است تا با اطلاع از نیازها و برنامه های آینده شهرداری در تامین و جایگزینی موتورسیکلت برقی، با فرصتی مناسب و تجهیز امکانات، مقدمات فنی این موضوع را برای خود فراهم کنند.

تشکری افزود: شهرداری تهران با استفاده از سیاست های تشویقی هم برای سازندگان و هم برای خریداران زمینه استفاده از موتورسیکلت برقی را در تهران ترویج و به نحو مطلوب وشایسته رشد خواهد داد. وی با تاکید براینکه شهرداری تهران در خرید و فروش موتورسیکلت ها برقی مداخله نخواهد داشت، گفت: شهرداری تهران موتورسیکلت های با کیفیت بالا را در سبد حمایتی خود قرار می دهد.

تشکری در مورد سیاست ها حمایتی شهرداری در خرید موتورسیکلت برقی گفت: ارائه تسهیلات وام با بهره صفر، کمک های بلاعوض، استفاده از امکانات مورد نیاز از جمله برق رایگان در سطح شهر(در ورودی های ایستگاههای مترو)، تسهیل در رفت و آمد این نوع موتورسیکلتها در سطح شهر از جمله تسهیلات پیشبینی شده است.