هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   158   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

خودتان را باور داشته باشید

گروه گزارش: مراسم گرامیداشت روز زن در جمع بانوان مهندس استان تهران برگزار شد. در اين مراسم سعيد غفراني، رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران؛ سيد مهدي هاشمي، رييس شوراي مركزي نظام مهندسي؛ الهه رادمهر، عضو هيات مديره و مشاور امور بانوان سازمان استان تهران؛ شراره معدنيان، مشاور امور بانوان شوراي مركزي نظام مهندسي ساختمان كشور و جمع زيادي از زنان مهندس عضو سازمان در در سالن خلیج فارس پژوهشگاه وزارت نیرو حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم الهه رادمهر، دبير همايش در مورد آغاز فعاليت كميسيون مشورتي بانوان در سازمان نظام مهندسي ساختمان استان تهران، شرح وظايف اين كميسيون، عملكرد آن از ابتداي فعاليت و معرفي كميته‌ها و زيركميته‌هاي تخصصي پرداخت.

سعيد غفراني، رييس سازمان استان نيز با اشاره به حضور گسترده بانوان در عرصه‌هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي و صنعتي گفت: در عرصه اشتغال معمولاً مشاغلي كه نيازمند صبر، بردباري و حوصله است، به زنان سپرده مي‌شود زيرا زنان ضمن برخورداري از صبر و حوصله بيشتر، از سلامت زيادي نيز برخوردارند و سوءاستفاده از مقام و منزلت در بين آنها به ندرت به چشم مي‌خورد.

در بخش ديگري از اين مراسم سيد مهدي هاشمي، رييس شوراي مركزي نظام مهندسي نيز طي سخناني بانوان مهندس را بسيار كارآمد و توانا خواند و گفت: در حال حاضر 20 هزار نفر مهندس زن در كشور داريم ولي با توجه به اينكه 60 درصد ظرفيت دانشگاه‌ها را دختران به خود اختصاص داده‌اند اما تنها 8 درصد بانوان مهندس عضو سازمان نظام مهندسي هستند و تعداد كمي از اينها نيز فعال‌اند.

مهندس سید مهدی هاشمی با گلایه از حضور کم بانوان در انتخابات دوره ششم هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: بدون شك زنان مهندس با حضور و مشاركت بيشتر در عرصه‌هاي مهندسي مي‌توانند جامعه را با سرعت بيشتري به سمت ارتقاي كمي و كيفي پيش برند و نقش مهمي در سالم‌سازي و ايجاد امنيت روحي و جسمي ايفا كنند.

مهندس سید مهدی هاشمی خطاب به بانوان مهندس گفت: شما باید خودتان را باور داشته باشید تا دیگران هم به شما اعتماد داشته باشند و از توان شما استفاده نمایند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: تفکر و برنامه ریزی دو ویژگی بانوان مهندس است و من به عنوان رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان در زمان خرید یک آپارتمان، آپارتمانی را که با نظارت یک بانوی مهندس ساخته شده باشد با اطمینان برای خود تهیه می نمایم.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به تشکیل کمیسیون مشورتی بانوان در سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و استان تهران افزود: در ابتدای تشکیل این کمیسیون مخالفت‌هایی شد که اکنون و بعد از گذشت سه سال ما بسیار مصصم تر هستیم تا این جریان فعالیت بانوان در نظام مهندسی ساختمان تقویت بیشتری شود.

مهندس سید مهدی هاشمی ابراز امیدواری کرد که تمامی ظرفیت های بکار گیری نشده در سازمان نظام مهندسی ساختمان از جمله ظرفیت عظیم بانوان مهندس در این سازمان باید فعال شود و عقب ماندگی‌ها در وظایف این سازمان در جامعه جبران شود.

شراره معدنيان، مشاور امور بانوان شوراي مركزي نظام مهندسي ساختمان كشور نیز طی سخنانی از زنان نام‌آور ايران در دوران‌هاي مختلف تاريخ و تمدن كشور نام برد و گفت: زنان ايران زمين همواره در عرصه‌هاي مختلف علمي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي حضور فعال داشته و دارند و از قابليت‌هاي بسيار خوبي برخوردارند.

وي با اشاره به ضرورت مرور قرآن كريم از سوي بانوان به منظور آشنايي آنها با منافع خود، افزود: آيات و روايات فراواني در قرآن و ساير كتب ديني اسلام در مورد جايگاه والاي زن وجود دارد كه شناخت آنها به زنان كمك مي‌كند تا توانايي‌هاي خود را بيشتر بشناسند و آنها را تقويت كنند.

گفتنی است در این مراسم از زحمات مهندس سید مهدی هاشمی در حوزه کمیسیون های مشورتی بانوان مهندس و در ادامه از بانوان برتر رشته‌هاي مختلف هنري و ورزشي تقدير شد.