هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   181   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

افزایش ۲۴درصدی قیمت برق در قبوض فروردینمعاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه قبوض برق این دوره بر اساس افزایش ۲۴ درصدی صادر خواهد شد، گفت: دولت تصمیمی درباره اینکه اگر مرحله دوم هدفمندی اجرا شود قیمت برق نیز افزایش یابد، نگرفته است.
هوشنگ فلاحتیان در پاسخ به این سؤال که آیا قبوض برق در فروردین‌ماه بر اساس افزایش 24 درصدی اعمال می‌شود،اظهار داشت: بلافاصله روز بعد از اینکه دولت افزایش 24 درصدی قیمت برق را تصویب کرد به شرکت‌های توزیع آن را ابلاغ کردیم بنابراین به تدریج قبوض برق بر اساس افزایش 24 درصدی اعمال می‌شود.
فلاحتیان در پاسخ به اینکه با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها آیا قیمت برق در سال جاری افزایش می‌یابد، گفت: هنوز دولت در این خصوص تصمیمی اتخاذ نکرده است و ما هم از آن اطلاعی نداریم. وی افزود: تعرفه‌های برق کشاورزی، تجاری، صنعتی و خانگی متفاوت است و هر کدام به طور متوسط 24 درصد رشد خواهند داشت.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا قرار نیست بر روی قبوض برق مشترکان پر مصرف جریمه اعمال شود، گفت: خودبه‌خود طراحی تعرفه‌ها به گونه‌ای است که مشترکان اگر تا 200 کیلووات ساعت که الگوی مصرف است، برق مصرف کنند یک نرخ و اگر مصرف برق آن مشترک به 400 کیلووات ساعت رسید نرخ بیشتری اعمال می‌شود.
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به وارد مدار شدن نیروگاه‌های جدید، اظهار کرد: تمام برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا در تابستان 93 خاموشی نداشته باشیم اما لازم است که مردم به میزان 10 درصد مصرف برق را مدیریت کنند.