از یک‌سال تا یک جشن

شمار نشریه : 181

یک دهه از تولد دو هفته‌نامه مستقل پیام ساختمان می‌گذرد. گرچه سایر رسانه‌های صنعت ساختمان نیز پا به پای این نشریه گسترش‌یافته اما اکنون باید گفت وجود این نشریه در این صنعت یک «باید» است. وقتی پیام ساختمان برای نخستین بار به صورت یک نشریه مستقل در سال 83 منتشر شد به طور قطع هیچ هفته‌نامه‌ای در این حوزه وجود نداشت، این نشریه تا به امروز هم بی‌وقفه به انتشار خود ادامه داده است و حالا بعد از یک‌سال مثل سال‌های گذشته نوبت به جشن پایان سال رسیده است.
روز یکشنبه بیست و هفتم اسفندماه مراسم جشن پایان سال با حضور همه کارکنان، مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره شرکت رنگین‌کمان ساختمان و تأسیسات و جمعی از میهمانان در دفتر دو هفته‌نامه پیام ساختمان برگزار شد. در این جشن که بالغ بر 100 نفر از همکاران حضور داشتند آقای مهندس مجید داوری، مدیرعامل پیام ساختمان پس از ایراد سخنرانی در مورد عملکرد مجموعه و ابراز خرسندی و شعف از موفقیت‌های همکاران نشریه طی یک سال قدردانی نمودند.
مهندس داوری ضمن تبریک سال نو سخنرانی خود را در سه بخش «نامگذاری سال»، «نگاه بشر دوستانه» و «وضعیت اقتصادی کشور» ارائه کرد.وی با اشاره به نام‌گذاری پدیده‌ها به عنوان یک عادت اجتماعی گفت: بعضاً علیرغم انتخاب نام و هدف‌گذاری، هیچ توجهی به واقعیت نامی که برگزیدیم نشان نمی‌دهیم. درحالی‌که به باور من اگر فارغ از تفاسیر شخصی از این نام‌گذاری‌ها، به درک دنیای اطراف خود بپردازیم دستیابی به واقعیت‌های ملموس، لذت‌بخش تر خواهد بود.
مهندس داوری با تاکید بر دیدگاه مشترک همه انسان‌ها در بروز هیجانات خشم، شادی، لذت، امید، رفاه، موفقیت و نتایج نامطلوب، گفت: گاهی با کاشتن بذر کینه و نفرت، شبیه بودن به یکدیگر را به غلط فراموش می‌کنیم.
مدیرعامل پیام ساختمان افزود: در این برهه زمانی تجربه کردن زندگی در کنار یکدیگر برای ما فرصتی است و داشته‌هایمان نیز ابزاری برای دستیابی به این تجربیات، پس به خاطر بسپاریم که داشته‌ها ابزاری برای زیرپاگذاشتن انسانیت نیست.
داوری گفت: من در نشریه پیام ساختمان فارغ از داشته‌ها، جایگاه اجتماعی و شغلی، قومیت‌ها و... تنها به انسانیت همکارانم احترام می‌گذارم و از اینکه تجربه زندگی در کنار این جمع پرانرژی را دارم بسیار خرسندم. وی همچنین در تشریح وضعیت اقتصادی و اجتماعی حال حاضر کشور گفت: تبعات یک اتفاق بزرگ در اقتصاد یک کشور پس از شش ماه تا یک سال خود را نشان می‌دهد. در این راستا اگر وضعیت اقتصادی ما در سال 91 گردش چرخ‌های اقتصاد کشور را دچار مشکلاتی کرد، تبعات آن در سال 92 بیشتر احساس شد.
 مدیرعامل پیام ساختمان با ابراز امیدواری از تغییر شرایط و حاکم شدن ثبات نسبی اقتصاد کشور در سال 93، افزود: در این شرایط در پیشبرد برنامه‌ها موفق تر عمل خواهیم کرد.داوری تصریح کرد: ما همواره به فکر بهبود شرایط و خدمات‌دهی مطلوب و تقویت آن برای کارکنان مجموعه هستیم و علیرغم محدودیت‌های موجود موفق عمل کرده‌ایم.وی تاکید کرد: باز هم تلاش می‌کنیم تا فاکتورهای رفاهی و سرفصل‌های جدیدتری در سال 93 به کارکنان مجموعه اختصاص دهیم.
مهندس داوری همچنین با مثبت ارزیابی کردن اتفاقات در سال جدید، اظهار کرد: قطعاً این اتفاقات و تعهد پیش رو برای تحقق آن از سوی همه کارکنان ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
مدیرعامل شرکت پیام ساختمان همچنین درباره برنامه‌های پیش رو در سال جدید گفت: کاهش زمانی ترتیب انتشار نشریه و افزایش طیف گسترده‌تری از مخاطبان نشریه از جمله اقداماتی است که به دنبال آن تأثیرگذاری بیشتر و توانمندی مجموعه را شاهد خواهیم بود.
داوری در پایان با آرزوی سلامتی و سربلندی خطاب به همکاران گفت: همکاران عزیز و گرامی، به باور من شرط توانمندی ما بازو در بازوی یکدیگر و پیوستگی زنجیروار است پس باید نسبت به تأثیر متقابلی که در اثر این حرکت بر اطرافیان می‌گذاریم و توانمندتر می‌شویم خود را بیش از پیش اثرگذارتر بدانیم.
در ادامه، این مراسم با ارائه آماری از رشد ویژه‌نامه و اخبار تولیدی نشریه توسط مدیران، برپایی برنامه‌های تدارک دیده‌شده جشن، صرف نهار و اهدای هدایا به میهمانان به پایان رسید.
گفتنی است، شعار نشریه پیام ساختمان «آرامش در خانه ایمن برای همه» است که این شعار چشم‌انداز اهداف و تلاش‌های این رسانه برای کشور را در سال 93 و سال‌های آتی نشان می‌دهد.