هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   181   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

ایده های خلاقانه تحول دکوراسیون

گروه معماری و دکوراسیون:
همه ما نیاز داریم حتی به‌اندازه اندک از رنگ‌ها و تأثیر شگفت‌انگیز آنها در زندگی روزمره امروزی استفاده کنیم. رنگ‌ها، حال و هوای ما و منزل ما را تغییر داده و می‌توانند محیط زندگی ما را با نشاط و پر انرژی کنند. امیدواریم مقاله زیر اندکی در این زمینه به شما کمک کند:
 در ورودی منزل را رنگ کنید
ازتاثیر شگرف رنگ‌آمیزی در ورودی که قطعاً هنگام ورود، هم شما و هم میهمانانتان را هیجان‌زده خواهد کرد، بهره بگیرید! هیچ‌چیز جای خوشامدگویی گرم اولیه در بدو ورود را نمی‌گیرد. مدخل ورودی خانه شما باید بتواند قبل از شما مهمانانتان را به گرمی به داخل منزل هدایت کند. استفاده از رنگ های خنک و سرد و البته با طراوت، به دیگران هنگام ورود این حس را القا می‌کند که محافظه‌کارانه وارد شوید. رنگ تیره در ورودی، حکایت از پذیرایی رسمی و کلاسیک را دارد. استفاده از رنگ های شاد و جذابی مانند زرد، قرمز و یا حتی صورتی، شما را خونگرم و صمیمی معرفی خواهد کرد.
 قفسه‌های کتابخانه‌تان را رنگ کنید
شاید شما از آن دسته افرادی هستید که رنگ های خنثی را برای پوشش دیوارها و قفسه‌هایتان ترجیح می‌دهید اما ممکن است فردی به برخی از رنگ‌ها علاقه خاصی داشته باشد. اگر قفسه‌ای مملو از کتاب در فضای منزل و بخصوص نشیمن دارید، بهتر است از علاقه‌مندی های خود در این فضا استفاده کنید و حال و هوای دیگری به کتابخانه قدیمی خود بدهید.
 کف اتاق‌هایتان را رنگ کنید
رنگ‌آمیزی کف اتاق‌ها، تحولی بسیار جذاب است و نگاه هر بیننده‌ای را به خود جلب خواهد کرد. رنگ‌آمیزی کف می‌تواند به‌جای پوشش های چوبی و پر هزینه دیگر استفاده‌شده و تأثیری چند برابر را در دید مخاطب ایجاد نماید.
از رنگ‌ها در وسایل آشپزخانه استفاده کنید
بسیاری از افراد، تنوع‌طلب و خواهان تغییر و تحول، به‌صورت دوره‌ای می‌باشند. استفاده از اسباب و وسایل رنگی در آشپزخانه در کنار کابینت‌ها، سرآغاز تحول است. استفاده از رنگ های هم خانواده آبی، قرمز و نارنجی روشن، آشپزخانه شما را پرانرژی و خاص خواهد کرد. دکوراتیوها معتقدند، آشپزخانه باید روشن بوده و بهره زیادی از نور طبیعی و مصنوعی برده باشد. ولی به عقیده برخی دیگر از دکوراتیوها اگر آشپزخانه خیلی روشن باشد استفاده از رنگ های روشن برای دیوارها خیلی مناسب به نظر نمی‌رسد. بهتر است رنگی که برای دیوارهای آشپزخانه انتخاب می‌کنید مکمل رنگ کابینت‌ها باشد. برای رنگ دیوارها می‌توانید از رنگ سقف و کف نیز الهام بگیرید.
منبع:www.freshhome.com