هرهفته شنبه ها - سال سیزدهم

پرتیراژترین نشریه صنعت ساختمان

نشریه شماره   181   دوهفته نامه آرشیو PDF پیام ساختمان

تحقیق و تفحص از میراث فرهنگی


پس از گذشت حدود سه سال از مسکوت ماندن بحث تحقیق و تفحص از سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، بار دیگر قرار است طرح تحقیق و تفحص از این سازمان پر حاشیه در دستور کار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.
 بحث تحقیق و تفحص از سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چند بار در مجالس هفتم و هشتم در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گرفت، اما هر بار به دلایلی از سوی نمایندگان پیگیری نشد. حالا رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری در مجلس نهم از جلساتی سخن می‌گوید که قرار است در آن طرح تحقیق و تفحص از فعالیت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در یک دهه گذشته از سوی نمایندگان بررسی شود.
 جواد هروی، رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری مجلس می‌گوید: بار دیگر بحث تحقیق و تفحص از سازمان میراث فرهنگی مد نظر قرار خواهد گرفت. وی معتقد است؛ وضعیت فعلی سازمان میراث فرهنگی نتیجه فعالیت‌هایی است که در سال‌های گذشته انجام‌شده و از اینکه فعالیت‌های امروز این سازمان چشمگیر نیست ابراز تأسف می‌کند.
 هروی می‌گوید: «مشکلاتی بر سر راه وجود دارد که نشان دهنده تامل جدی است که باید در این سازمان در سال های گذشته انجام می شد. به همین خاطر ما در روزهای آینده جلساتی خواهیم گذاشت و بحث تحقیق و تفحص از سازمان میراث فرهنگی در دهه گذشته را مد نظر قرار خواهیم داد. رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری در ادامه تاکید می‌کند: شاکله کاری که در راستای اهداف سازمان میراث فرهنگی تعریف‌شده، هیچ‌گاه به صورت جدی مد نظر قرار نگرفته است. به همین خاطر من احساس می‌کنم سازمان میراث فرهنگی با توجه به حرکت‌هایی که در سال‌های گذشته انجام داده، امروز به یک سازمان در حاشیه تبدیل‌شده و عملاً در حوزه‌های تخصصی خودش ورود پیدا نکرده است.