حضور مستمر روزانه در نمایشگاه و همایش های صنعت ساختمان

شمار نشریه : 179

حسین حیدری
اگرچه انتظار می رود در پایان سال، همایش‌ها و نمایشگاه‌های حوزه صنعت ساختمان کشور رو به کاهش باشد اما درخور توجه است که در اولین سال دولت یازدهم شاهد افزایش گردهمایی‌ها، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های  صنعت ساختمان در سراسر کشور بودیم؛ تا جایی که در دو هفته‌ای که گذشت هر روز یک رویداد مهم در صنعت ساختمان، اعم از همایش و نمایشگاه و ... به وقوع پیوست. در این راستا پوشش خبری همزمان و روزانه برای دو هفته، نیاز به روابط عمومی و تحریریه قوی و منسجم در یک سازمان دارد تا بتواند به‌صورت روزانه ‌مانند روزنامه اقدام به پوشش رویدادها و تهیه خبر نماید. افتخار می‌کنیم به یاری خدا و همراهی شما مخاطبان گرامی توانسته‌ایم ظرفیت مجموعه دوهفته‌نامه پیام ساختمان را همرا با سایت به‌جایی برسانیم که به اعتقاد اغلب مخاطبان توانسته است به جایگاهی فراتر از یک روزنامه و خبرگزاری دست یابد. رویدادهای 16 همایش و نمایشگاه زیر از جمله پوشش های خبری پیام ساختمان در طول 15 روز گذشته است که می‌توانید مطالعه نمایید:
گرامیداشت روز مهندسی در برج میلاد
به گزارش خبرنگاران پیام ساختمان، به مناسبت روز مهندسی، سازمان بسیج مهندسین و جامعه اسلامی مهندسین مراسمی در برج میلاد تهران برگزار کردند که رئیس مجلس شورای اسلامی و نایب‌رئیس اول وی مهمانان آن بودند. البته در این مراسم دکتر علی لاریجانی و مهندس محمدرضا باهنر  هم سخنرانی کرده و هر دو بر ضرورت یکپارچه‌سازی نظامات و تشکل های مهندسی کشور تاکید کردند، نشریه پیام ساختمان که در این همایش حامی رسانه ای بود بین مدعوین توزیع شد.
جشن روز مهندسی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان تهران
امسال هم مانند سال های پیش سازمان نظام‌مهندسی استان تهران مراسم جشن و بزرگداشت روز مهندسی را در شب پنجم اسفندماه برگزار کرد. به گزارش پیام ساختمان، وزیر راه و شهرسازی، رئیس شورای مرکزی سازمان نظام‌مهندسی، رئیس سازمان نظام‌مهندسی استان تهران و تعداد دیگری از مدیران صنایع ساختمانی کشور در این مراسم حضور داشتند. پیام ساختمان نیز به‌عنوان حامی رسانه‌ای در این مراسم به شکل تمام‌عیار حاضر شد و اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین نمود.
همایش چهلمین سالگرد تأسیس مرکز تحقیقات
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، مراسم چهلمین سالگرد تأسیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با حضور جمعی از مسئولان و روسای حال و سابق مرکز برگزار و در آن موضوعاتی نظیر عملکرد مرکز در طول 40 سال اخیر و همچنین راهبرد‌های آینده برای بهبود وضعیت صنعت ساختمان مطرح شد. در این مراسم محمد شکرچی زاده، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی؛ دكتر پاكدامن، مجري طرح اوليه تأسيس مركز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و دكتر طباطبايي، دبير اجرايي اين همايش سخنرانی کردند و در بخش دیگر از مراسم، دكتر آخوندی وزير راه و شهرسازي، که به همراه هیئت دولت در استان هرمزگان به سر می‌برد با حضار ارتباط تصویری برقرار کرد. در ادامه این همایش از ویرایش چهارم آیین‌نامه 2800 رونمایی نیز شد.نشریه پیام ساختمان که در این همایش حامی رسانه ای بود بین مدعوین توزیع شد.
همایش مقررات ملی ساختمان
به گزارش‌خبرنگار پیام ساختمان، ششمین همایش مقررات ملی ساختمان که قرار بود سوم تا پنجم اسفندماه برگزار شود بنا به عللی برگزار نشد ولی پنل های تخصصی آن برپا شد. هدف از این پنل های تخصصی ارتقای دانش و آشنایی با فن‌آوری‌های نوین ساختمانی و صنعتی سازی بود که توسط اساتید و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها برگزار شدند. مطابق روال معمول پیام ساختمان حامی رسانه‌ای این همایش و پنل های تخصصی آن بودنشریه پیام ساختمان دراین همایش حامی رسانه ای بود و اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین نمود.
همایش زن، معماری و شهر
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، همایش دو روزه زن، معماری و شهر، هفتم و هشتم اسفندماه در مركز همایش‌های بین‌المللی رایزن در موسسه دایره المعارف اسلامی برگزار شد. سخنران روز افتتاح این همایش دکتر ایرج اعتصام رئیس همایش، پروفسور پرویز پیران، دكتر شادی عزيزي دبیر علمی همایش، امین آذرمنش رئیس ستاد برگزاری و نماینده خانم شهین دخت مولاوردی، رئیس معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری بودند. نشریه پیام ساختمان که در این همایش حامی رسانه ای بود بین مدعوین توزیع شد.
دهمین همایش کارآفرینی زنان
دهمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی کارآفرینی زنان در حوزه صنایع‌دستی، در دو روز آخر بهمن‌ماه، با حضور مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع‌دستی، در سازمان میراث فرهنگی برگزار شد. نشریه پیام ساختمان که در این همایش حامی رسانه ای بود بین مدعوین توزیع شد.
نمایشگاه صنعت ساختمان قزوین
هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان، مسكن، انبوه‌سازی، صنایع و تجهیزات وابسته قزوین از 29 بهمن‌ماه تا 2 اسفندماه 92 در این شهر تاریخی برگزار شد. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان در این نمایشگاه چهار روزه که با حضور بیش از 70 مشارکت‌کننده در فضایی به مساحت سه هزار و 600 مترمربع برگزار شد، علاوه بر شرکت‌کنندگان داخلی از استان های مختلف کشور، نمایندگان شرکت های خارجی از کشورهای ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، چین، آلمان، آمریکا و ژاپن نیز در این نمایشگاه حضور داشتند. گفتنی است شرکت های مصالح و تکنولوژی ساختمان، صنایع و تجهیزات بهداشتی و تأسیسات ساختمانی، لوازم و تجهیزات الکتریکی، آسانسور، بالابر و پله‌برقی، معماری داخلی و دکوراسیون، نماسازی و محوطه‌سازی، در  و پنجره و ابزارآلات ساختمانی، انبوه‌سازی و صنایع و تجهیزات وابسته ساختمانی از جمله مشارکت‌کنندگان در این نمایشگاه بودند.پیام ساختمان با برپایی غرفه اختصاصی ضمن پوشش رسانه ای  اقدام به توزیع رایگان چند هزار نسخه از نشریه نمود.
مجمع عمومی انجمن پیمانکاران استان تهران
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، سومین مجمع عمومی انجمن انبوه‌سازان استان تهران در سالن همایش های نیروگاه برق آلستوم برگزار شد. مجمع مذکور این دفعه به حد نصاب قانونی لازم رسید و در نتیجه گزارش تراز مالی سال 1391 و بودجه سال 1392 ارائه شد و به تصویب رسید. همچنین بازرس اصلی و علی‌البدل انجمن نیز انتخاب شدند. نشریه پیام ساختمان در این همایش بین مدعوین توزیع شد.
همایش مسئولیت‌پذیری شرکت‌ها و اخلاق کسب‌وکار
در روز 28 بهمن‌ماه طبقه دهم اتاق بازرگانی ایران محل برپایی «همایش مسئولیت‌پذیری شرکت‌ها و اخلاق کسب‌وکار» بود. در این همایش صاحب‌نظرانی از دولت، شهرداری، دانشگاه‌ها و بخش خصوصی به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان محور عمده سخنرانی‌ها درباره مسئولیت اجتماعی و تأثیر آن در بازار و نیز تفاوت‌های آن با امور خیریه و اهمیت آن برای تداوم و بهبود تولید در امور درون و برون سازمان و نیز ارتقای تولیدات صنایع بود.دکتر پدرام سلطانی، نایب‌رئیس اتاق بازرگانی، خانم پیروز بخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، مهندس شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران، دکتر صلاحی، معاونت برنامه‌ریزی شهرداری تهران و راجش دوبی، مدیر مرکز مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و مشاور نخست‌وزیر هند سخنرانان این همایش بودند. گفتنی است پیام ساختمان حامی رسانه‌ای این همایش بود که اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین نمود.
همایش اخلاق مدیریت
و مدیریت اخلاق
جامعه اسلامی مهندسان امسال نیز همانند سال های پیش همایش اخلاق مهندس را در آخرین روزهای فصل زمستان برگزار کرد. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی سخنران ویژه این مراسم بود که سخنان بسیار مفیدی در خصوص رابطه اخلاق و امور مهندسی ارائه کرد. مشروح سخنان دکتر آخوندی را در ضمیمه «نظام مهندسی، انبوه سازان و انجمن ها» می‌توانید مطالعه کنید. نشریه پیام ساختمان که در این همایش حامی رسانه ای بود بین مدعوین توزیع گردید.
نشست خبری رئیس مرکز تحقیقات
به مناسبت مراسم چهلمین سالگرد مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و برگزاری همایش مسائل حقوقی در صنعت ساختمان، نشست خبری محمد شکرچی زاده، رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با حضور خبرنگاران برگزار شد و آخرین اقدامات مرکز در خصوص برگزاری چهلمین سالگرد تأسیس مرکز و دومین همایش مسائل حقوقی صنعت ساختمان ارائه شد. همچنین اقدامات مرکز در خصوص تدوین سند چشم‌انداز بتن 1404 نیز از موضوعات مهمی بود که در این نشست خبری به آن پرداخته شد.
نشست فصلي كميته ملي انرژي ج.ا. ايران
روز 28 بهمن نشست فصلي كميته ملي انرژي در سالن گردهمايي وزارت نيرو تشكيل شد. در اين نشست مهدي كرباسيان رئيس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)  و هوشنگ فلاحتيان معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو حضور داشتند و به سخنراني‌ پرداختند. پیام ساختمان حامی رسانه‌ای این نشست بود.
نمايشگاه انرژي‌هاي تجدید پذیر و بهره‌وري انرژي
ششمين نمايشگاه بين‌المللي انرژي‌هاي تجدید پذیر و بهره‌وري انرژي از 7 تا 10 اسفندماه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران در سالن خليج‌فارس برپا شد. به گزارش خبرنگار پیام ساختان این نمایشگاه با حضور مسئولان وزارت نيرو افتتاح شد. هوشنگ فلاحتيان معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي و ستار محمودي قائم‌مقام وزير نيرو در حاشيه بازديد از اين نمايشگاه در جمع خبرنگاران حضور يافتند و به سؤالات آنها پاسخ دادند. پیام ساختمان باحضور در این نمایشگاه ضمن پوشش خبری اقدام به توزیع رایگان نشریه بین بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان نمود.
نشست خبری مدیرعامل آبفای کشور
به گزارش خبرنگار پيام ساختمان، نشست خبری حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی آب و فاضلاب کشور روز دوشنبه 28 بهمن در خصوص تعرفه آب، فاضلاب، انتقال آب، تعهدات در خصوص مسکن مهر و ... برگزار شد.
همایش ملی مسایل حقوقی صنعت ساختمان
دومین همایش ملی مسایل حقوقی صنعت ساختمان در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد و موانع و چالش‌های حقوقی صنعت ساختمان با حضور نمایندگان مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری، سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور، کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن و ساختمان و سازمان ملی زمین و مسکن بررسی گردید.
به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، محمد پژمان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن سخنران این همایش بود. پیام ساختمان عنوان حامی رسانه ای این همایش ضمن پوشش خبری اقدام به توزیع رایگان نشریه بین مدعوین نمود.